۱۵ نمونه متن تبلیغ پیج اینستاگرام برای ترغیب مشتریان

۱۵ نمونه متن تبلیغ پیج اینستاگرام برای ترغیب مشتریان

به این دو متن توجه کنید:

 •   اینستاگرام یکی از محبوب‌ترین برنامه‌ها در سراسر جهان محسوب می‌شود که بیش از یک‌ میلیارد بار در پلی‌استور دانلود شده است و در صدر پرنصب‌ترین برنامه‌های آن قرار دارد. به همین دلیل، کسب‌وکارها برای تبلیغ خود روی آن حساب باز می‌کنند و با محتواهای مناسب و درخور توجه، تلاش می‌کنند مشتریان بالقوۀ خود را پیدا کنند. با نصب و حضور در این برنامه، سطح فروش خود را بالا ببرید.
 •    تصور کنید یک میلیارد مخاطب از هر قشر و گروهی پیش روی شما قرار دهند، چه می‌کنید؟ فقط به این فکر کنید که چند نفر از آن‌ها می‌توانند مشتری بالقوۀ شما باشند. اینستاگرام، چنین بازار بزرگی را در اختیارتان قرار می‌دهد.

کدام‌یک توجه بیشتری به خود جلب می‌کند؟ یا فکر می‌کنید کدام‌یک بتواند مدیر شرکتی را برای حضور و فعالیت در این شبکۀ اجتماعی قانع‌ کند؟ قطعاً دومی. متن تبلیغ پیج اینستاگرام هم به همین ‌صورت عمل می‌کند؛ اگر بتوانید آن را به‌گونه‌ای مؤثر بنویسید، می‌تواند مخاطب را جذب کند و نرخ تبدیل شما را افزایش دهد. برعکس، در بدترین حالت هم ممکن است باعث نفرت و دل‌زده‌شدن کاربر شود و او را برای همیشه از شما دور سازد.

در این مقاله، تصمیم داریم از قدرت متن خوب برای تبلیغ پیج اینستاگرام صحبت کنیم. توضیح می‌دهیم که چه نکاتی را باید در نگارش آن رعایت کنید و چگونه اثرگذار و قانع‌کننده بنویسید. نمونه‌هایی را هم از تبلیغات کسب‌وکارهای مختلف می‌آوریم که بتوانید از آن‌ها ایده بگیرید.

 

چرا نگارش متن تبلیغ پیج اینستاگرام اهمیت دارد؟

کاربران اینستاگرام روزانه، تعداد زیادی محتوای تبلیغاتی می‌بینند و از همۀ آن‌ها اسکرول‌وار و به‌سرعت رد می‌شوند. این مسئله  کار شما را سخت‌تر می‌کند! در بین این حجم گسترده از محتوا، باید بتوانید توجه مخاطب را به خود جلب کنید، باعث مکث او شوید و در مدت‌زمان کوتاهی، او را به خرید یا پیوستن به مجموعه قانع کنید.

برای این‌ کار، فقط استفاده از تصویر و کاور ویدئویی زیبا کافی نیست. عنوان و متنی که در تکمیل توضیحات خود می‌نویسید، نقش پررنگی را در جذب کاربر و متقاعدکردن او بازی می‌کنند. اینجاست که لزوم مهارت در نوشتن متن برای تبلیغ پیج اینستاگرام هم خود را نشان می‌دهد.

اگر هنر خود در نگارش تبلیغ را تقویت کنید، در جرگۀ شرکت‌هایی قرار می‌گیرید که در این بستر موفق ظاهر شده‌‌ و توانسته‌اند درآمد خود را افزایش دهند. اجازه دهید در ادامه، چند نمونه متن تبلیغ پیج اینستاگرام را با هم ببینیم.

مقاله پیشنهادی : نمونه متن تبلیغاتی برای جذب مشتری

15 نمونه متن تبلیغ پیج اینستاگرام

در این بخش، متن‌های تبلیغاتی 15کسب‌وکار و برند مختلف را گرد هم آورده‌ایم. با بررسی آن‌ها، ساختاری از این نوشته‌ها در ذهن‌تان شکل می‌گیرد که همیشه به کارتان می‌آید:

 • کمدا

کمدا یکی از برندهایی است که به‌وفور پست‌‌های تبلیغاتی منتشر می‌کند. این آگهی‌ها اغلب با هیجان و داستان‌سرایی همراه هستند.

