۱۰ شخصیت قدرتمند سریال «پسران»

۱۰ شخصیت قدرتمند سریال «پسران»

به نقل از دیجیکالا:

از انتشار سریال محبوب «پسران» (The Boys) سه فصل می‌گذرد و در این مدت مخاطبان با قهرمان‌های شگفت‌انگیزی مواجه شدند که تخمین‌زدن میزان قدرتشان کار دشواری است. ماهیت قدرت آن‌ها با یکدیگر متفاوت است و اگرچه از طریق ماده‌ی شیمیایی مرموزی به نام ترکیب وی (Compound V) ایجاد شدند اما بعضی از این ابرقهرمان‌ها به شدت قدرتمندتر از دیگران هستند. شخصیت‌های «پسران» می‌توانند از نقاط قوتشان به بهترین شکل ممکن استفاده کنند؛ در نتیجه حتی اگر توانایی‌هایشان به نظر بیهوده برسد باز هم می‌توانند در موقعیت‌های خاص عالی عمل کنند.

در حال حاضر خبر دقیقی از تاریخ دقیق انتشار فصل چهارم «پسران» در دسترس نیست اما گفته می‌شود احتمالا فصل تازه‌ی این مجموعه‌ی پرطرفدار اواخر امسال منتشر شود بنابراین تا آن موقع قوی‌ترین ابرقهرمان / ابرشرورهای «پسران» را بررسی می‌کنیم و یادتان باشد با انتشار فصل چهارم این رتبه‌بندی هم دستخوش تغییر خواهد شد.

* هشدار: در ادامه‌ی این مطلب بخشی از داستان سریال «پسران» لو می‌رود.

۱۰- کیمیکو

کیمیکو در سریال پسران

اولین باری که مخاطبان با شخصیت کیمیکو با بازی کارن فوکوهارا مواجه شدند بی‌رحمی و وحشی‌گری بسیاری را در او دیدند. او گروگانگیرهایش را به خون‌بارترین شکل ممکن تکه‌تکه کرد و مثل برگ خزان به زمین ریخت و همه‌ی این کارها را مقابل چشمان وحشت‌زده‌ی پسران انجام داد و در نهایت وقتی یکی از گروگانگیرها برای این که گیر کیمیکو نیفتد با تفنگ به خودش شلیک کرد، مخاطب به عمق فاجعه پی برد.

البته کیمیکو بعدها از قدرت‌هایش که به واسطه‌ی تزریق غیر اصولی ترکیب وی در بزرگ‌سالی به دست آمده، در راستای از بین بردن آدم بدها و نجات دنیا استفاده کرد اما هر صورت نمی‌توان از مهلک بودنش چشم‌پوشی کرد. قدرت‌های کیمیکو به نسبت ابرقهرمان‌هایی که با آن‌ها روبه‌رو می‌شود کم‌تر است و بیش‌تر روی مردم معمولی جواب می‌دهد مثلا وقتی استورم فرانت در حال کشتن برادرش است، عملا زمین‌گیر می‌شود و نمی‌تواند کار خاصی را از پیش ببرد.

۹- ای-ترین

ای- ترین

در حالی که سرعت سرسام‌آور ای-ترین برای او مزیت مهمی است که بسیاری از ابرقهرمان‌ها نمی‌توانند با آن روبه‌رو شوند اما قدرتش به وضوح محدودیت‌هایی دارد. اگر قدرت ای-ترین در بالاترین سطحش قرار داشته باشد، کم‌تر شخصیتی می‌تواند از پسش برآید اما مشکل اساسی این است که نهایت قدرت او با استفاده‌ی مداوم از ترکیب وی به دست می‌آید.

وقتی ای-ترین به دلیل مصرف بی‌رویه‌ی ترکیب وی مشکلات قلبی شدیدی پیدا می‌کند، مشخص می‌شود او بدون ویژگی به نام سرعت بسیار شکننده است و حتی کیمیکو با یک ضربه‌ی ساده می‌تواند استخوان پایش را کاملا خرد کند. در نتیجه قدرت ای-ترین تماما به سرعتش وابسته است و این مورد حتی باعث ایجاد بحران هویت این شخصیت و تاثیر آن بر تصمیماتی که تا به حال گرفته، می‌شود.

۸- ترنسلوسنت

ترنسلوسنت

بزرگ‌ترین مزیت ترنسلوسنت با بازی الکس هاسل این است که اگر اراده کند، هیچ کسی قادر به دیدنش نیست. پوست او از کربن ساخته شده و علاوه بر نامرئی شدن امکانات زیادی مثل مقاومت در برابر ضربه، گلوله و حتی انفجار را برای او به ارمغان آورده اما تا زمانی که به عنوان سد دفاعی عمل کند وگرنه از درون شبیه انسان‌های معمولی است و اگر بشود از پس پوستش برآمد حتما شکست می‌خورد و این همان کاری بود که پسران در قسمت‌های ابتدایی با او کردند.

