۸ نکته‌ی مهم برای انتخاب بهترین رنگ ابرو متناسب با رنگ مو

۸ نکته‌ی مهم برای انتخاب بهترین رنگ ابرو متناسب با رنگ مو

ظاهر ابروهای شما تأثیر زیادی بر روی زیبایی صورتتان دارد. به همین دلیل لازم است که زمان زیادی را برای فرم، حجم و رنگ آن صرف کنید. برداشتن موهای اضافی اطراف برای فرم‌دادن به ابروها، کاشت ابرو یا میکروبیلدینگ برای پرتر نشان‌دادن آن‌ها و همچنین رنگ‌کردن ابروها و توجه به تناسب رنگ ابرو با رنگ مو و پوست شما از جمله این کارها هستند. در این مقاله پاسخ تمامی سؤالات خود در مورد بهترین رنگ ابرو را خواهید یافت.

رنگ ابرو چیست؟

بهترین رنگ ابرو مناسب رنگ مو

رنگ ابرو، یک رنگ نیمه‌دائمی است که به عنوان یک روش غیرتهاجمی برای تقویت و مشخص‌کردن موهای موجود در ابرو و تیره‌کردن موهای ظریف و روشن‌تری که معمولاً دیده نمی‌شوند، به کار می‌رود. رنگ ابرو باعث ضخیم‌تر و پرتر دیده‌شدن ابروهای شما می‌شود. بهتر است بدانید که علاوه بر افرادی با موهای روشن، افراد با پوست و مو تیره هم موهای ظریف‌تر و روشن‌تری در ابروی خود دارند که می‌توانند با رنگ‌کردن آن‌ها به دیده‌شدن بیشتر موهای ابرویشان کمک کنند.

چرا رنگ ابرو یک گزینه‌ی آرایشی است؟

رنگ‌ کردن ابرو، روشی است که در آن می‌توانید موهای روی اپیدرم پوست را سریع و راحت رنگ کنید. در رنگ‌کردن ابرو معمولاً از رنگ‌های نیمه‌دائمی که دوامی بین سه تا شش هفته (کمی بیشتر یا کمتر) دارند، استفاده می‌شود. هدف اصلی پرتر نشان‌دادن ابروها با رنگ‌شدن ابروهای نازک‌تر است. با انتخاب بهترین مارک رنگ ابرو به عنوان یک گزینه‌ی آرایشی، می‌توانید به ابروهایی طبیعی‌تر که زیبایی چهره شما را بیشتر می‌کنند، دست یابید.

تفاوت رنگ‌کردن ابرو با میکروبیلدینگ

همان‌طور که گفتیم رنگ‌کردن ابرو یک روش غیرتهاجمی برای پُرتر کردن ابروهاست و با روش‌هایی مانند میکروبیلدینگ کاملاً متفاوت است. میکروبلیدینگ روشی است که در آن تاتوهای ریز، هاشوری و نیمه‌دائمی در ناحیه ابرو برای ایجاد فرم و توهم مو بیشتر، زده می‌شود. تا یک سال دوام دارد و چون یک روش تهاجمی محسوب می‌شود دارای خطرات خاص خود است. به همین دلیل بهتر است قبل از میکروبیلدینگ کامل تحقیق کنید و در جای مناسب و توسط فرد ماهر آن را انجام دهید.

چه زمانی از رنگ ابرو استفاده کنم؟

رنگ کردن ابرو

به طور کلی شما هر زمان که بخواهید می‌توانید ابروهای خود را رنگ کنید تا آن‌ها پرتر و ضخیم‌تر به نظر برسند. شاید بهتر است بدانید که عواملی مانند افزایش سن، تغییرات محیطی و نوسانات هورمونی مانند دوران یائسگی به طور طبیعی می‌تواند بر روی حجم و ضخامت مو در زنان مؤثر باشند. به‌طوری‌که با گذشت زمان، فولیکول‌های مو تمایل به تولید موهای نازک‌تری دارند یا می‌توانند به طور کامل جلوی رشد موها را بگیرند. کم پشت شدن ابروها هم از این قضیه مستثنی نیست و حتی عواملی مانند کمبود مواد مغذی، مشکلات تیروئید، شیمی‌درمانی، کندن موهای ابرو و حتی بیماری‌های خودایمنی مانند اگزما، پسوریازیس و… هم می‌توانند بر روی آن تأثیر بگذارند. اگر اخیراً حجم و ضخامت ابروهای شما خیلی کم شده است، شاید بهتر است با یک متخصص پوست و مو برای یافتن دلیل اصلی و درمان مناسب آن مشورت کنید.

