۱۷ مدل ترنچ کت زنانه و روش استایل کردن آن‌ها

۱۷ مدل ترنچ کت زنانه و روش استایل کردن آن‌ها

در اوایل قرن بیستم ترنچ‌ کت‌ها جزو قدیمی‌ترین لباس‌های نظامی و نماد این موضوع بودند که سربازان حتی زمانی که به جنگ می‌رفتند هم دوست داشتند ظاهر مرتبی داشته باشند. در آن زمان هیچ کس غیر از فرماندهان نظامی مجاز به پوشیدن این کت‌ها نبود. اکنون که همه‌ی افراد می‌توانند از ترنچ کت‌ها استفاده کنند به بررسی انواع مختلف موجود این کت در بازار می‌پردازیم تا بتوانید مناسب‌ترین مدل آن را برای خود انتخاب کنید.

ترنچ کت چیست؟

ترنچ کت یک کت سه ربع بلند است که از لباس‌های طریف‌تر در فضای بیرون در برابر باران و آلودگی محافظت می‌کند. این کت کارایی بیشتر و بهتری نسبت به جلیقه دارد. نکته‌ی جالب توجه این است که بسیاری از جزئیات اصیل و قدیمی که در ترنچ کت‌های اولیه دیده می‌شدند همچنان وجود دارند.

هنگامی که در بالاتنه‌ی خود به لایه‌ی بیشتری از گرما نیاز دارید ترنچ کت مدل دبل برست انتخاب بسیار مناسبی است. این مدل به دلیل داشتن محکم کننده‌های سرآستین، نگهدارنده‌ی گردن و کمربند می‌تواند در صورت سخت‌تر شدن شرایط آب و هوایی به فرد کمک کند. علاوه بر این آستین رگلان هم کمک دیگری برای عبور از لایه‌ها است. ترنچ کت ممکن است نتواند شما را گرم نگه دارد اما قطعا در شرایط آب و هوایی مرطوب و بارانی شما را خشک نگه می‌دارد.

انواع مختلفی از ترنچ کت‌ها وجود دارند که برای جنسیت‌ها و فرم‌ بدن‌های مختلف طراحی شده‌اند. جدا از مدل و طراحی بزرگ‌ترین عامل متمایز کننده در بین انواع مختلف ترنچ‌ کت‌ها جنس پارچه‌شان است.

خرید انواع ترنچ کت و بارانی زنانه

مشاهده همه

مدل‌های مختلف ترنچ کت زنانه و مردانه

بسیاری از مدل‌هایی که در ادامه معرفی شده‌اند هم مردانه و هم زنانه هستند.

۱. سینگل برست

کت‌های مدل سینگل برست یک ردیف دکمه داشته و دو لبه‌ی کت در آن‌ها همپوشانی کمی با هم دارند. در لباس‌هایی مانند ترنچ کت، مدل سینگل برست بر دبل برست ارجحیت دارد. زیرا طراحی سینگل برست ساده‌تر بوده و استایل شیک‌تری دارد.

۲. دبل برست

ترنچ کت دبل برست

کت‌های مدل دبل برست در دو سمت کت دکمه داشته و لبه‌های آن‌ها با هم همپوشانی دارند. ترنچ کت دبل برست هم لبه‌های همپوشان داشته و دکمه‌های آن در هر دو سمت مشخص هستند. این مدل در کت و شلوارها و ترنچ‌ کت‌ها بسیار رایج است.

۳. پی کت

پی کت در واقع یک اورکت یا یک کت عادی است اما می‌تواند در دسته‌ی ترنچ‌کت‌ها قرار بگیرد. پی کت یک اورکت دبل برست است که از پشم زبر تهیه شده و یک کت کلاسیک محسوب می‌شود.

۴. بارانی

ترنچ کت بارانی از پارچه‌ای تهیه می‌شود که تا حدودی باران را دفع می‌کند. بارانی بلند بوده و به گونه‌ای طراحی شده که لباس‌ها را خشک نگه دارد.

