۱۳ مدل مختلف برای ست کردن مانتو چهارخونه پاییزی

۱۳ مدل مختلف برای ست کردن مانتو چهارخونه پاییزی

به نقل از دیجیکالا:

پارچه‌های چهارخانه همیشه در فصل پاییز طرفداران بیشتری پیدا می‌کنند. شما هم احتمالا در کمد لباستان چند مدل مانتو چهارخونه پاییزی دارید. این مانتوها هیچ وقت از مد نمی‌افتند و می‌توانید در هر پاییز آن‌ها را با استایلی جدید به یکی از مدل‌های لباس پوشیدن خود تبدیل کنید. نکته مهم در استایل با هر مدل مانتو چهارخونه پاییزی این است که آن را به شکلی با سایر لباس‌های خود ترکیب کنید که خلاقانه و جدید باشد. در این مقاله، درباره جنس مانتوهای چهارخانه پاییزی و استایل با انواع ‌مدل مانتو چهارخونه پاییزی جدید توضیح می‌دهیم.

جنس پارچه‌های مانتو پاییزی چهارخونه چیست؟

قبل از هر چیزی باید جنس انواع مدل مانتو چهارخونه پاییزی را بشناسید. آیا تا به حال به این موضوع فکر کرده‌اید که چرا به این مدل مانتوها پاییزی گفته می‌شود؟ مانتوهای پاییزی با مانتوهای عادی چه تفاوتی دارند؟

مهم‌ترین تفاوت این مانتوها با مانتوهای دیگر جنس آن‌هاست. مانتوهایی که برای فصل‌های بهار و تابستان مناسب هستند، اغلب جنسی نخی دارند. پوشیدن مانتوهایی از جنس پارچه نخی به خنک شدن شما کمک می‌کند، اما جنس پارچه‌های پاییزه کمی متفاوت است.

پارچه‌هایی که برای تولید مانتو پاییزه به کار می‌روند، معمولا از جنس سوییت، فوتر، مخمل کبریتی، کشمیر، چرم مصنوعی، فاستونی، پلار، موهر، جین و فلانل هستند. آخرین نوع این پارچه‌ها یعنی فلانل معمولا به صورت چهارخانه برای دوخت مانتو پاییزی به کار می‌رود. پارچه‌های فلانل نرم هستند، بافت برس خورده یا نخورده دارند و در تولید آن‌ها از نخ پنبه‌ای، پشمی یا مصنوعی استفاده می‌شود.

این پارچه‌ها شما را در برابر سرمای پاییزی گرم نگه می‌دارند و گزینه‌ای جذاب برای استایل با انواع مدل مانتو چهارخونه پاییزی هستند.

چطور با انواع مدل مانتو چهارخونه پاییزی استایل جذابی داشته باشیم؟

چطور با انواع مدل مانتو چهارخونه پاییزی استایل جذابی داشته باشیم؟

معمولا این‌طور تصور می‌شود که مانتوهای چهارخانه این قابلیت را ندارند که با آن‌ها استایلی شیک و جذاب بسازیم. به هر حال، طرح چهارخانه این مدل مانتوها در نگاه اول با هر مدل لباس زنانه ست نمی‌شود. اگر شما هم از مانتوهای چهارخانه پاییزی چنین تصوری دارید، اجازه بدهید که بگوییم اشتباه می‌کنید. از قضا، این مدل مانتوی پاییزه این قابلیت را دارد که به شما ظاهری شیک بدهد و شما را حرفه‌ای در مد لباس نشان دهد.

کافیست به نکات مهم برای استایل انواع مدل مانتو چهارخونه ای پاییزی توجه کنید. البته، برای آشنایی بیشتر با این استایل باید با نمونه‌هایی از آن هم آشنا شوید. نکات مهم برای استایل با مانتو پاییزی چهارخونه مدل دادن به مانتوهای چهارخانه پاییزی اصلا کار سختی نیست.

کافیست به ۳ نکته‌ی مهم توجه کنید تا همیشه همه به طرز لباس پوشیدن شما غبطه بخورند. نکات مهم برای استایل با انواع مدل مانتو چهارخونه پاییزی عبارت‌اند از:

  • به ترکیب رنگ مانتو توجه کنید؛ بیشتر مانتوهای چهارخانه از رنگ‌های طرح‌دار، راه‌راه و چهارخانه منحصربه‌فردی تشکیل شده‌اند. برای اینکه بتوانید مانتوی چهارخانه را با سایر لباس‌های خود ترکیب کنید، بهتر است سراغ مانتوهای چهارخانه با رنگ‌های خنثی یا مکمل لباس‌های دیگر بروید. به طور مثال، برای اینکه شلوار جین را با یک مانتوی چهارخانه پاییزی بپوشید، باید برای این مانتو رنگی انتخاب کنید که مکمل رنگ این شلوار باشد.
  • مانتو چهارخانه را همراه با لباس‌های ساده‌تر بپوشید؛ طرح مانتوهای چهارخانه به اندازه کافی پیچیده هست. بنابراین، نیازی نیست که لباس‌های دیگر خود را طرح‌دار انتخاب کنید. به مانتو چهارخانه پاییزی اجازه بدهید تا بدرخشد و استایل شما را خاص‌تر کند.
  • استایل خود را با روسری یا شال ساده تکمیل کنید؛ برای استایل دادن به مانتو چهارخانه پاییزه حتما به یک مدل شال یا روسری ساده نیز نیاز خواهید داشت. شال یا روسری با طرحی ساده یا حتی یک گردنبند بلند می‌تواند همه نگاه‌ها را به سمت مانتوی جذاب چهارخانه شما بکشاند.
مانتو زنانه مدل پشمی چهارخونه کد 564

نمونه‌هایی زیبا از استایل با انواع مدل مانتو چهارخونه پاییزه

آشنایی با نمونه‌های مختلف از استایل با انواع مدل مانتو چهارخونه پاییزی به شما کمک می‌کند تا با الگوبرداری از این نمونه‌ها و کمی خلاقیت برای خود ظاهری شیک و دوست‌داشتنی بسازید. در ادامه، ۱۳ نمونه از این استایل را می‌خوانید.

۱. مانتو چهارخانه را با شلوار جین راسته ست کنید

مانتوی چهارخونه پاییزی

چه طرفدار شلوارهای جین راسته باشید و چه علاقه‌ای به این نوع شلوار نداشته باشید، نمی‌توانید این واقعیت را منکر شوید که این مدل شلوارها دوباره روز به روز محبوب می‌شوند و در حال بازگشت به عرصه‌ی مد هستند. با ست کردن یک مدل مانتو چهارخونه پاییزی با طرح چهارخانه‌های درشت با شلوار جین راسته که کاملا اندازه شماست، یک مجموعه شیک با کنتراست جذاب ایجاد می‌کنید. مانتو چهارخانه درشت به شما ظاهری غیررسمی می‌بخشد. این مانتو در کنار شلوار جین راسته چهره‌ی شما را بهتر به نمایش می‌گذارد و به لباس شما حسی لطیف و باطراوت می‌دهد.

۲. مانتو چهارخانه را با شلواری از جنس دنیم بپوشید

هیچ ترکیب لباسی به اندازه شلواری از جنس دنیم تیره‌رنگ و مانتو چهارخانه رنگارنگ به رنگ‌های آبی، قرمز، نارنجی و مشکی شما را به یاد فصل پاییز نمی‌اندازد. شلوار دنیم به جین شباهت بسیاری دارد اما با آن متفاوت است. شلوارهای دنیم از جین کمی نازک‌تر هستند. با انتخاب یک مانتوی چهارخانه رنگارنگ، شلوار دنیم تیره‌رنگ و یک جفت نیم‌بوت عالی به ترکیب شلوار دنیم و مانتو چهارخانه پاییزی جان تازه‌ای ببخشید.

شلوار جین زنانه نور دنیم مدل RT11

۳. با کفش‌های پاشنه بلند به لباس خود ظاهری شیک‌تر ببخشید

کفش پاشنه بلند

مانتوی چهارخانه را به همراه یک جفت کفش پاشنه بلند بپوشید تا ظاهری زنانه‌تر پیدا کنید. یک جفت کفش پاشنه بلند به همراه یک شلوار جین آبی روشن و یک مانتو چهارخانه درشت سیاه و سفید در کنار کیف زنانه سفیدی کوچک به شما ظاهری شیک می‌بخشد. با این کار از طرح چهارخانه مانتوی خود به بهترین شکل ممکن استفاده می‌کنید.

۴. استایل مانتو چهارخانه پاییزی با شلوار لگ

شلوارهای لگ پاپوش‌های مناسبی برای پوشیدن همراه با مانتو چهارخانه هستند. تناسب این دو لباس زنانه با یکدیگر به شما ظاهری ساده می‌بخشد. یک مانتوی چهارخانه به رنگ‌های خاکستری، سفید، خاکی و مشکی را با یک شلوار لگ مشکی رنگ و یک کیف چرم زنانه طوسی رنگ بپوشید تا ظاهری اسپرت پیدا کنید. این استایل با یک جفت کتانی و جوراب زنانه خدمه سفید شما را ساده و صمیمی نشان می‌دهد.

