۱۰ نکته برای خرید بهترین دستگاه فشار خون دیجیتالی

۱۰ نکته برای خرید بهترین دستگاه فشار خون دیجیتالی

استفاده از دستگاه فشار خون در منزل راهی عملی برای بهبود سلامتی است. هر چند گاهی اوقات حتی بهترین دستگاه فشار خون دیجیتالی هم به اندازه مانیتورهای داخل مطب پزشک پیشرفته نیستند، پیگیری روند افزایش یا کاهش فشار خون در خانه می‌تواند به شما کمک کند تا از خوانش‌های نادرست که اغلب ناشی از اضطراب حضور در محیط‌های پزشکی است، جلوگیری کنید. با استفاده از بهترین دستگاه فشار خون دیجیتال می‌توانید به راحتی الگوی فشار خون خود را زیر نظر بگیرید. بر اساس این اطلاعات نیز قادر خواهید بود تا مسئولیت سلامتی خود را بر عهده بگیرید. در این مقاله، نکات مهمی که باید موقع خرید دستگاه فشار خون دیجیتالی بدانید را توضیح می‌دهیم. در نهایت هم چند برند که به عنوان بهترین مارک فشارسنج دیجیتالی شناخته می‌شوند را می‌خوانید.

آنچه باید برای خرید بهترین دستگاه فشار خون دیجیتالی بدانید

اگر قصد دارید تا فشار خون خود را در منزل اندازه‌گیری کنید، باید یک دستگاه فشارسنج دیجیتالی بخرید. فشارسنج‌های خانگی تنوع بسیاری دارند اما برای انتخاب بهترین دستگاه فشار خون دیجیتالی باید سراغ فشارسنجی بروید که دقیق و مناسب شرایط شما است. به این منظور باید به ۱۰ نکته مهم توجه داشته باشید.

۱. با پزشک خود مشورت کنید

اگر پزشک از شما خواسته تا فشار خون خود را در خانه زیر نظر داشته باشید و اندازه بگیرید، بهتر است که برای خرید بهترین دستگاه فشار خون دیجیتالی با او مشورت کنید. او با توجه به نیازها و شرایط شما دستگاهی را پیشنهاد می‌دهد که بهترین کاربرد را برای شما دارد.

۲. دستگاه فشارسنج با کاف بالا بخرید

بهترین دستگاه فشار خون خانگی

کاف یا بازوبند در پزشکی به ابزاری گفته می‌شود که برای سنجش فشار خون به کار می‌رود. اگر یک دستگاه فشارسنج خانگی می‌خرید، دستگاهی را انتخاب کنید که کاف آن بالا است. چنین دستگاهی فشار خون شما را روی بازو اندازه‌گیری می‌کند، نه از روی مچ دست یا انگشت شما.

۳. کاف فشارسنج باید برای بازوی شما مناسب باشد

مطمئن شوید که اندازه کاف مناسب برای بازوی خود دارید. باید این کاف به خوبی دور بازوی شما بپیچد و فضای کافی برای قرار گرفتن دو نوک انگشت زیر آن وجود داشته باشد. بیشتر دستگاه‌های فشار خون دیجیتالی دارای یک کاف متوسط هستند. اگر بازوی شما بزرگتر یا کوچکتر از حد متوسط است، شاید لازم باشد که یک کاف قابل تنظیم در اندازه‌های مختلف تهیه کنید.

۴. مطمئن شوید که استاندارد است

دستگاه فشارسنج باید مورد تأیید پزشکان باشد. بنابراین، حتی موقع خرید بهترین مارک دستگاه فشار خون دیجیتالی نیز باید توجه کنید که گواهی‌ها و تأییدیه‌های لازم را داشته باشد. داشتن این تأییدیه‌ها به این معنا است که دستگاه فشار خون آزمایش‌های لازم را از سر گذرانده تا مطمئن شوید که نتایجی که نشان می‌دهد برای شما و پزشکتان قابل اعتماد است.

فشارسنج دیجیتال فوکسی مدل U80
۱,۳۹۹,۰۰۰
۱,۱۰۰,۰۰۰
تومان
فشارسنج فرش لایف مدل T4
۱,۰۵۰,۰۰۰
۵۱۰,۰۰۰
تومان
خرید انواع دستگاه‌های سنجش فشار خون

مشاهده همه

۵. ویژگی‌های دستگاه فشار خون را در نظر بگیرید

توجه به ویژگی‌های دستگاه فشار خون نیز می‌تواند به شما در انتخاب مناسب‌ترین و بهترین دستگاه فشار خون دیجیتالی کمک کند. به ویژگی‌های مورد نظر خود فکر کنید. آیا می‌خواهید دستگاه شما چند کاف داشته باشد؟ آیا به دستگاهی نیاز دارید که اطلاعات را برای بیش از یک کاربر ذخیره کند؟ داشتن دستگاهی با نمایشگر بزرگ برایتان اهمیت دارد؟ این ویژگی‌ها در هر مدل از فشارسنج دیجیتالی متفاوت است و بر اساس آن، دستگاه‌ها کاربردهای مختلفی دارند.