۵. ترنچ کت کلاه‌دار

ترنچ کت کلاه‌دار

از آنجایی که ترنچ کت‌ها به عنوان راهکاری برای آب و هوای بارانی در نظر گرفته می‌شوند، پیدا کردن مدلی که دارای کلاه باشد دشوار نیست. نه تنها این مدل ترنچ کت کارایی و شیک بودن را عرضه می‌کند بلکه بسیار راحت است. هنگامی که صحبت از محافظت از لباس‌ها در برابر باران شدید می‌شود ترنچ کت‌های چرم کلاه‌دار ثابت کرده‌اند که می‌توانند عملکرد بسیار مناسبی داشته باشند.

۶. کت بلند یقه برگردان

در صورتی که به دنبال ارتقای استایل کژوال خود هستید کت‌های یقه برگردان راهکار ایدئالی برایتان محسوب می‌شوند. این کت‌ها برای افرادی که نمی‌خواهند چندین لایه لباس را روی هم بپوشند مناسب است. علاوه بر این یقه‌های برگردان احساس راحتی را برای طرفداران مد در سراسر دنیا فراهم می‌کنند. برای ایجاد ظاهری خلاق و نوآورانه کت را با شلوار جین مشکی ست کنید.

۷. کت داستر چرم

در صورتی که فکر می‌کنید یک ترنچ کت کمربنددار معمولی خیلی یکنواخت و کسل کننده است بهتر است از کت داستر چرم استفاده کنید. بلندی این کت باعث ایجاد شخصیت سلطنتی می‌شود. کت داستر با ایجاد تعادل بین استایل شلوغ و شیک قطعا یک انتخاب راحت برای ارتقای استایل کژوال محسوب می‌شود.

راهنمای استایل

این کت را با کفش لوفر و شلوار متناسب ست کرده و بدرخشید. در صورتی که می‌خواهید با کمترین تلاش توجه مخاطب را جلب کنید می‌توانید به سادگی فقط یک ساعت هوشمند را به استایلتان اضافه کنید.

۸. ترنچ کت چرم Distressed

ترنچ کت چرم Distressed

ترنچ کت چرم distressed برای افراد علاقه‌مند به استایل‌های قدیمی طراحی شده است. بافت قدیمی این کت بدون به خطر افتادن برتری زیبایی کت نسبت به سایر اجزای استایل به تیپ زیبایی می‌بخشد. بستن این کت با کمربند زیبایی ظاهری را ارتقا داده و آن را مناسب بیرون رفتن در شب می‌سازد. علاوه بر این، قسمت پارچه‌ی پشم شیرلینگ موجود در آن باعث می‌شود برای شب‌های سرد بسیار ایدئال باشد. این نکته را فراموش نکنید که در رابطه با مد روز کت‌های پشم شیرلینگ با استقبال بسیار زیادی مواجه شده‌اند.

راهنمای استایل

در ابتدا ممکن است اضافه کردن اکسسوری به این استایل چالش‌برانگیز باشد اما با ترکیب کردن بوت جیر با این کت استایل کلاسیک و شیکی خواهید داشت.

۹. ترنچ کت آستردار و بدون آستر

تفاوت دیگر ترنچ کت‌ها در آستردار یا بدون آستر بودن آن‌ها است. برخی ترنچ کت‌های آستردار دارای آستر جداشدنی هستند که بهترین مدل به شمار می‌رود.

۱۰.ترنچ کت کاملا بلند

ترنچ کت‌های کاملا بلند شامل ترنچ کت‌هایی هستند که بلندیشان از زانو تا روی مچ پا است. این مدل‌ها برای افراد قد بلند ایدئال هستند زیرا ترنچ کت‌های کاملا بلند استایل آن‌ها را به صورت شگفت‌انگیزی متوازن ساخته زیرا کمربند دور کت بیشتر از قد، دور کمرشان را محکم می‌بندد. این مدل همچنین برای افراد کوتاه قد هم مناسب بوده و خط بلندی را ایجاد می‌کند که پاها را کشیده‌تر نشان داده و به همان اندازه جذاب و زیبا به نظر می‌رسد.