 

متن تبلیغ پیج اینستاگرام کمدا

 

 • فیلیمو

اکثراً متن‌های تبلیغاتی فیلیمو را در ساده‌ترین و کوتاه‌ترین شکل ممکن می‌بینید. این برند می‌داند که مردم با پلتفرم آن و سریال‌های خانگی روز آشنا هستند و تکرار توضیحات از حوصلۀ آن‌ها خارج است.

 

متن تبلیغاتی فیلیمو در اینستاگرام

 

 • سیف

سیف برای اغلب کمپین‌ها و محتواهای تبلیغاتی خود داستان‌های ماجراجویانه خلق می‌کند؛ اتفاقاتی که قهرمان قصه در خانه با آن روبه‌رو می‌شود و به کمک محصولات سیف موفق به حل آن‌ها می‌شود.

 

متن تبلیغ سیف

 

 • خانومی

خانومی در کمپین اخیر خود، تولد هشت‌سالگی‌اش را جشن گرفت و تخفیف‌های هیجان‌انگیزی ارائه کرد. پست زیر یکی از آگهی‌های منتشرشده در این کمپین است.

 

متن تبلیغاتی خانومی در اینستاگرام

 

 • کیدوشاپ (Kido.Shop)

کیدوشاپ از اینفلوئنسرها برای بازاریابی و فروش خود کمک می‌گیرد. آگهی زیر را هم یکی از آن‌ها پست کرده است.

 

متن تبلیغاتی کیدوشاپ

 

 • هوآوی (Houweimobilefarsi)

محتواهایی که در صفحات کسب‌وکارها به کار می‌روند، به جهت برندینگ و معرفی محصولات‌شان است و آگهی محسوب می‌شوند.

 

متن تبلیغاتی هواوی

 

 • وودو هوم (Voodoo.Home)

وودو هوم در محتوای زیر، ابتدا خود را معرفی کرده و سپس از تنوع محصولاتش صحبت کرده است.

 

متن تبلیغاتی وودو هوم

 

 • اکولاک (Echolac)

اکولاک به‌زیبایی و خیلی نرم از ویژگی‌ها، مزایا و اعتبار برندش در این کمپین خود صحبت می‌کند؛ به‌گونه‌ای که مخاطب را از ابتدا تا انتهای نوشته با خود همراه می‌سازد.

 

متن تبلیغاتی اکولاک در اینستاگرام

 

 • آوندموبایل

آوندموبایل در هر آگهی یا کمپینی، روی یکی از محصولات خود تمرکز می‌کند و این باعث می‌شود کلیک‌ها و در نتیجه، ورودی هدفمندی داشته باشد.

 

متن تبلیغاتی آوند موبایل

 

 • فارس‌بازار

مجموعهٔ فارس‌بازار نمایندگی برندهای مختلفی را دارد؛ اما او هم مانند آوندموبایل در آگهی خود، روی یکی از آن‌ها تمرکز کرده است.

 

متن تبلیغ پیج اینستاگرام فارس بازار

 

 • گلپانیا 

گلپانیا مرجعی آنلاین برای آموزش مکانیک است و دراین‌باره، دوره‌های آموزشی برگزار می‌کند.

 

متن تبلیغاتی گلپانیا در اینستاگرام

 

 • روبینا‌رز (Robinarose)

این آگهی برای یکی از کمپین‌های اینفلوئنسرمارکتینگ روبینارز است.

 

متن تبلیغاتی روبینا‌رز در اینستاگرام

 

 • فونات (Phonut)

در این تصویر، کپشنی را می‌بینیم که فونات در ویدئومارکتینگ خود به کار برده است.

 

متن تبلیغ فونات در اینستاگرام

 

 • تیم سی‌اس‌فیفتی (CS50xIran)

تیم سی‌اس‌فیفتی در این نوشته، دوره‌های تابستانی خود را معرفی می‌کند.