وقتی پسران بالاخره موفق شدند چاشنی انفجاری را وارد بدن ترنسلوسنت کنند او به وضوح به نقص آشکارش پی برد و تصمیم گرفت با بازی‌های روانی هیویی را متقاعد کند که از خیر کشتنش بگذرد اما متاسفانه قبل از جواب دادن نقشه‌اش با فشردن دکمه‌ی ریموت کنترل به میلیون‌های تکه مرئی و نامرئی تقسیم شد.

۷- نادیا (ویکتوریا) نیومن

نادیا در سریال پسران

چیزی که نادیا با بازی کلودیا دومیت را برای جهان بسیار خطرناک می‌کند این است که هویت شرور او تا مدت‌ها بر همه پوشیده بود و فکر می‌کردند با یک آدم معمولی طرف هستند که مخالف قدرت گرفتن ابرقهرمان‌ها است اما بالاخره معلوم شد خانم نادیا خودش هم ابرقهرمان است آن هم با قدرت‌هایی به شدت مهلک. در فصل دوم «پسران» دیدم که سر شخصیت‌های مختلف در کسری از ثانیه و بدون دلیل مشخص منفجر می‌شد و هیچ کس هم دقیقا نمی‌دانست منشأ این اتفاق از کجاست؛ بنابراین هیچ راهی برای مقابله با این تهدید خطرناک وجود نداشت.

با این اوصاف وقتی هویت واقعی نادیا بالاخره برای مخاطبان و البته هیویی و پسران لو می‌رود و مشخص می‌شود این انفجارهای خون‌بار غیرقابل توضیح کار او است ناخودآگاه حجمی از وحشت همه را فرا می‌گیرد. با توجه به این که او فریب و پنهان‌کاری را هم به چاشنی قدرت‌های مهلکش می‌کند می‌توان نادیا را بی‌بروبرگرد یکی از قوی‌ترین ابرقهرمان‌هایی دانست که عضو گروه هفت نیست.

۶- بلک نوآر

بلک نوآر

شخصیت بلک نوآر در فصل‌های اول «پسران» یک راز سربه‌مهر بود و هیچ کسی دقیقا نمی‌دانست قدرت‌هایش می‌تواند تا چه اندازه مهلک باشد. تا این که بالاخره در فصل سوم با قدرت‌هایش آشنا شدند که به اندازه‌ای زیاد است که اگر پای وفاداری بی‌چون‌وچرایش به وات در میان نبود می‌توانست یکه و تنها دخل پسران را در خانه‌ی خاله‌ی بوچر بیاورد.

در فصل چهارم مخاطبان اطلاعات بیش‌تری درباره‌ی گذشته‌ی بلک نوآر به دست می‌آوردند و مشخص می‌شود او یکی از قدیمی‌ترین ابرقهرمان‌های گروه هفت است که در دوران جنگ سرد با سولجر بوی هم‌سنگر بوده. با این اوصاف احتمالا قدرت‌هایش به اندازه‌ای زیاد است که هیچ ابرقهرمانی نمی‌تواند از پس او برآید البته به جز مردی که می‌تواند از درون تکه و پاره‌اش بکند (یکی از وحشتناک‌ترین مرگ‌های سریال «پسران»)

پیکسل ابیگل طرح سریال پسران مدل The Boys کد 003

۵- کویین میو

کویین میو در سریال پسران

با توجه به این که کویین میو با بازی دومینیک مک الیگوت معمولا بعد از هوملندر نفر دوم گروه هفت است یعنی قدرت خالص بسیار زیادی دارد. در مبارزه‌های تن به تن واقعی تنها افرادی که می‌توانند از پس میو برآیند هوملندر و پدرش سولجر بوی هستند. نقطه ضعف بزرگ کویین میو ذهن و قلب به شدت متزلزلش است که می‌تواند از قدرت بدنی‌اش پیشی بگیرد و او را به زانو درآورد. در طول سریال بارها دیدیم که هوملندر با شستشوی مغزی از میو سوء استفاده می‌کند و با تهدید مجبورش می‌کند هر کاری را بی‌چون‌وچرا انجام دهد.