مراقب از رنگ ابرو برای ماندگاری بیشتر

مراقبت از رنگ ابرو برای ماندگاری بیشتر آن مانند رنگ مو است. رنگ ابرو گیاهی بهتر است و ماندگاری آن از فردی به فرد دیگر متفاوت است. بهترین رنگ ابرو به طور متوسط هر چهار تا هشت هفته یک‌بار نیاز به تمدید دارد. اگر شما ورزشکار هستید و تعریق زیادی دارید، بهتر است تمدید رنگ ابرو خود را در زمان‌های کوتاه‌تری مثلاً سه هفته انجام دهید.

از انواع کرم‌های سنگین و روغن‌ها روی ابروهای خود نمالید. زیرا یکی از عوامل کلیدی که بر روی ماندگاری بیشتر رنگ ابرو مؤثر است، همین نکته است.

برای بلندکردن و حالت دادن به ابروها، به طور منظم از ژل ابروی شفاف و مغذی استفاده کنید. حتماً توجه کنید که ژل ابروی شما حاوی مواد حالت‌دهنده مانند هیالورونیک اسید یا روغن نارگیل نباشد.

۳ نکته‌ی مهم برای انتخاب بهترین رنگ ابرو

بهترین رنگ ابرو

وقتی نوبت به ابروها می‌رسد، اغلب بیشتر تمرکز بر روی نحوه شکل‌دادن و فرم ابروها است. البته که فرم و شکل ابرو از اهمیت زیادی برخوردار است. اما نباید از تأثیرگذاری رنگ ابرو بر روی چهره و زیبایی خود غافل شوید. بهتر است بدانید که نکات مهم در هنگام خرید بهترین رنگ ابرو طبیعی، در هنگام خرید مداد ابرو و ریمل ابرو هم می‌توانند کاربردی و مفید باشند.

  • توجه به رنگ مو و رنگ پوست؛ اولین و مسلماً مهم‌ترین چیزی که هنگام انتخاب رنگ ابرو باید در نظر داشته باشید، رنگ پوست و مو است. بهتر است بدانید که بسته به رنگ طبیعی مو و پوست شما، برخی از رنگ‌ها نسبت به بقیه جذاب‌تر خواهند بود. به‌عنوان‌مثال، موهای بلوند و ابروهای قهوه‌ای ممکن است به خوبی با هم هماهنگ نباشند، به‌خصوص اگر به دنبال ظاهری ظریف‌تر هستید. اگر رنگ پوست تیره‌تری دارید، بهتر است به جای انتخاب رنگ ابروهایی که چند درجه تیره‌تر از رنگ پوستتان است، به دنبال جذاب‌ترین گزینه و بهترین رنگ ابرویی باشید که کمی روشن‌تر از رنگ پوست و موی شما است.
  • وقتی شک دارید، رنگ ابروی روشن‌تر را انتخاب کنید؛ اگر در تصمیم‌گیری بین دو رنگ ابرو مردد هستید، آن رنگی که پوست شما را روشن‌تر نشان می‌دهد، انتخاب کنید. به‌خصوص اگر به دنبال ظاهر طبیعی‌تری هستید. زیرا ابروهای خیلی تیره معمولاً بر روی چهره غالب هستند و حالت زمختی به صورت شما می‌دهند.
    رنگ ابرو روشن را معمولا برای پرکردن نواحی پراکنده ابرو استفاده می‌کنند. هدف این نیست که ابروهای خود را مانند یک قالب تیره‌رنگ کنید، بلکه هدف رسیدن به رنگ ابروی طبیعی‌تر است که با یک انتخاب درست، به دست می‌آید.
  • رنگ‌های طبیعی برای همه مناسب هستند؛ تیره‌تر شدن ابرو تنها فاکتوری نیست که باید در انتخاب رنگ ابرو در نظر بگیرید. بلکه باید رنگ مناسب را انتخاب کنید. اگر رنگ پوستتان روشن است، رنگ ابروهایی با تن بیش از حد گرم ممکن است تضاد زیادی بر روی صورتتان ایجاد کنند. اگر رنگ پوستتان تیره است، رنگ ابرو با تن سرد، پوستتان را کمی خاکستری نشان می‌دهند. اگر مطمئن نیستید، رنگ ابرو طبیعی با ته‌رنگ قهوه‌ای انتخاب کنید. رنگ ابرو با تن طبیعی برای اکثر افراد مناسب و کم‌ریسک هستند.