 

متن تبلیغ دوره های سی اس فیفتی در اینستاگرام

 

 • برند شخصی هادی خطیبان (نویسندۀ کتاب هنر و مهارت روانشناسی فروش)

در این پلتفرم می‌توان به معرفی مهارت و تخصص خود پرداخت و برند شخصی قدرتمندی ساخت. همان چیزی که هادی خطیبان هم به‌دنبالِ آن است.

 

متن تبلیغ هادی خطیبیان در اینستاگرام

اصول و نکات نگارش متن تبلیغ پیج اینستاگرام

خلاقیت به خرج‌دادن در محتوای تبلیغ، همیشه به معنای انجام حرکتی محیرالعقول و به‌قولی Out Of Box نیست. گاهی با رعایت برخی اصول پایه‌ای و حفظ سادگی هم می‌توان متمایز و خلاق جلوه کرد. (اگر تمایل دارید با چند نمونه تبلیغات خلاقانه ایرانی را آشنا شوید، مطالعه این مقاله را پیشنهاد می‌کنیم)

نکات زیر به شما کمک می‌کنند تا محتوایی متفاوت و جذاب خلق کنید:

هدفمندتر، ولی این دفعه در ۱۰ هزار اپلیکیشن 📱
هدفمندتر، ولی این دفعه در ۱۰ هزار اپلیکیشن 📱

وقتی پیشنهادی خوب به مخاطب درست برسد، احتمال استقبال از آن بیشتر است؛ چیزی که با تبلیغات در اپلیکیشن شدنی است. ۶۶ میلیون کاربر اندروید و آی‌اواس در ایران داریم که آماده‌اند با کسب‌وکارتان در محبوب‌ترین برنامه‌ها و بازی‌های موبایل آشنا شوند. یادتان نرود آمارها نشان می‌دهند تعامل کاربران اپلیکیشن‌های رایگان با تبلیغات درون اپلیکیشنی بسیار زیاد است!

آشنایی با تبلیغات در اپلیکیشن arrow-left

۱. کوتاه اما جذاب، شیرین و گیرا بنویسید

متن تبلیغاتی باید کوتاه و شیرین باشد تا به دل بنشیند. لازم نیست خود و مجموعه‌تان را به‌تفصیل معرفی کنید. اگر برندی نام‌آشنا در بین مردم هستید، دیگر به طولانی‌کردن توضیحات با پرداختن به خود نیازی ندارید.

درعوض، از مزایای محصول یا خدمت خود و چیزی که مخاطب با استفاده از آن به دست می‌آورد، بگویید. در خلال آن، سعی کنید به مخاطب تلنگر بزنید تا دست به اقدام بزند و به  CTA شما عمل کند.

این نکته را هم باید گفت که هیچ عدد جادویی‌ای برای تعداد کاراکتر متن تبلیغ وجود ندارد. هرچند خود این پلتفرم، در این زمینه محدودیت‌هایی دارد و حداکثر کاراکتر مجاز در کپشن، بیو و کامنت را به‌ترتیب ۲۲۰۰، ۱۵۰ و ۲۴۰ کاراکتر اعلام کرده است.

 

۲. پیام خود را شفاف، ساده و واضح بیاورید

از پیچیده‌نویسی و ابهام‌گویی دوری کنید. فراموش نکنید با کاربرانی روبه‌رو هستیم که به‌صورت سطحی، صفحه را اسکرول می‌کنند و در مطالعۀ متون دقت به خرج نمی‌دهند. هرچه متن ساده‌تر و قابل فهم‌تر باشد، توسط چشم آن‌ها راحت‌تر و سریع‌تر اسکن می‌شود و در ذهنشان ثبت می‌گردد.

 

۳. اطلاعات مهم را در ابتدای متن بیاورید

حتماً دقت کرده‌اید که در پست‌ها، کپشن‌ها کوتاه می‌شوند و با کلیک روی سه‌نقطۀ گوشۀ آن، می‌توان به کل آن دسترسی پیدا کرد. این کار برای اسکرول راحت‌تر کاربران صورت می‌گیرد.

