۱۰ شخصیت شرور انیمیشن‌های «پاندای کنگ‌فوکار» به ترتیب قدرت

۱۰ شخصیت شرور انیمیشن‌های «پاندای کنگ‌فوکار» به ترتیب قدرت

شخصیت پو، پاندای محبوب یکی از جذاب‌ترین فرنچایزهای کمپانی دریم‌ورکس همیشه با موجودات پلید زیادی روبرو می‌شود که تعدادی از آن‌ها به‌عنوان خطرناک‌ترین شخصیت‌های شرور انیمیشن‌های «پاندای کنگ‌فو‌کار» (Kung Fu Panda) شناخته می‌شوند. فیلم‌های دریم‌ورکس ترکیبی عالی از کمدی کودکانه و درام کلاسیک و هنر رزمی کونگ‌فو هستند و تمام اینها در مجموعه‌های مختلف اسپین‌آف هم ادامه پیدا کرده است. «پاندای کونگ‌فوکار» ابتدا با تعداد زیادی قهرمان برای حمایت از پو شروع شد که هر کدام مهارت‌ها و ویژگی‌های منحصربه‌فرد خود را داشتند. با این حال، اگر شرورهای مهیبی وجود نداشتند که با قهرمانان ما مبارزه کنند، دیگر داستانی وجود نداشت.

فرنچایز «پاندای کونگ‌فوکار» محصول کمپانی دریم‌ورکس در سال ۲۰۰۸ با فیلمی که پاندایی به نام پو (با صداپیشگی جک بلک) را معرفی می‌کرد شروع شد. موفقیت این فیلم منجر به شکل گرفتن دو دنباله شد و «پاندای کونگ‌فوکار ۴» در دست ساخت قرار گرفت. این فیلم‌ها در مجموع موفق شدند به فروش جهانی ۱.۸ میلیارد دلاری دست پیدا کنند.

فراتر از فیلم‌های سینمایی، سفر پو به سریال‌های تلویزیونی با مجموعه‌های «پاندای کنگ‌فوکار: افسانه‌های شگفت‌انگیز» (Panda Kung Fu: Legends of Awesomeness) در سال‌های ۲۰۱۱ تا ۲۰۱۶، «پاندای کنگ‌فوکار: پنجه‌های سرنوشت» (Kung Fu Panda: The Paws Of Destiny) در سال‌های ۲۰۱۸ تا ۲۰۱۹ و «پاندای کونگ‌فوکار: شوالیه اژدها» (Kung Fu Panda: The Dragon Knight) محصول نتفلیکس در سال ۲۰۲۲ تا ۲۰۲۳ هم ادامه پیدا کرد که هر کدام شرورهای ترسناک خود را برای مبارزه پو و دوستانش به ارمغان آورد تا در چند نبرد بسیار عالی بجنگند. در این مطلب ۱۰ عنوان از شخصیت‌های شرور انیمیشن‌های «پاندای کنگ‌فو‌کار» را به ترتیب قدرت نام بردیم.

۱۰. پو بد در سریال انیمیشنی «پاندای کنگ‌فوکار: افسانه‌های شگفت‌انگیز» (Kung Fu Panda: Legends of Awesomeness)

پو بد

در سریال انیمیشنی «پاندای کنگ‌فوکار: افسانه‌های شگفت‌‌انگیز» بازتابی تاریک از قهرمان فرنچایز زنده شد و دردسرهای زیادی را در دره صلح ایجاد کرد. پو بد تمام مهارت‌های پو واقعی را داشت اما ترکیبی از ویژگی‌های منفی این پاندا بود. از آنجایی که خوب بودن جنگجوی اژدها بخش مهمی از چیزی بود که او را به قهرمان کونگ‌فویی تبدیل کرد که در فرانچایز «پاندای کونگ‌فوکار» دیده شد، پو بد اصلا با شخصیتی که می‌شناختیم مطابقت نداشت. با این حال، این واقعیت که همه بر این باور بودند که او همان پو واقعی است، به این معنی بود که این شخصیت شرور حتی از پو اصلی در انیمیشن «پاندای کونگ‌فوکار» هم بهتر ظاهر شد.