۶. کاربری ساده‌ای داشته باشد

بهترین دستگاه فشار خون دیجیتالی

ممکن است برخی از انواع دستگاه‌ فشار خون دیجیتالی کاربری ساده‌تری داشته باشد. یک دستگاه فشار سنج خوب کاف راحتی دارد و خواندن اطلاعات از روی نمایشگر آن ساده‌تر است. قبل از خرید بهترین دستگاه فشار خون دیجیتالی، به ویژگی‌های آن توجه کنید یا اگر خرید حضوری دارید، مدل‌های مختلف را امتحان کنید.

۷. قابلیت اتصال به رایانه داشته باشد

برخی از دستگاه‌های فشارسنج نمایشگر‌های BP دارند که باعث می‌شود به راحتی به رایانه خانگی شما متصل شوند. با استفاده از این ویژگی بررسی اطلاعات مربوط به فشار خون بسیار ساده‌تر می‌شود و حتی می‌توانید آن‌ها را دانلود کنید. در حال حاضر، برخی از انواع دستگاه فشار خون دیجیتالی می‌توانند از طریق بلوتوث به تلفن همراه هوشمند شما متصل شوند. اگر بتوانید از این قابلیت استفاده کنید، کار با دستگاه بسیار ساده خواهد شد. حتی برخی از دستگاه‌ها برنامه‌ای دارند که به شما کمک می‌کند خوانش فشار خون خود را پیگیری یا ثبت کنید یا آن را با پزشک خود به صورت آنلاین به اشتراک بگذارید.

۸. حافظه دستگاه هم می‌تواند به شما کمک کند

یکی دیگر از ویژگی‌های بهترین دستگاه فشار خون دیجیتالی داشتن حافظه داخلی است. ذخیره اطلاعات مربوط به فشار خون و سلامت شما در حافظه داخلی این دستگاه به شما کمک می‌کند تا آن را بر اساس تعداد دفعات اندازه‌گیری فشار خون در هر روز تنظیم کنید. اگر شما یا هر یک از اعضای خانواده هر دو به طور منظم فشار خون خود را اندازه‌گیری می‌کنید باید به تهیه یک دستگاه فشارسنج چند کاربره فکر کنید.

۹. گزینه‌های گارانتی دستگاه را بررسی کنید

بیشتر دستگاه‌های فشار خون و کاف‌های معتبر دارای گارانتی هستند که فعالیت دستگاه را برای ۱ تا ۵ سال تضمین می‌کنند. بنابراین، همیشه پیش از خرید دستگاه فشار خون دیجیتال گزینه‌های گارانتی آن را بررسی کنید. آیا این گارانتی کل دستگاه را پوشش می‌دهد یا فقط شامل نمایشگر دیجیتال دستگاه می‌شود و کاف این دستگاه را شامل نمی‌شود؟

باید بدانید که برخی از تولید‌کنندگان دستگاه فشار خون دیجیتال برای فعال کردن گارانتی هزینه‌ای اضافه دریافت می‌کنند اما برخی از شرکت‌های دیگر با تهیه این دستگاه به شما گارانتی رایگان ارائه می‌دهند.

۱۰. هر ۲ سال یک‌ بار دستگاه را سرویس کنید

حتی برای اطمینان از دقیق بودن بهترین دستگاه فشار خون دیجیتالی هم باید آن را به طور منظم سرویس کنید. معمولا یک دستگاه فشار خون باکیفیت باید حداقل هر ۲ سال یک بار سرویس شود. برای این کار می‌توانید با نمایندگی دستگاه مورد نظر تماس بگیرید.

کدام محصولات بهترین دستگاه فشار سنج دیجیتالی هستند؟

بهترین دستگاه فشار خون

برای یافتن بهترین دستگاه فشار خون دیجیتالی، باید محصولات برندهای مختلف را ببینید و ویژگی‌های آن‌ها را بدانید. به همین علت، در ادامه، بهترین برندهای موجود در بازار را به شما معرفی می‌کنیم تا خریدی بهتر داشته باشید.