پس بهتر است اطلاعات مهم خود را در ابتدای متن و در جلوی چشم بیننده قرار دهید. تبلیغ‌نویسان پیشنهاد می‌کنند کال‌تواکشن یا پیامی را که می‌خواهید منتقل کنید، در 100 کاراکتر اول متن جای دهید. در این صورت، حتی اگر مخاطب ادامۀ آن را نخواند، متوجه پیام می‌شود و شما به هدف‌تان می‌رسید.

البته، می‌توانید در این بخش، فقط عنوانی کنجکاوکننده بیاورید. کاربر با خواندن آن، برای خواندن ادامۀ متن ترغیب می‌شود و روی آن کلیک می‌کند.

خبرنامۀ یکتانت را از دست ندهید!
خبرنامۀ یکتانت را از دست ندهید!

هر هفته یک محتوای اختصاصی همراه با جدیدترین مقالات، اخبار و نکات آموزشی بازاریابی و تبلیغات را برای شما می‌فرستیم.

۴. حتماً از کال‌تواکشن (Call To Action) استفاده کنید

هیچ‌گاه مخاطب را سردرگم رها نکنید؛ باید به او بگویید که چه انتظاری دارید و می‌خواهید چه اقدام یا کال‌تواکشنی (CTA) انجام دهد. هرقدر هم که متن شما قانع‌کننده باشد، باز هم او ممکن است متوجه نشود که گام بعدی چیست.

هنگام درج CTA به این نکات توجه کنید:

 • در کپشن متن تبلیغ پیج اینستاگرام نمی‌توانید لینک قابل‌کلیک به‌‌عنوان CTA قرار دهید. اغلب، از چنین دعوت به اقدام‌هایی در آن استفاده می‌شود:
  • دوستان خود را در کامنت منشن کنید؛
  • روی لینک موجود در بیو یا استوری کلیک کنید؛
  • پست را ذخیره کنید؛
  • برای اطلاعات بیشتر وارد صفحۀ برند شوید؛
  • صفحۀ برند را دنبال کنید.
 • کال‌تو‌اکشن‌ها را در ابتدا یا انتهای متن قرار دهید و به‌‌گونه‌ای آن‌ها را بیان کنید که مخاطب را به سمت اقدام سوق دهد. برای مثال، عباراتی را که در نکتۀ قبل گفته شد، می‌توان این‌گونه نوشت:
  • همین الان وارد صفحه شوید؛
  • قبل از اتمام کالا در لینک بیو خریدتان را انجام دهید؛
  • برای برنده‌شدن این صفحه را فالوو کنید.
 • این نکته را هم در نظر بگیرید که با تکرار آن، شانس تبدیل بیشتری خواهید داشت. برای همین است که در غالب متن‌ها چند بار، در قسمت‌های مختلف صفحۀ کسب‌وکار منشن می‌شود.
مقاله پیشنهادی: تکنیک‌ها و راهکارهای عملی افزایش فروش برای انواع کسب‌وکارها

۵. از دیزاین متن، تمیزنویسی و درست‌نویسی غافل نشوید

کلمات را بی‌قاعده در صفحه نچپانید. کاربران متن شما را از داخل یک اسکرین کوچک می‌بینند؛ پس باید سعی کنید تا می‌توانید خواندن را برای او لذت‌بخش و راحت سازید. در متن‌های تبلیغی گیرا، این نکات رعایت می‎شوند:

 • بین پاراگراف‌ها فاصله بگذارید. خطوط پشت‌سرهم نوشته‌شده، خواننده را کلافه می‌کنند. برای جلوگیری از این اتفاق، در میان متن و بین پاراگراف‌ها فضای سفید به کار ببرید.
 • رعایت برخی نکات ویراستاری مثل نیم‌فاصله، ویرگول، نقطه یا بولت‌گذاری (Bullets) خوانش متن را راحت می‌سازند و تجربۀ کاربری خوبی ایجاد می‌کنند.
 • از ایموجی‌ها برای زیباسازی متن، تأکید و اثرگذاری بیشتر استفاده کنید. آن‌ها سرگرم‌کننده هستند، چشم‌ها را نوازش می‌کنند، نکات مهم را برجسته‌تر نشان می‌دهند و به میزان قابل‌توجهی، می‌توانند نرخ کلیک و تبدیل را افزایش دهند.