۴- استورم فرانت

استورم فرانت

استورم فرانت می‌تواند صاعقه ایجاد کند، پرواز می‌کند و قدرت بدنی فوق‌العاده زیادی دارد؛ در نتیجه یکی از قوی‌ترین اعضای گروه هفت است. به نظر می‌رسد کم‌تر کسی بتواند مقابل طیف وسیع توانایی‌های استورم فرانت ایستادگی کند و حتی با غلبه بر کیمیکو و کشتن برادرش نشان داد که از پس ابرقهرمان‌های مهلک هم به راحتی آب خوردن برمی‌آید.

البته در نهایت رایان توانست به استورم فرانت آسیب جدی وارد کند اما با این همه باز هم از بین نرفت و در عوض ناتوان شد و تصمیم گرفت خودش به زندگی‌اش پایان دهد. در این که استورم فرانت عقاید به شدت وحشتناکی داشت که برای کره‌ی زمین مضر بود، هیچ شکی نیست اما نمی‌توان انکار کرد که او یکی از قدرتمندترین اعضای گروه هفت بود که اگر زنده می‌ماند می‌توانست یک تنه دنیا را به آتش بکشد.

۳- استارلایت

استارلایت در سریال پسران

از همان ابتدا می‌شد به راحتی فهمید که استارلایت با بازی ارین موریارتی یکی از خاص‌ترین قدرت‌ها را در گروه هفت دارد. او می‌توانست با جذب الکتریسیته هر چیزی که سر راهش قرار داشت در کسری از ثانیه از میان بردارد. چیزی که این شخصیت را برای مخاطبان جذاب‌تر می‌کرد پتانسیل بالایش در استفاده از قدرت‌هایش بود؛ استارلایت حتی با کم‌ترین میزان جریان برق هم می‌توانست بر بسیاری از ابرقهرمان‌ها پیروز شود.

با این حال از نظر تئوری متوجه نمی‌شویم که چه محدودیت‌هایی در میزان قدرت و جذب الکتریسیته برای او وجود دارد و فقط در یکی از قسمت‌های فصل دوم متوجه می‌شویم اگر در اطراف او هیچ منبع الکتریسیته‌ای وجود نداشته باشد عملا نمی‌تواند هیچ کاری را از پیش ببرد.

۲- سولجر بوی

سولجر بوی

سروکله‌ی سولجر بوی با بازی جنسن اکلس در فصل سوم «پسران» پیدا شد اما بدون شک یکی از جذاب‌ترین شخصیت‌های سریال بود. حتی با وجودی این که سولجر بوی با همکاری هیوئی و بوچری که با ترکیب وی قدرت‌های موقت پیدا کرده بودند هم نتوانست هوملندر را شکست دهد اما ثابت کرد تنها ابرقهرمانی است که قدرت‌هایش تقریبا هم‌تراز با هوملندر است.

سولجر بوی در کنار قدرت‌های خالصش می‌تواند انفجار رادیواکتیوی ایجاد کند که به واسطه‌ی آن ترکیب وی در بدن ابرقهرمان حریف از بین برود و قدرت‌هایش را در کسری از ثانیه از دست بدهد. او در گذشته قوی‌ترین ابرقهرمان دنیا بود و وقتی سروکله‌ی نسخه‌ی ارتقا یافته‌اش در زمان حال پیدا شد بار دیگر ثابت کرد این عنوان کاملا برازنده‌اش بوده. قدرت‌های سولجر بوی سکانس‌های بسیار وحشیانه‌ای را در «پسران» به وجود آورد و نشان داد اگر به حال خودش رها شود می‌تواند دنیا را به نابودی مطلق بکشاند.

۱- هوملندر

هوملندر در سریال پسران

در این که تا این جای کار هوملندر قوی‌ترین شخصیت سریال «پسران» است هیچ شکی نیست. مهم نیست با چه سلاحی به سمت او شلیک شود، در چه موقعیتی قرار داشته باشد و چند ابرقهرمان سر راهش سبز شوند، در هر صورت هوملندر از پس همه‌ی آن‌ها برمی‌آید.

از آن جایی که هوملندر قوی‌ترین ابرقهرمان «پسران» است شاید اتحاد چند ابرقهرمان در فصل‌های آینده بتواند به او آسیب بزند یا حداقل برایش دردسرساز شود. با این همه قدرت خالصش در ترکیب با پرتوهای ایکسی که از چشمانش منعکس می‌کند و البته توانایی پروازش می‌تواند یک جهان را به معرض نابودی بکشاند. در نهایت شاید تنها ابرقهرمانی که بتواند از او پیشی بگیرد پسرش رایان باشد که قدرت‌هایش هنوز کاملا شکل نگرفتند.

منبع: collider

راهنمای تماشای سریال