۱۰ قهرمان کودک محبوب دنیای انیمه

۱۰ قهرمان کودک محبوب دنیای انیمه

به نقل از دیجیکالا:

کم پیش می‌آید که قهرمانان انیمه‌ها کودکان باشند. در اکثر انیمه‌ها نقش قهرمانان برعهده‌ی نوجوانان دبیرستانی یا کمی بزرگتر است. اما همان معدود قهرمان کودک هم خیلی راحت در دل طرفداران جا باز کرده و اغلب به جالب‌ترین و دوست‌داشتنی‌ترین شخصیت‌های اصلی انیمه تبدیل می‌شوند. این شخصیت‌ها در عین حال که نگرشی معصومانه‌تر دارند، داستان‌هایی غنی‌ ارائه می‌کنند که می‌تواند مخاطبان را در هر سنی سرگرم ‌کنند.

برخی از سریال‌های انیمه‌ای هستند که به طور خاص برای کودکان طراحی شده‌اند که طبعاً قهرمانانشان هم کودکان هستند، اما حتی در انیمه‌هایی که برای مخاطبان بزرگتر مناسب است هم قهرمانان کودک حضور دارند. از قهرمانان کودک کلاسیک مانند کنان ادوگاوا در انیمه‌ی «کارآگاه کنان» گرفته تا قهرمانان کودک در انیمه‌های جدید، مانند آنیا از «جاسوس x خانواده»، در هر صورت، این قهرمانان کم سن و سال علیرغم سنشان، شخصیت‌هایی دوست داشتنی و توانا هستند.

۱. سانا کوراتا از انیمه «کودوچا» (Kodocha)

سانا کوراتا

سانا کوراتا قهرمان کودک با دل و جرعت و پرانرژی انیمه کلاسیک شوجو «Kodomo no Omocha» است که توسط طرفداران بیشتر با نام کودوچا شناخته می‌شود . کودکی ۱۱ ساله که در حالی که هنوز یک بچه معمولی است، سعی می‌کند از پس مسئولیت‌های سنگین خود بربیاید.

با وجود سن کم سانا رهبری بلفطره است و مسئولیت رهبری را در هر موقعیتی به خوبی بر عهده می‌گیرد. او نمی‌تواند نسبت به کسانی که به نظر می‌رسد به او نیاز دارند بی‌تفاوت باشد و این تمایلش به کمک به دیگران شخصیت او را در طول سریال می‌سازد و سانا را در انواع موقعیت های عجیب و سخت قرار می‌دهد. سریال «کودوچا» هم زندگی روزمره‌ی سانا را دنبال می‌کند، درحالی که او در زندگی اجتماعی خود دست و پا می‌زند، در مقابل خلافکاران می‌ایستد و بیشتر درباره خود می‌آموزد.

۲. اش کچوم از انیمه «پوکمون» (Pokémon)

اش کچوم

برای چندین دهه، اش کچوم چهره اصلی مجموعه انیمیشن‌های «پوکمون» بود. این شخصیت توسط طرفداران انیمه در سراسر جهان شناخته شده است و مشهورترین قهرمان کودک در تاریخ انیمه است.

مخاطبان این مجموعه از همان ابتدا که اش برای اولین بار پیکاچوی خود را گرفت و سفر حماسی خود را برای تبدیل شدن به یک استاد پوکمون را آغاز کرد، با او همراه بودند. در سال ۲۰۲۳، اش با پایان یافتن داستان‌ به‌یادماندنی‌اش تیتر خبرها شد و برای بسیاری از طرفدارانش، این واقعیت که شخصیت او دیگر در مجموعه «پوکمون» حضور نخواهد داشت همچنان باورنکردنی است. درست است که او اکنون در انیمه حضور نخواهد داشت، اما طرفداران انیمه همیشه اش کچوم را به عنوان یکی از بزرگترین قهرمانان انیمه به یاد خواهند آورد.

ماگ ماگ‌ پلاس مدل پوکمون پیکاچو

۳. ساکورا کینوموتو از انیمه «کاردکپتر ساکورا» (Cardcaptor Sakura)

ساکورا کینوموتو

در طول تاریخ انیمه، دختران جادویی به‌یادماندنی زیادی وجود داشته‌اند، اما تعداد کمی از آنها به اندازه قهرمان کودک انیمه‌ی «کاردکپتور ساکورا» تأثیرگذار بوده‌اند. تا به امروز، ساکورا کینوموتو یک قهرمان محبوب در میان طرفداران انیمه‌های جادویی است. او یکی از کوچکترین دختران با توانایی‌های جادویی است که مسئولیتی باورنکردنی در قبال کسی که هم سن خودش است به دوش می‌کشد.