 

۶. هشتگ‌های مرتبط به کار ببرید

هشتگ‌ها کمک می‌کنند تا کاربران محتوای شما را پیدا کنند و به همین دلیل، از آن‌ها نباید غافل نشوید. هرچند متأسفانه اغلب پیج‌های منتشرکنندۀ تبلیغ یا اینفلوئنسرها از درج آن‌ها خودداری می‌کنند. با این حال تلاش کنید:

 • از هشتگ‌های مرتبط یا حوزۀ کاری یا پروموشن خود استفاده کنید. ممکن است هشتگ‌های ممنوعه و غیرمرتبط شادوبن (Shadowban) شوند که در این صورت، میزان بازدید و تعامل محتوا کاهش می‌یابد.
 • هشتگ‌های ترندی که دربارۀ پیام و موضوع شما هستند هم ترافیک خوبی برای تبلیغ می‌آورند و ایمپرشن آن را بالا می‌برند.
 • به تعداد مناسبی هشتگ بگذارید. در هر پست حداکثر 30 و در استوری  10هشتگ می‌توان درج کرد؛ اما سعی نکنید از تمام این تعداد حداکثری استفاده کنید و زیبایی و سادگی متن را از بین ببرید.
 • هشتگ‌ها را می‌توانید در لابه‌لای کلمات متن، در پایان آن یا در کامنت‌ بگذارید.

 

۷. اسکرول کاربر را متوقف کنید

همان‌ طور که گفته شد، یکی از دغدغه‌های مهم تبلیغ در این پلتفرم متوقف‌کردن کاربر است. باید توجه او را به‌گونه‌ای جلب کرد که دست از اسکرول بردارد و به کلیک ترغیب شود. موارد زیر برخی از تکنیک‌هایی هستند که در این باره مؤثر عمل می‌کنند:

 • ایجاد حس فوریت

ایجاد حس فوریت اکثراً به واکنش مخاطبان و بازدهی بالای تبلیغ ختم می‌شود. این حس، الگوی منطق آن‌ها را به کناری هول می‌دهد و باعث می‌شود بدون حساسیت فکری زیاد وارد عمل شوند.

روش‌های بی‌شماری برای فوریت‌دادن به تبلیغ وجود دارد؛ برای مثال، با ذکر تاریخ اتمام پروموشن، با درج عبارت «فقط برای زمانی محدود» یا اعلام تعداد باقی‌مانده از محصول.

 • با درج سؤال و دغدغۀ ذهنی مخاطب در عنوان 

وقت بگذارید و ببینید در حوزۀ مورد نظر شما، دغدغۀ اصلی مشتریان چیست و محصول و خدمت شما چگونه می‌تواند آن را رفع کند. سپس همان مسأله را  در عنوان یا ابتدای متن بیاورید تا آن‌ها را به دنبال خود بکشید؛ درست مانند آگهی آوندموبایل و کمدا در بخش قبل.

لازم نیست این عنوان حتماً در خود متن و شروع آن درج شود. برخی از کسب‌وکارها از تصویر کمک می‌گیرند. آن‌ها سؤال مهم و کنجکاوکننده را بزرگ و بولد روی محتوای تصویری می‌آورند تا توجه بیننده را به خود معطوف کنند. سپس توضیح و ادامۀ آن در کپشن می‌نویسند. در پست تبلیغی سیف هم از همین شیوه استفاده شده است.

جدای از سؤال مخاطب همیشه تلاش کنید از عنوان‌هایی استفاده کنید که کشش بالایی داشته باشند و به مکث کاربر ختم شوند.

 • داستان‌سرایی

داستان‌سرایی یکی از عناصر بسیار مهم در تبلیغ‌نویسی به شمار می‌رود. بیان داستان‌گونۀ پیام یا مطرح‌کردن آن در قالب روایت و خاطرۀ کوتاه، تأثیرگذاری بیشتری دارد و کاربران را کاملاً درگیر می‌کند.