خرید بهترین رنگ ابرو متناسب با رنگ مو

بهترین رنگ ابرو متناسب با رنگ مو روشن

مهم نیست که رنگ موی شما طبیعی است یا آن را رنگ کرده‌اید. نکته مهم تناسب رنگ مو با رنگ ابرو است. انتخاب رنگ‌های مکمل مو و ابرو باعث زیباتر شدن چهره شما خواهد شد. قبل از رنگ‌کردن ابروهای خود، بهتر است که با استفاده از سایر گزینه‌های آرایشی مداد ابرو و ریمل ابرو و…، رنگ‌های مختلف تیره و روشن را روی ابرو خود امتحان کنید. این‌گونه درصد خطا و پشیمانی پس از رنگ کردن ابرو را کاهش می‌دهید. در ادامه نکاتی را در ارتباط با انتخاب رنگ ابرویی که مناسب با رنگ موهایتان باشد، ارائه خواهیم کرد. پس از آن رنگ ابروی مکمل رنگ موهای مختلف را معرفی می‌کنیم. در ادامه پرفروش‌ترین رنگ ابروهای مکمل هر رنگ مو معرفی شده است. امیدواریم با انتخاب درست، از زیبایی بیش‌ازپیش خود، لذت ببرید.

۱. بهترین رنگ ابرو برای موهای قرمز

موهای قرمز از بلوند توت‌فرنگی و زرشکی روشن تا رنگ شرابی را شامل می‌شود. نمی‌توان اختصاصاً رنگ ابرویی برای هر نوع رنگ مو قرمز معرفی کرد. اما به‌طورکلی، بهترین رنگ ابرو برای مو قرمزها، رنگ ابروی قهوه‌ای است. اگر موهای قرمز روشن‌تری دارید، از یک رنگ ابرو با رنگ‌های طبیعی و تن رنگ قهوه‌ای استفاده کنید. برای رنگ موهای قرمز تیره‌تر، رنگ ابروی قهوه‌ای طبیعی و گرم‌تر، ایده‌آل هستند.

  کیت رنگ ابرو ویتامول شماره DB حجم 30 میلی لیتر رنگ قهوه ای تیره

۲. بهترین رنگ ابرو مناسب موهای بلوند پلاتینه

بلوند پلاتینی از نظر ته‌رنگ تقریباً سردترین رنگ موی موجود است. مکمل موهای بلوند پلاتینی شما، یک رنگ ابرو با تن رنگ سرد است. اگر می‌خواهید ظاهری جذاب‌تر داشته باشید، می‌توانید رنگ ابروهای تیره‌تری را انتخاب کنید. در این صورت به این نکته آرایشی دقت کنید که سایه‌ای با ته‌رنگ سردتر مناسب‌تر است.

رنگ ابرو مارال شماره 10 حجم 15 میلی لیتر رنگ بلوند پلاتینه

۳. رنگ ابرو مناسب موهای بلوند گرم

برای موهای بلوند گرم‌تر مانند عسلی یا کاراملی، رنگ ابروی بلوند طبیعی مناسب‌تر است. اگر بین رنگ موی شما رنگی بین بلوند گرم و قهوه‌ای روشن است، رنگ ابرو قهوه‌ای ملایم را انتخاب کنید.