۵. یک شلوار با طرحی جالب انتخاب کنید

تغییر فصل همیشه به معنای تغییر دما نیست. بعضی از روزهای پاییزی هوا به شدت گرم می‌شود، اما لزومی ندارد که مانتوی چهارخانه پاییزی در کمد لباس شما خاک بخورد. این مانتو را می‌توانید در شب‌های پاییزی که هوا کمی سرد می‌شود بپوشید. کافیست یک مدل مانتوی چهارخونه پاییزی را با شلواری از جنس و طرحی جالب بپوشید تا همه چشم‌ها به استایل خاص شما خیره شوند. مانتوی پاییزی چهارخانه درشت از جنس فلانل را با شلواری مشکی از جنس چرم بپوشید. حالا ظاهر خود را با یک جفت کفش پاشنه بلند زنانه تکمیل کنید تا شب‌های پاییزی گرم و جذاب بمانید.

شلوار زنانه مانگو مدل 31037521-ko

۶. ترکیب طرح‌های مختلف

باور کنید یا نه، مانتوی چهارخانه پاییزی طرحی عالی برای ترکیب با سایر طرح‌هاست، به ویژه اگر با لباس‌هایی از جنس‌ پارچه‌های مختلف ترکیب شود. یک مانتوی چهارخانه درشت قرمز و سفید را با شلواری با طرح دلخواهتان بپوشید. البته، برای این کار باید جانب احتیاط را رعایت کنید و در ترکیب طرح‌ها با یکدیگر زیاده‌روی نکنید. اگر هم از این موضوع مطمئن نیستید، یک ژاکت بلند سبز آبی روی لباس‌هایتان بپوشید تا طرح آن‌ها توی ذوق نزند.

۷. تناسب استایلی تمام مشکی را بر هم بزنید

مانتوی چهارخانه برای پاییز

نمی‌توان منکر این موضوع شد که استایل تمام مشکی استایلی شیک است. به هر حال، کمتر کسی می‌تواند به یک ژاکت یا کت مشکی زیبا و شلواری مشکی نه بگوید. البته، این به شرطی است که این استایل با یک رنگ خیره کننده ترکیب شود. بنابراین، زیر ژاکت یا کت مشکی رنگ خود یک مانتو چهارخانه پاییزی قرمز رنگ بپوشید تا استایلی منحصربه‌فرد داشته باشید و همه به ظاهر شیک شما غبطه بخورند.

۸. چهارخانه‌ها را با هم ست کنید

برای روزهای بارانی پاییزی، یک مانتو چهارخانه پاییزی به رنگ سیاه و سفید را با یک شلوار چهارخانه با همین رنگ ست کنید. احتمالا با خود فکر می‌کنید که چرا باید این استایل را استایلی شیک دانست؟ بله، این مانتو و شلوار به تنهایی جذابیت خاصی ندارند، اما کافیست آن‌ها را با اکسسوری‌ها و لباس‌هایی خاص ترکیب کنید. یک سویشرت خاکستری رنگ که روی شانه‌ها گره می‌خورد در کنار چکمه‌های بارانی بلند مشکی رنگ به مانتو شلوار چهارخانه شما استایلی خاص می‌بخشد. یک کیف کوچک زنانه مشکی رنگ هم این ظاهر را شیک‌تر می‌کند. اگر طرفدار سویشرت نیستید، می‌توانید به جای آن از یک کت ترنچ بلند یا یک کت بلیزر بزرگ استفاده کنید تا استایلتان به زیبایی تکمیل شود.

۹. استایل مدل مانتو چهارخونه ریز پاییزی با یک شلوار سفید رنگ

یک مانتوی گشاد چهارخانه ریز پاییزی بپوشید و آن را با شلوار نخی یا کتانی سفید رنگ ترکیب کنید. از گشاد بودن این شلوار نترسید. یک شلوار دم‌پای سفید یا حتی یک شلوار بگ سفید رنگ در کنار یک مدل مانتو چهارخونه پاییزی شیک به شما حس راحتی می‌دهد. در کنار این لباس‌ها به جای کفش‌های رسمی، یک جفت کفش کتانی سفید راحت بپوشید. یک کیف زنانه طوسی یا شیری رنگ با بند زنجیری طلایی هم استایل شما تکمیل خواهد کرد.