۱. دستگاه فشار خون دیجیتالی امرن (Omron)

برای انتخاب بهترین برند دستگاه فشار خون دیجیتالی باید به مهم‌ترین ویژگی‌های آن یعنی سهولت استفاده، راحتی و نمایش دقیق داده‌ها توجه کرد. بر این اساس، فشارسنج دیجیتالی امرن یکی از بهترین‌ها محسوب می‌شود. نه تنها قرار گرفتن کاف این دستگاه روی بازوی هر کسی آسان است، بلکه داده‌های مربوط به فشار خون را بسیار واضح و خوانا در کمتر از یک دقیقه به نمایش درمی‌آورد.

کاف این دستگاه به اندازه‌ای بزرگ است که می‌تواند بازوهایی با اندازه‌های مختلف را در خود جای دهد. با وجود این، چشم‌گیرترین ویژگی این دستگاه آن است که طرز کار ساده‌ای دارد. وقتی کاف دستگاه دور بازوی شما قرار گرفت، باید دکمه شروع را فشار دهید و حدود ۳۰ ثانیه صبر کنید. پس از آن، اطلاعات مربوط به فشار خون و ضربان قلب شما روی صفحه نمایش دستگاه نشان داده می‌شود.

فشارسنج دیجیتال بازویی امرن مدل M3

۲. دستگاه فشار خون دیجیتالی آی هلث (iHealth)

دستگاه فشارسنج آی هلث طراحی ساده و در عین حال قابل فهمی دارد. دکمه و نمایشگر رنگی استفاده و تفسیر داده‌های خوانده شده را ساده‌تر می‌کند. کاف قابل تنظیم این دستگاه به خوبی روی بازوی شما قرار می‌گیرد. برای استفاده از نمایشگر این دستگاه هم نیازی نیست که دانش خاصی داشته باشید. هر کسی با هر میزان اطلاعات درباره دستگاه‌های دیجیتال می‌تواند به راحتی از این فشارسنج استفاده کند.

فشارسنج آی هلث مدل Mi i Health

۳. دستگاه فشار خون دیجیتالی مایکرولایف (Microlife)

اگر به خرید بهترین مارک دستگاه فشارسنج دیجیتالی فکر می‌کنید، احتمالا می‌خواهید از آن استفاده‌های بسیار داشته باشید. فشارسنج مایکرولایف می‌تواند اندازه‌های فشار خون شما را ذخیره کند تا بتوانید فشار خون خود را در طول زمان پیگیری کنید. راه‌اندازی این دستگاه آسان است و فقط باید کاف آن را به نمایشگر وصل کنید. کاف که دستورالعمل‌های استفاده از آن در دفترچه همراه با دستگاه نوشته شده، پس از قرار گرفتن روی بازوی شما در جای خود باقی می‌ماند.

بعد از اینکه اطلاعات مربوط به فشار خون خود را خواندید، نمایشگر دستگاه به طور خودکار داده‌ها را ذخیره می‌کند و خوانش‌های قبلی با فشار دکمه «M» روی دستگاه قابل دسترسی است. این قابلیت دستگاه به شما این امکان را می‌دهد که به طور مثال، برنامه یک هفته‌ای نظارت بر فشار خون را زیر نر پزشک داشته باشید.

فشارسنج دیجیتال میکرولایف مدل BP B1 Classic

۴. دستگاه فشار خون دیجیتالی ای ان دی (A&D)

این دستگاه بهترین دستگاه فشار خون دیجیتالی برای افرادی است که توانایی بینایی کمتری دارند. نمایشگر برخی از مدل‌های این برند دارای تنظیمات صوتی هستند که دستورالعمل‌ها، نتایج و تجزیه و تحلیل مختصری از اطلاعات را به زبان‌های انگلیسی، اسپانیایی یا فرانسوی می‌خواند.

راه‌اندازی این دستگاه بسیار ساده است و کاف آن به خوبی در بازوی شما جای می‌گیرد. امکانات سخنگوی آن نیز تنها با فشار یک دکمه فعال می‌شوند. این سخنگو در طول فرایند گرفتن فشار خون با صدای بلند و واضح شما را راهنمایی می‌کند و هم‌زمان نتایج مورد نظر را روی صفحه دستگاه نشان می‌دهد. کافیست کمی زبان انگلیسی، فرانسه یا اسپانیایی بدانید.