رنگ ابرو آلبورا مدل carasa شماره 4 حجم 15 میلی لیتر رنگ قهوه ای متوسط

۴. رنگ ابرو مناسب موهای قهوه‌ای روشن

معمولاً رنگ طبیعی ابرو یک یا دو درجه تیره‌تر از رنگ موهای طبیعی شما است. این بدان معناست که اگر موهای قهوه‌ای روشن دارید، احتمالاً با یک رنگ ابروی قهوه‌ای متوسط به‌جای رنگ ابرو قهوه‌ای روشن، به طبیعی‌ترین حالت ابروهای خود خواهید رسید.

رنگ ابرو آتوسا رویال شماره 0.4 حجم 15 میلی لیتر رنگ بلوطی متوسط

۵. بهترین رنگ ابرو برای موهای قهوه‌ای تیره

اگر رنگ موهای شما قهوه‌ای تیره است، برای آنکه ابروهایی پر و طبیعی داشته باشید، پیشنهاد می‌کنیم که از رنگ ابروی قهوه‌ای متوسط یا رنگ ابرو قهوه‌ای سوخته استفاده کنید.

رنگ ابرو آلبورا مدل carasa شماره 2 حجم 15 میلی لیتر رنگ قهوه ای تیره

۶. بهترین رنگ ابرو برای موهای مشکی

داشتن موهای مشکی به این معنی نیست که باید به سراغ رنگ ابروهای مشکی بروید. اگر موهای مشکی دارید، رنگ پوست شما بیشترین اهمیت را در انتخاب رنگ ابرو دارد. در این صورت بهترین رنگ ابرو برای پوست روشن، یک رنگ ابروی قهوه‌ای ملایم است که احتمالاً جذاب‌ترین و طبیعی‌ترین نتیجه را برای شما به ارمغان خواهدآورد. درعین‌حال، اگر رنگ پوست تیره‌تری دارید، می‌توانید از رنگ ابروی مشکی استفاده کنید.

کیت رنگ ابرو و مژه مکسی 2 شماره 01 حجم 10 میلی لیتر رنگ مشکی

۷. بهترین رنگ ابرو مناسب موهای خاکستری

اگر موهای خاکستری دارید چه به‌صورت طبیعی و چه رنگ‌شده با رنگ مو خاکستری، نیاز به ابروهایی با بافت نرم‌تر دارید. زیرا هر رنگی که خیلی تیره یا گرم باشد، به ابروهای شما بافتی زبر می‌دهد. برای داشتن ظاهری طبیعی و زیبا برای موهای خاکستری و نقره‌ای، رنگ ابرو قهوه‌ای ملایم یا رنگ ابروی دودی را پیشنهاد می‌کنیم.

کیت رنگ ابرو سانتکس شماره C7-E8.1 حجم 30 میلی لیتر رنگ بلوند دودی روشن

۸. رنگ ابرو مناسب رنگ موهای فانتزی

اگر رنگ موی فانتزی مانند صورتی، بنفش یا آبی دارید، بهتر است که رنگ ابروی خود را بر اساس رنگ پوست و رنگ طبیعی ابرویتان انتخاب کنید. البته می‌توانید با انتخاب رنگی که یک یا چند درجه تیره‌تر از رنگ موهای فانتزی‌تان است، یک ظاهر جسورانه و مطابق مد روز به خود هدیه کنید.

کیت رنگ مو و ابرو نیتروپلاس شماره 303 حجم 100 میلی لیتر رنگ نقره آبی فانتزی

سخن پایانی

رنگ ابرو هم مانند سایر گزینه‌های آرایشی، مزایا و معایب خود را دارد. در نهایت شما بر اساس ترجیح شخصی خود، روش مناسب برای فرم‌دادن و افزایش حجم ابروهایتان را انتخاب می‌کنید. این روش می‌تواند استفاده از رنگ ابرو، پر کردن با مداد ابرو یا میکروبیلدینگ یا حتی کاشت ابرو باشد. اما اگر انتخابتان رنگ‌کردن ابروها است. لازم است که برای انتخاب بهترین رنگ ابرو طبیعی مناسب خود به نکاتی که در این مقاله گفته شد، توجه کنید. امیدواریم باتوجه‌ به راهنمایی‌های گفته شده بتوانید بهترین رنگ ابرو را که با رنگ پوست و مو شما هماهنگ است را انتخاب کنید.

منبع: nyxcosmeticsallure