راهنمای استایل

ترنچ کت کاملا بلند با لباس‌های تجاری، رسمی و حتی لباس‌های کژوال مانند تی‌شرت، شلوار جین، بافت، کفش پاشنه بلند یا کفش کتانی همخوانی دارد. در صورتی که به دنبال ایجاد یک استایل کاملا حرفه‌ای هستید ترنچ کت را با یک کت و شلوار دوخته شده، کراوات و بافت یقه هفت ست کنید.

۱۱. ترنچ کت با بلندی متوسط

ترنچ کت با بلندی متوسط، بلندی‌اش تا روی زانو است. این مدل جذاب‌ترین ترنچ کت در سراسر دنیا است. برای جلوگیری از افراط و تفریط بسیاری از خانم‌ها این مدل ترنچ کت را بر مدل کوتاه یا کاملا بلند ترجیح می‌دهند. علاوه بر این ترنچ کت با بلندی متوسط برای همه‌ی انواع بدن‌ها مناسب بوده و به همین دلیل محبوب‌ترین گزینه در میان خانم‌ها به شمار می‌رود.

راهنمای استایل

برای ست کردن این ترنچ کت در استایل آن را با شلوار پارچه‌ای و کفش لوفر، شال گردن، جین کلاسیک و بلوز ابریشم ست کنید یا از شلوار جین‌های فاق بلند و صندل‌های پاشنه بلند استفاده کنید. هر دو استایل بهترین تیپ‌های کژوال فصل را برایتان ایجاد می‌کنند.

۱۲.ترنچ کت کوتاه

ترنچ کت کوتاه

بر اساس ظاهر سنتی ترنچ کت، بلندی آن باید تا زیر زانو باشد. اگرچه در صورتی که سلیقه‌ی شما مدل‌های خیلی مدرن است باید به ترنچ کت‌های کوتاه هم توجه کنید. یک ترنچ کت کوتاه معمولی بین پایین باسن و میانه‌ی ران قرار می‌گیرد. این مدل ترنچ کت برای خانم‌های ریز نقشی که پاهایشان خیلی کوتاه به نظر نمی‌رسد و کت روی تن آن‌ها ظاهر خیلی حجیمی ندارد مناسب است.

راهنمای استایل

با وجود اینکه ترنچ کت‌ها در استایل‌های رسمی و کژوال و شرایط آب و هوایی مختلف کاربرد بسیار زیادی دارند، اما ترنچ کت‌های کوتاه اغلب برای روزهای گرمی که آب و هوای معتدلی دارند مناسب هستند. برای ایجاد یک استایل کژوال با ترنچ کت کوتاه، کافی است آن را با پیراهن مدل wrap به رنگ برجسته، کفش پاشنه بلند، شلوار جین و کفش کتانی یا کفش پاشنه بلند یا با بلوز آستین بلند ست کنید. در حالت دیگر باید بتواند با کمترین تلاش ظاهر شیکی ایجاد کنید.

با وجود اینکه کسب اطلاعات درباره‌ی انواع مختلف ترنچ کت‌ها روی تصمیمتان تاثیر می‌گذارد اما نکته‌ی بسیار مهم این است که هنگام خرید رنگ را هم باید در نظر بگیرید.

رنگ ترنچ کت

هنگامی که نیاز به ست کردن ترنچ کت با یک لباس دیگر دارید توجه به رنگ اهمیت بسیاری پیدا می‌کند. ترنچ کت‌های امروزی در رنگ‌های بسیار متنوعی از شتری کلاسیک تا صورتی نئونی وجود دارند و می‌توانید از این انعطاف‌پذیری زیاد لذت ببرید.

در رابطه با ترنچ کت‌ها رنگ طوسی کاربردی‌ترین رنگ محسوب می‌شود که برای همه‌ی فصل‌ها مناسب است. این در حالی است که بژ یا آبی کمرنگ به خوبی با لباس‌های کمرنگ ست می‌شوند. اما در صورتی که به دنبال رنگ‌های سنتی مانند سبز و قهوه‌ای هستید بهتر است بژ و شتری را انتخاب کنید. پارچه‌ی گاواردین رنگ‌های خنثایی مانند شتری، مشکی، سرمه‌ای یا طوسی دارد که به راحتی هم در استایل ست می‌شوند. اما انتخاب رنگ به صورت کامل به ترجیحات و علایق شخصی فرد بستگی دارد.