ساکورا با وجود نقش مهمش هرگز معصومیت کودکانه خود را از دست نمی‌دهد و موفق می‌شود کاملاً بی‌عیب و نقص زندگی قهرمانانه‌ی خود را با زندگی روزمره خود متعادل کند. او بخشی فراموش نشدنی از انیمه‌های شوجو و ژانر جادویی است و هنوز هم بسیاری از  قهرمانان جدید از شخصیت او الگو می‌گیرند.

۴. کانن ادوگاوا از انیمه‌ی «کارآگاه کانن» (Detective Conan)

کانن ادوگاوا

پس از اینکه گروهی مرموز به شینیچی کودو، قهرمان اصلی «کارآگاه کانن»، سمی می‌خورانند که او را به یک کودک خردسال تبدیل می‌کند، او نام مستعار کانن ادوگاوا را برای خود انتخاب می‌کند. او شروع به جستجویی بی‌پایان برای یافتن پادزهر و همچنین کسانی که مسئول مخمصه‌ای که او در آن گیر افتاده هستند، می‌کند.

اگرچه کانن شش یا هفت ساله به نظر می‌رسد، اما همچنان همان ذهن درخشان را دارد که از آن برای حل پرونده‌های مختلف و ردیابی متهمان استفاده می‌کند. کانن ادوگاوا به عنوان ستاره یکی از طولانی‌ترین و محبوب‌ترین سریال‌های انیمه‌ای، به جرات یکی از مشهورترین قهرمانان کودک است. در طول سال‌ها، او به چهره‌ای شناخته شده در جامعه‌ی اوتاکوها تبدیل شده است و به عنوان یکی از بزرگترین کارآگاهان انیمه ستایش می‌شود.

۵. کوتارو ساتو از انیمه‌ «کوتارو تنها زندگی می‌کند» (Kotaro Lives Alone)

کوتارو ساتو

«کوتارو تنها زندگی می کند» ماجراهای روزمره پسر کوچک عجیبی را دنبال می‌کند که همانطور که از عنوان پیداست، به تنهایی زندگی می‌کند. کوتارو ساتو با تنها ۴ سال یکی از کوچک‌ترین قهرمانان تاریخ انیمه است. اما این شخصیت با وجود سنش، شخصیتی دوست داشتنی است که مخاطبان به راحتی می‌توانند با او ارتباط برقرار کنند.

داستان «کوتارو تنها زندگی می کند» حول محور زندگی کوتارو است که به تنهایی در سنین کودکی در جهان زندگی می‌کند. خوشبختانه، او کاملاً تنها نیست و بسیاری از همسایگان کوتارو با هم متحد شده‌اند تا به جای خانواده گمشده از این پسر بچه مراقبت کنند. کوتارو با شخصیت دوست‌داشتنی و داستان دلخراش خود، قلب همه اطرافیان و البته مخاطبان را تسخیر کرده است.

۶. شیِل فانتوم‌هایو از انیمه «خادم سیاه» (Black Butler)

شیِل فانتوم‌هایو

اگرچه شیِل فانتوم‌هایو در ابتدای سریال تنها ۱۲ سال دارد، کنت و رئیس رسمی خانواده فانتومهیو است. یک حادثه وحشتناک او را یتیم کرد و زندگی شیِل را به کلی تغییر داد. او با یک شیطان ترسناک قرارداد می بندد و با قدرتی که در کنارش پیدا می‌کند، شروع به نقشه کشیدن برای انتقام از کسانی می‌کند که به او ظلم کرده‌اند.

با وجود سن کم، شیِل برای خود ملکه کار می‌کند، رازهای مختلف را حل می‌کند و با کمک سباستین جنایتکاران را از بین می‌برد، همه اینها به خاطر این است که به انتقام مورد نظرش برسد. او یک شخصیت کودک منحصر به فرد و بسیار جالب است که با قهرمانان کودک  معمولی که در سایر انیمه‌ها دیده می‌شوند تفاوت زیادی دارد، دقیقاً به همین دلیل است که طرفداران او را دوست دارند.

کوله پشتی طرح انیمه black butler کد خادم سیاه به همراه جامدادی

۷. دورورو در انیمه «دورورو» (Dororo)

دورورو

«دورورو» یک سریال تاریخی تاریک است که ماجراهای این کودک قهرمان و مرد جوان مرموزی به نام هیاکیمارو را دنبال می‌کند. آنها با هم به سراسر سرزمینشان سفر می‌کنند و با شیاطین مبارزه می‌کنند تا هیاکیمارو بتواند اعضای گم شده بدن خود را پیدا کند. از آنجایی که هیاکیمارو توانایی دیدن و شنیدن را از دست داده است، دورورو به عنوان چشم و گوش او عمل می‌کند و او را در مسیر هدایت می‌کند.