با برگشتن به نمونه‌های بخش قبل، می‌بینید که سیف، کمدا یا کیدوشاپ هم از این تکنیک استفاده کرده‌اند. مخاطب در همان ابتدا، با محتوای آن‌ها گره می‌خورد و برای اطلاع از پایان به خواندن ادامه می‌دهد.

دانلود رایگان ایبوک ۲۰۰ ایده برای نوشتن متن CTA تاثیرگذار
دانلود رایگان ایبوک ۲۰۰ ایده برای نوشتن متن CTA تاثیرگذار

در این ایبوک نمونه‌های مختلفی از بهترین متن‌های CTA برای استفاده در تبلیغات و بازاریابی را گردآوری کرده‌ایم.

دانلود رایگان arrow-left

۸. لحن و صدای برند را در متن لحاظ کنید

لحن و صدای برند از تصویری که از او در ذهن‌ها ایجاد شده است و از شناخت مخاطب می‌آیند. با این لحن و ادبیات می‌توان روی مخاطبان خود اثر گذاشت.

بیمۀ ازکی با لحنی صمیمی با مشتریان خود صحبت می‌کند؛ اما در عوض، بیمه‌دات‌کام را همیشه با لحنی رسمی می‌بینیم. هر یک از آن‌ها بخشی از بازار را تحت پوشش دارند و اگر ادبیات متفاوتی به کار ببرند، اعتماد و تعامل مشتریان کاهش پیدا می‌کند.

مقاله پیشنهادی: ۱۳ روش تبلیغ بیمه + نمونه پیامک تبلیغاتی بیمه عمر و خودرو

۹. غیرتبلیغاتی بنویسید

بله؛ تبلیغ خود را غیرتبلیغاتی بنویسید. یکی از اثرات حجم زیاد تبلیغات موجود در رسانه‌ها این است که مردم در برابر آن‌ها موضع می‌گیرند. همان‌ طور که پیش‌تر گفته شد، آن‌ها دوست ندارند کسی چیزی به آن‌ها بفروشد و تبلیغات مستقیم را در حکم یک دستور یا امر به خرید می‌پندارند؛ بنابراین گاهی لازم است به‌جای پیام تبلیغی مستقیم، متن خود را کاملاً طبیعی و غیرمستقیم بنویسید.

این موضوع وقتی اهمیت بیشتری پیدا می‌کند که قرار باشد اینفلوئنسرها آگهی را در صفحاتشان منتشر کنند. اگر محتوای آن طبیعی و مانند دیگر پست‌های روزمرۀ آن‌ها باشد، تأثیر بیشتری در تصمیم‌گیری  کاربران می‌گذارد. در تبلیغ کیدوشاپ، چنین رویکردی به کار رفته است.

نکته: اگر قصد دارید از پیج‌های پربازدید اینستاگرام و اینفلوئنسرهای آن برای تبلیغات استفاده کنید، پیشنهاد می‌کنیم نحوهٔ تبلیغات در اینستاگرام با کمک یکتانت را همراه با تعرفه‌ها بررسی کنید. تبلیغات اینستاگرامی با کمک یکتانت بسیار ساده است و شما را از مذاکرهٔ مستقیم با صاحبان پیج و اینفلوئنسرها راحت می‌کند: ثبت‌نام در پنل یکتانت، شارژ اکانت، ساخت کمپین بازدیدی یا اینفلوئنسری، مقایسهٔ تعرفه و نرخ تعامل ۸ هزار پیج و اینفلوئنسر اینستاگرامی، انتخاب بهترین‌ها و متناسب‌ترین‌ها، ساخت کمپین.

 

 متن تبلیغ پیج اینستاگرام را اصولی بنویسید!

در این مقاله، از 9 اصل مهم صحبت کردیم که کمک می‌کنند نوشته‌های تأثیرگذار برای آگهی خود خلق کنید؛ همچنین تصاویری از نمونه متن تبلیغ پیج اینستاگرام آوردیم. با دقت در آن‌ها متوجه خواهید شد که هر یک از کدام نکات استفاده کرده‌اند.

حال، نوبت شما است که دست به قلم شوید و برای معرفی محصول یا خدمت خود متنی بنویسید. خوشحال می‌شویم آن را با ما و دیگر خوانندگان هم به اشتراک بگذارید.

 

 

.