شلوار زنانه هاوین مدل  307 مازراتی دمپا کمرکش رنگ سفید

۱۰. از ست کردن مانتو شلوار نترسید

استایل مونوکروم با چهارخونه

اگر مطمئن نیستید که چه مدل شلواری با مدل مانتو چهارخونه پاییزی شما ست می‌شود، نگران نباشید. می‌توانید این مانتو شلوار را از طریق رنگ آن‌ها با یکدیگر ست کنید. برای این کار می‌توانید از رنگ زمینه‌ی مانتو کمک بگیرید. به طور مثال، اگر مانتوی پاییزی فلانلی با طرح چهارخانه سبز و زرد پاستلی انتخاب کرده‌اید، شلوار نخی یا کتانی دم‌پا به رنگ سبزی پررنگ‌تر از سبز مانتو انتخاب کنید. این استایل با یک کیف دستی زنانه به رنگ شیری جذاب‌تر خواهد شد.

۱۱. استایل با مدل مانتو پاییزه جلو بسته چهارخونه

اگر در ویترین مانتوفروشی یک مدل مانتو چهارخونه پاییزی جلو بسته دیده‌اید که دل شما را ربوده آن را بخرید. نگران استایل با چنین مانتویی نباشید. این کار کمی دشوار است اما غیرممکن نیست. یک مانتوی چهارخانه جلو بسته به رنگ‌هایی مثل سبز تیره و سرمه‌ای همراه با یک شلوار لگ مشکی رنگ و یک جفت کفش پاشنه بلند قرمز رنگ ممکن است کمی جسورانه به نظر برسد اما شما را متفاوت و خاص جلوه می‌دهد. اگر چنین مانتویی به شما می‌آید، در ترکیب آن با چنین شلوار و کفش‌هایی تردید نکنید.

۱۲. مانتو چهارخانه را با یک ژاکت کش‌بافت بپوشید

یکی از بهترین راه‌های استایل با انواع مدل مانتو چهارخونه پاییزی این است که آن‌ها را همراه با ژاکت‌های کش‌بافت بپوشید. این استایل برای روزهای سرد پاییزی راحت و مناسب است. اگر هوا کمی گرم شود می‌توانید ژاکت را از تن درآورید و در صورتی که هوا کمی سرد شود، ژاکت کش‌بافت شما را گرم و راحت نگه می‌دارد. یک مانتو چهارخانه آبی و سبز پاییزی انتخاب کنید و آن را همراه با ژاکت کش‌بافتی شتری رنگ و شلوار جینی به رنگ مشکی بپوشید. این مانتوی چهارخانه رنگ‌های خنثی ژاکت کش‌بافت و شلوار جین را برجسته می‌کند و به آن ظاهری شیک می‌بخشد. یک کیف چرمی قهوه‌ای رنگ بزرگ هم می‌تواند این ظاهر را حرفه‌ای‌تر کند و به طرح مانتوی چهارخانه شما عمق بیشتری ببخشد.

۱۳. استایل مانتو چهارخانه با یک سویشرت زیبا

مانتو چهارخانه ریز پاییزی به رنگ‌های قرمز، سفید، خاکی و مشکی را به همراه یک سویشرت مخملی سرمه‌ای رنگ بپوشید. یک شلوار تیره رنگ هم برای پوشیدن انتخاب کنید. این لباس‌ها با یک شال یا کلاه قرمز گوجه‌ای به شما ظاهری غیررسمی و خودمانی می‌بخشند. یک جفت کتانی راحت سفید رنگ هم این استایل را جذاب‌تر می‌کند.

کلام آخر

مانتو چهارخانه پاییزی نوعی لباس زنانه‌ی پرطرفدار در فصل سرماست. این لباس را می‌توانید با سایر لباس‌های پاییزی یا مناسب برای فصل پاییز همراه کنید تا استایلی شیک داشته باشید. برای ست کردن انواع مدل مانتو چهارخونه پاییزی باید رنگ‌هایی هماهنگ با این مانتو انتخاب کنید. نباید این مانتو را با لباس‌هایی که طرح‌های شلوغ و درهم برهم دارند بپوشید، زیرا طرح چهارخانه زیبایی که انتخاب کرده‌اید به اندازه‌ی کافی خود را نشان نخواهد داد.

اکسسوری‌های هماهنگ با این طرح نیز می‌توانند شما را منحصربه‌فرد نشان دهند. در این مقاله، ۱۳ استایل با انواع مدل مانتو چهارخونه پاییزی معرفی کردیم. شما می‌توانید با الگوبرداری از این طرح‌ها و کمی خلاقیت ظاهری ویژه‌ی خودتان بسازید تا از این به بعد، دوستان و آشنایان برای استایل مانتو چهارخانه اول از همه از شما به عنوان یک حرفه‌ای نظر بخواهند.