دورورو تنها یک کودک کوچک است اما قبلاً واقعیت‌های خشن و بی‌رحمانه جنگ را دیده است . قبل از آمدن هیاکیمارو، دورورو کاملاً تنها بود و با دزدیدن آنچه برای زنده ماندنش لازم بود روزگارش را می‌گذراند. اما با وجود همه اینها، همیشه یک بچه شاد و سرزنده باقی مانده است و هرگز اجازه نداد تراژدی و مرگ کودکی او را بشکند.

تابلو خندالو مدل هیاکومارو و دورورو انیمه دورورو Dororo کد 28595

۸. اِما از انیمه «ناکجاآباد موعود» (The Promised Neverland)

اِما

اِما قهرمان جوان و شجاع سریال به‌یادماندنی «انیمه ناکجاآباد موعود» است. اما به عنوان کودکی یتیم بزرگ شد و تمام زندگی خود را پشت دیوارهای خانه گریس فیلد گذراند، اما پس از دانستن حقیقت در مورد این خانه‌ی به ظاهر شاد، او مصمم است که با همه خواهر و برادرهایش از این خانه و سرنوشتی که در انتظارشان است فرار کند.

اِمل به عنوان یکی از بزرگ‌ترین بچه‌های گروه، به عنوان رهبر این یتیمان ایفای نقش می‌کند و چشم همه‌ی کوچک‌ترها همگی به اوست. لبخند درخشان و شاد این شخصیت حتی در سخت‌ترین لحظات همه چیز را آسان‌تر می‌کند و با وجود خلق و خوی شاد او غیرممکن است که دوستش نداشته باشید. اگرچه اقتباس انیمه‌ای «ناکجاآباد موعود» از این مانگا این روزها بیشتر محبوبیت خود را از دست داده است، اما اِما همچنان یک شخصیت دوست‌داشتنی و یکی از بهترین قهرمانان کودک است.

مجله The Promised Neverland 1 دسامبر 2017

۹. آنیا فوجر از انیمه‌ی «جاسوس X خانواده» (Spy X Family)

آنیا فوجر

درست است که آنیا فوجر یکی از جدیدترین قهرمانان کودکی است که در صحنه انیمه ظاهر شده است، اما او در حال حاضر به یکی از محبوب‌ترین‌ها تبدیل شده است. آنیا یکی از قهرمانان مجموعه‌ی «جاسوس X خانواده» است که توسط لویید فوجر، جاسوسی مخفی که به دنبال تشکیل یک خانواده جعلی برای ماموریت فعلی خود است، به فرزندی پذیرفته می‌شود.

اگرچه این شخصیت فقط قرار است یک دختر قلابی باشد، اما طولی نمی‌کشد که قلب والدین جدیدش را به دست می‌آورد که با وجود ظاهر دوست‌داشتنی، توانایی‌های منحصربه‌فرد در ذهن‌خوانی، و ویژگی‌های جذابش، فهمیدن دلیل آن اصلاً سخت نیست. نادیده گرفتن جذابیت آنیا کاملا غیرممکن است و از زمان انتشار «جاسوس X خانواده»، او جایگاه خود را به عنوان یکی از شخصیت‌های محبوب انیمه مدرن به دست آورده است.

کوله پشتی طرح انیمه آنیا کد 2 spy x family به همراه دفتر مشق و جامدادی و زیر لیوانی و جاکلیدی مجموعه 12 عددی

۱۰. چیهیرو در انیمه «شهر اشباح» (Spirited Away)

چیهیرو

بسیاری از فیلم‌های محبوب استودیو گیبلی، ماجراهای قهرمان‌های کوچک را نشان می‌دهند، اما هیچ‌کدام به اندازه چهیرو در «شهر ارواح» به‌یادماندنی نیستند. بدون شک، او یکی از مشهورترین و محبوب‌ترین قهرمانان کودک در تاریخ انیمه است و طرفداران انیمه نمی‌توانند شجاعت و مهربانی او را تحسین نکنند.

در انیمه‌ی «شهر اشباح» چیهیرو در قلمرو ارواح سفر می‌کند و برای نجات والدینش تلاش می‌کند تا از یوبابا شرور فرار کند. او در حالی که در تلاش است با موقعیت جدید خود کنار بیاید، با افراد جدید زیادی آشنا می‌شود و هر کدام از آن‌ها به او درس زندگی ارزشمندی می‌آموزند که به رشد او به عنوان یک شخصیت قهرمان کمک می‌کند. ماجراجویی او برای سال‌هاست که برای  طرفداران گیبلی جذاب بوده است و از آن به عنوان یکی از بزرگترین داستان‌های دوران اوج استودیو گیبلی یاد می‌شود.

عروسک مدل نوفیس شهر اشباح ارتفاع 23 سانتی‌متر

منبع: CBR