کتاب پاندای کونگ فوکار آموزش کلمات انگلیسی بانکات آموزنده اثر سیدعلیرضا سیدفاخر انتشارات آسمان علم

۹. الفی در سریال انیمیشنی «پاندای کنگ‌فوکار: شوالیه اژدها» (Kung Fu Panda: The Dragon Knight)

الفی

سر آلفرد از لندرت یکی از شروران اصلی سریال «پاندای کونگ‌فوکار: شوالیه اژدها» است. او از ابتدا یک موجود شیطانی نبود؛ الفی در ابتدا با شمشیر خود به ملکه انگلیس سوگند یاد کرده بود اما پس از دستور به بازپس‌گیری کلاوس و وروکا دومونت کشته شد. الفی پس از احیا آنقدر قدرتمند بود که می‌توانست قطعات قاره پانگه‌آ را دوباره به هم وصل کند. با این حال، او در نهایت توسط پو شکست خورد و متوجه شد که در مسیر اشتباهی قرار دارد.

دفتر نقاشی 50 برگ کیهان پارس مدل پاندای کونگ فوکار

۸. کلاوس و وروکا دومونت در سریال انیمیشنی «پاندای کنگ‌فوکار: شوالیه اژدها»

کلاوس و وروکا دومونت

کلاوس و وروکا دومونت شروران اصلی سریال «پاندای کونگ‌فوکار: شوالیه اژدها» هستند. خواهر و برادرهای بریتانیایی برای شکار چهار سلاح تاینشانگ به چین فرار کردند و معتقد بودند که این امر به آن‌ها کمک می‌کند تا بر جهان تسلط پیدا کنند. آن‌ها هر دو به طرز آزاردهنده‌ای خشن و سادیست هستند، اما دوتایی بهتر کار می‌کنند تا تنهایی. در نهایت، وابستگی آن‌ها به یکدیگر منجر به سقوطشان می‌شود، به این معنی که در مقایسه با سایر شخصیت‌های شرور انیمیشن‌های «پاندای کنگ‌فو‌کار» چندان قدرتی ندارند.

بشقاب چوبی مدل پاندای کنگ فو کار

۷. گرگ در انیمیشن «پاندای کنگ‌فوکار ۲» (۲ Kung Fu Panda)

گرگ

گرگ یک شرور قدرتمند در «پاندای کنگ‌فوکار ۲» است که سوگند خورده در خدمت لرد شن، آنتاگونیست اصلی فیلم باشد. با وجود این موقعیت پایین‌تر، بدون شک تماشای این گرگ وحشتناک است. این شرور با کمک ارتشی از گرگ‌های خود حتی مرگبارتر می‌شود و به عنوان استراتژیست نبرد شن، هوش او باعث می‌شود که حتی بیشتر به یک نیروی تخریب‌گر تبدیل شود. به احتمال زیاد در شرایط معمولی برای سرنگون کردن گرگ زمان زیادی لازم بود، اما او در نهایت جان خود را از دست داد چون حاضر نشد گله گرگ‌های خود را برای پیروی از دستورات شن قربانی کند.

جامدادی مدل پاندای کنگ فو کار

۶. فنگ‌هانگ در سریال انیمیشنی «پاندای کنگ‌فوکار: افسانه‌های شگفت‌انگیز»

فنگ‌هانگ

قهرمان دیگری که در این فرنچایز تبدیل به شرور شد، فنگ‌هانگ در سریال «پاندای کنگ‌فوکار: افسانه‌های شگفت‌انگیز» است که قبلا امیدوارکننده‌ترین عضو پنج شگفت‌انگیز بود (زمانی که استاد شیفو یکی از اعضای گروه تحت رهبری استاد اوگ‌وی بود). با این حال، جاه‌طلبی‌اش باعث شد از دوستان و ارباب خود دور شود. وقتی که او بازگشت، مشخص شد که فنگ‌هانگ در مسیر خود به سمت تاریکی چیزهای زیادی یاد گرفته است، و او حتی می‌توانست با مهارت اوگ‌وی برابری کند. او یکی از سرسخت‌ترین دشمنانی بود که پو و دوستانش در «افسانه‌های شگفت‌انگیز» با آن‌ها روبرو شدند.