فشارسنج ای ان دی مدل UA-1020

۵. دستگاه فشار خون دیجیتالی ولچ الن (Welch Allyn)

دستگاه فشارسنج دیجیتالی ولچ آلن فناوری پیشرفته مراقبت بالینی را در خانه ارائه می‌دهد. این دستگاه با یک کاف با اندازه استاندارد عرضه می‌شود اما کاف‌های بسیار کوچک و بسیار بزرگ آن نیز در بازار موجود هستند. استفاده از اندازه مناسب کاف دقت خواندن اطلاعات مربوط به فشار خون را بهبود می‌بخشد. داشتن گزینه‌هایی برای طیف بیشتری از افراد باعث می‌شود که این دستگاه بهترین کاربرد را برای اندازه فشار خون داشته باشد.

دستورالعمل استفاده از این دستگاه در دفترچه همراه آن درج شده و شما می‌توانید بدون دردسر فشار خون خود را اندازه بگیرید. اندازه‌گیری فشار خون با این دستگاه در مدت‌زمان ۲۰ ثانیه موقع باد شدن کاف انجام می‌شود تا ناراحتی ناشی از فشردن دست به حداقل برسد. کاربری این دستگاه بسیار ساده و با استفاده از تنها یک دکمه است.

۶. دستگاه فشار خون دیجیتالی هومدیکس (Homedics)

بهترین دستگاه فشار خون دیجیتالی خانگی

فشارسنج دیجیتالی هومدیکس راه‌اندازی بسیار ساده‌ای دارد و کاف آن بدون هیچ دردسری به نمایشگر متصل می‌شود. کاف این دستگاه به سادگی روی بازوی شما قرار می‌گیرد. صفحه نمایشگر آن هم به اندازه‌ای بزرگ و واضح است که خواندن اطلاعات فشار خون و سلامتی شما را بسیار راحت می‌کند. نمایش راحت اطلاعات روی نمایشگر این دستگاه با جابه‌جایی ساده کار را برای دو کاربر به طور هم‌زمان ساده می‌کند.

این دستگاه با توجه به قیمت و عملکردی که دارد، گزینه‌ای مقرون‌به‌صرفه برای خرید بهترین دستگاه فشار خون دیجیتالی به شمار می‌رود.

۷. دستگاه فشار خون دیجیتالی ویدینگز (Withings)

دستگاه فشار خون دیجیتالی ویدینگز طراحی جمع‌وجور و مناسب برای سفر دارد که برای کسانی که همیشه در حال سفر و حرکت هستند، جذاب است. نمایشگر میله‌ای شکل این دستگاه که در داخل کاف ادغام شده، یک طراحی منحصربه فرد است که آن را نسبت به سایر گزینه‌های بی‌سیم کمتر و قابل حمل‌تر می‌کند.

البته، ترکیب نمایشگر و کاف باعث می‌شود که پوشیدن این دستگاه و استفاده از آن تا حدودی ناخوشایند باشد به خصوص برای کسانی که مشکلات مهارتی دارند. اندازه‌های فشار خون به طور مستقیم روی کاف فقط برای چند ثانیه نمایش داده می‌شود که ممکن است بررسی اطلاعات حین استفاده را برای برخی از افراد دشوار سازد.

بااین‌حال، نکته مثبت این دستگاه آن است که می‌تواند از طریق وای‌فای و بلوتوث اطلاعات را به تلفن همراه شما منتقل کند. این ویژگی برای خواندن و بررسی اطلاعات در حین حرکت و سفر یک مزیت محسوب می‌شود.

فشار سنج دیجیتال ویدینگز مدل Wireless

کلام آخر

کسانی که دچار مشکلات فشار خون هستند، اغلب به خرید بهترین دستگاه فشار خون دیجیتالی فکر می‌کنند. وجود چنین دستگاهی در منزل به شما کمک می‌کند تا همواره اطلاعات مربوط به فشار خون و سلامت خود را زیر نظر داشته باشید. اگر خرید این دستگاه و استفاده از آن زیر نظر پزشکی باتجربه و متخصص باشد بهتر است.

در این صورت، پزشک می‌تواند با توجه به شرایط و نیازهای شما بهترین نوع دستگاه فشار خون را به شما پیشنهاد دهد. به‌علاوه، او می‌تواند روش درست استفاده از این دستگاه و نحوه تجزیه و تحلیل داده‌های آن را به شما بیاموزد. در نتیجه، اطلاعاتی که از این دستگاه خانگی دیجیتال دریافت می‌کنید، به بهبود سلامت شما و پیشگیری از بسیاری از بیماری‌های مزمن ناشی از فشار خون بالا کمک خواهد کرد.

منبع: webmd