۱۳. تک رنگ

بسیاری از ترنچ کت‌ها تک رنگ و به رنگ‌هایی مانند قهوه‌ای روشن، سرمه‌ای، مشکی و تا حدودی طوسی هستند.

۱۴. طرح‌دار

ترنچ کت‌ها در طرح‌های بسیار هم وجود دارند. به عنوان مثال طرح چهارخونه‌ی سفید و مشکی همیشه زیبا و شیک است.

پارچه‌های رایج در تهیه‌ی ترنچ کت

با وجود اینکه پارچه‌های مختلفی در تهیه‌ی ترنچ کت‌ها استفاده می‌شوند اما سه پارچه‌ای که اغلب در تهیه‌ی ترنچ کت‌ها کاربرد دارند عبارتنداز:

۱۵. چرم

ترنچ کت چرم

چرم به عنوان یک مدل جدید از ترنچ کت‌ها یک پارچه‌ی اصلی و نمادین است که به عنوان پارچه‌ای بادوام و محکم‌ترین پارچه که بیشترین محافظت را ایجاد می‌کند در نظر گرفته می‌شود. این پارچه نه تنها از پارچه‌های دیگر گرم‌تر و سنگین‌تر است بلکه منعطف‌ترین انتخاب برای ترنچ کت‌ها محسوب می‌شود بنابراین می‌توانید استایل مناسب خود را پیدا کنید. آستر داخلی ترنچ کت‌های چرم را می‌توان برای استفاده در فصل تابستان جدا کرد.

جدا از این موضوع ترنچ کت‌های چرم توانایی دفع کردن آلودگی را داشته و تمیز کردن و نگهداری آن‌ها نسبت به سایر ترنچ کت‌هایی که از جنس‌های دیگر تهیه شده‌اند ساده‌تر است. بنابراین حتما باید یک ترنچ کت چرم در کمد لباس خود داشته باشید.

۱۶. پشم

گاواردین پشم برای تهیه‌ی ترنچ کت‌های اولیه در ارتش استفاده می‌شد. از آنجایی که این ترنچ کت از ترکیب پشم ایجاد شده، متراکم‌تر اما سبک‌تر از کت‌های چرم هستند. از آنجایی که گاواردین محکم‌ترین پارچه برای محافظت در برابر باد و باران است، مناسب‌ترین پارچه برای آب و هوای بد محسوب می‌شود. کت‌های گاواردین همچنین گرم و راحت هستند.

علاوه بر این، این جنس به خوبی عایق بوده و در برابر آب مقاوم است. همچنین از آنجایی که با دقت بافته می‌شود یک پارچه‌ی سلطنتی ساده است. با هزینه‌های تولید بالا گاواردین تنها برای ترنچ کت‌های سفارشی استفاده شده و در مقیاس انبوه تولید نمی‌شود.

۱۷. نخ پنبه

نخ پنبه سبک‌ترین و رایج‌ترین پارچه‌ای است که در تهیه‌ی ترنچ کت‌ها استفاده می‌شود. این پارچه به صورت متراکم با الیاف توییل و پاپلین بافته شده، بسیار سبک وزن بوده و در مقایسه با چرم و گاواردین گرمای کمتری دارد. ست کردن ترنچ کت‌های نخ پنبه در استایل بسیار راحت بوده و در استایل کژوال بسیار زیبا به نظر می‌رسند. ترنچ کت‌های نخ پنبه ضد آب هم هستند. علاوه بر این قیمتشان خیلی گران نیست و می‌توان آن‌ها را در روزهای خنک پوشید.

فرقی نمی‌کند که به دنبال لباس برای رویداد رسمی، مصاحبه یا استایل کژوال هستید در هر حال ترنچ کت یک افزونه‌ی عالی برای استایل به ویژه در روزهای سرد، خنک یا بارانی است. سعی کنید یک رنگ خنثی را برای ترنچ کت خود انتخاب کنید تا با سایر لباس‌ها و اجزای استایلتان هم به خوبی ست شود.

منبع: ThreadCurve