۳ دلیل برای استفاده از کاور ساعت هوشمند

۳ دلیل برای استفاده از کاور ساعت هوشمند

به نقل از دیجیکالا:

تقریبا تمام کاربران برای گوشی‌ خود از کاور و محافظ نمایشگر استفاده می‌کنند تا احتمال آسیب رسیدن به این گوشی‌های گران‌قیمت، کاهش پیدا کند. اما از سوی دیگر، برخی کاربران بر این باور هستند که استفاده از کاور برای ساعت هوشمند و گجت‌های مشابه، زیاده‌روی است و نیازی به این وسایل ندارند.

زمانی که ایده‌ی استفاده از کاور محافظ برای ساعت هوشمند مطرح می‌شود، ممکن است با جمله‌هایی مانند «ظاهر ساعت را خراب می‌کند»، خیلی حجیم و زشت است»، «ساعت‌ها به اندازه‌ی کافی بادوام هستند» و «این کاورها کارایی چندانی ندارند» روبرو شوید. اما واقعیت این است که اگر قصد دارید از ساعت‌های هوشمند گران‌قیمتی مانند اپل واچ، گلکسی واچ و دیگر گزینه‌های مشابه استفاده کنید، پس بدون شک توصیه می‌کنیم از کاور برای ساعت هوشمند خود بهره ببرید. در هر صورت در ادامه ۳ دلیل برای انجام این کار مطرح می‌کنیم.

کاهش شدت ضربه

کاور ساعت هوشمند

اگرچه ممکن است گاهی اوقات و از روی بدشانسی گوشی از دست شما بیفتد، اما در مورد ساعت هوشمند واقعیت این است که ممکن است بارها در طول روز با ضربه‌های مختلفی روبرو شود. با توجه به اینکه ساعت هوشمند روی مچ دست قرار گرفته، بنابراین حتی اگر مراقب باشیم، ممکن است این ساعت بارها با دیوار، نرده، چهارچوب در، دستگیره در، حصار فلزی و چندین مورد دیگر برخورد کند.

با وجود اینکه ساعت‌های هوشمند باکیفیت از محافظ‌هایی مانند یاقوت کبود و فریم‌های آلومینیومی یا فولاد ضد زنگ بهره می‌برند، اما با ضربه‌ی درست در زاویه‌ی مناسب، نمایشگر با آسیب بسیار زیادی روبرو خواهد شد. از سوی دیگر برای خراش افتادن روی فریم و بدنه‌ی ساعت هم عملا لازم نیست فشار خیلی زیادی به آن وارد کنید. بنابراین حتی استفاده از یک کاور معمولی هم می‌تواند جلوی بسیاری از این اتفاق‌ها را بگیرد. طبیعتا در کنار کاور اگر از محافظ نمایشگر استفاده کنید، دوام ساعت هوشمند به طور قابل توجهی بیشتر خواهد شد.

کاور ساعت هوشمند

با توجه به چنین شرایطی، وقتی که میلیون‌ها تومان برای خرید یک ساعت هوشمند هزینه کرده‌اید و می‌خواهید از آن سال‌ها استفاده کنید، با خرید یک کاور و محافظ نمایشگر ارزان‌قیمت می‌توانید سال‌های بیشتری با خیال راحت از ساعت هوشمند موردنظر بهره ببرید. برخی از افراد معتقدند که قاب‌های ساعت هوشمند حجیم و زشت هستند، اما اکنون انواع مختلفی از قاب‌ها موجود است؛ از نازک و مینیمالیستی گرفته تا بادوام و حجیم. در نتیجه برای هر سلیقه و بودجه‌ای یک قاب وجود دارد. روی هم رفته باید بدانید که مزایای استفاده از قاب ساعت هوشمند بیشتر از معایب آن است.

جلوگیری از لمس‌های تصادفی

کاور ساعت هوشمند

برخی بر این باور هستند که استفاده از کاور ساعت هوشمند، لذت استفاده از این گجت را کاهش می‌دهد. اما در این میان باید به موضوع لمس‌های تصادفی اشاره کنیم که به‌خصوص اگر در یک هوای رطوبتی زندگی کنید، بیشتر احساس می‌شود. هرچقدر هم این لمس‌های تصادفی بیشتر باشد، باتری ساعت زودتر خالی می‌شود، ممکن است برخی نوتیفیکیشن‌ها را از دست دهید و اپلیکیشن‌ها به طور تصادفی باز شوند.

بنابراین حتی اگر از محافظ نمایشگر استفاده کنید ولی بر روی ساعت هیچ کاوری وجود نداشته باشد، باز هم احتمالا با این مشکل روبرو می‌شوید. این در حالی است که اگر کاور موردنظر دارای لبه‌ی کوتاه هم باشد، به لطف همین مشخصه تا حد زیادی جلوی لمس‌های تصادفی را می‌گیرد. در همین زمینه می‌توانیم به جذابیت حاشیه‌ی لمسی فیزیکی در مدل گلکسی واچ ۶ کلاسیک اشاره کنیم. با وجود اینکه مدل استاندارد واچ ۶ دارای حاشیه‌ی لمسی است، ولی فیزیکی بودن این حاشیه در مدل کلاسیک، بهتر جلوی لمس‌های تصادفی را می‌گیرد و همچنین تجربه کاربری جذابی ارائه می‌کند.

جذابیت ظاهری

یکی از بزرگ‌ترین شکایت‌هایی که در مورد کاور ساعت هوشمند شنیده می‌شود این است که این قاب‌ها، زیبایی ساعت را از بین می‌برند و طراحی خوبی ندارند. اما واقعیت این است که در این زمینه تنوع بسیار زیادی وجود دارد. همانطور که برای گوشی‌های هوشمند چندین گزینه‌ی متنوع وجود دارد، برای ساعت‌های هوشمند هم می‌توان از بین گزینه‌های جذابی دست به انتخاب زد. اگر به استفاده از قاب‌های بزرگ و حجیم برای ساعت هوشمند خود علاقه‌ای ندارید، می‌توانید یک کاور باریک خریداری کنید که از لبه‌ی نمایشگر و بدنه‌ی ساعت به‌خوبی محافظت کند.

همچنین همانطور که برخی کاربران برای افزایش جذابیت ظاهری ساعت از بندهای متنوعی استفاده می‌کنند، همین رویکرد را می‌توانید در قبال کاور ساعت هوشمند به کار ببرید. بنابراین با انتخاب چند کاور با طراحی و رنگ‌های مختلف، هر بار می‌توانید استایل و ظاهر ساعت هوشمند خود را به طور گسترده تغییر دهید.

در نتیجه اگر قصد دارید با خیال راحت چند سال از ساعت هوشمند خود بهره ببرید، توصیه می‌کنیم همین حالا یک یا چند کاور برای ساعت هوشمندتان خریداری کنید. خوشبختانه در دیجی‌کالا هزاران کاور برای ساعت‌های هوشمند مختلف به فروش می‌رسد که می‌توانید از بین آن‌ها دست به انتخاب بزنید.

منبع: Android Police

سوالات متداول
آیا استفاده از کاور برای ساعت هوشمند ضروری است؟
کاور می‌تواند در برابر ضربات از ساعت محافظت کند و در نتیجه عمر مفید آن بیشتر می‌شود.
آیا بهره‌گیری از کاور منجر به کاهش جذابیت ساعت هوشمند می‌شود؟