دفتر نقاشی آرتمیس مدل دسته دار طرح پاندای کونگ فوکار

۵. ژیندایو در سریال انیمیشنی «پاندای کنگ‌فوکار: پنجه‌ها‌ی سرنوشت» (Kung Fu Panda: Paws Of Destiny)

ژیندایو در سریال انیمیشنی «پاندای کنگ‌فوکار: پنجه‌ها‌ی سرنوشت»

ژیندایو که در فصل اول سریال «پاندای کنگ‌فوکار: پنجه‌های سرنوشت» معرفی شد، استاد اصلی اژدها و مربی چهار صورت فلکی بود. همانطور که در مجموعه «پاندای کونگ‌فوکار» می‌بینیم، او در نهایت پس از وسواس و غرق در نیاز روزافزون خود به قدرت، به سمت پلیدی کشیده شد. ژیندایو در ابتدا یک درنا بود، اما در سفر برای افزایش قدرت، روح خود را به بدن یک اژدها منتقل کرد. قدرت صور فلکی، اوگ‌وی و بونیدارما برای بیرون راندن روح او از اژدها لازم بود و حتی هزینه بسیار زیادی داشت.

انیمیشن پاندای کونگ فوکار 1 اثر جان استیونسن

۴. که‌پا در سریال انیمیشنی «پاندای کنگ‌فوکار: افسانه‌های شگفت‌انگیز»

که‌پا یکی از شخصیت‌های شرور انیمیشن‌های پاندای کنگ‌فو‌کار

که‌پا یک اژدهای باستانی و فرمانروای شیاطین عالم اموات است. مدت‌ها قبل از «پاندای کونگ‌فوکار: افسانه‌های شگفت‌انگیز»، شیاطین پیر چین را ویران کردند تا اینکه استاد اوگ‌وی جوان ظاهر شد و آن‌ها را در دنیای اموات محبوس کرد. این باعث شد که که‌پا کینه شدیدی نسبت به استاد کونگ‌فو داشته باشد، بنابراین هنگامی که از دنیای زیرین فرار کرد، به دره صلح رفت. توانایی شرور در تغذیه از نیروی چی او را به موجودی به ظاهر شکست‌ناپذیر تبدیل کرد، اما پو موفق شد با احیای چی خود از طریق یک نهال هلو او را از پای درآورد.

ماگ حرارتی طرح فامیل پاندای کنگ فوکار مدل mgph02593

۳. کای در انیمیشن «پاندای کنگ‌فوکار ۳» (Kung Fu Panda 3)

کای یکی از شخصیت‌های شرور انیمیشن‌های پاندای کنگ‌فو‌کار

کای، آنتاگونیست اصلی انیمیشن «پاندای کونگ‌فوکار ۳»، یکی دیگر از شرورهای این فرنچایز است که ابتدا قهرمانان بود. او یک بار در کنار استاد اوگ‌وی جنگیده بود، اما علاقه زیادی به دزدیدن نیروی چی دیگران داشت. این در نهایت منجر به درگیری بین دو دوست و در نهایت شکست کای شد. با این حال، کای از مهارت‌های خود در مهار نیروی چی حتی در زندگی پس از مرگ استفاده کرد و نیروی چی استادان کونگ‌فو (مثل اوگ‌وی) را تسخیر کرد. پس از فرار از عالم اموات، کای به کاخ جید حمله کرد و تنها پو و تسلط او در چی توانستند مانع راه او شوند.

تی شرت آستین کوتاه دخترانه به رسم مدل پاندای کنگ فوکار کد 110017

۲. لرد شن در انیمیشن «پاندای کنگ‌فوکار ۲»

لرد شن یکی از شخصیت‌های شرور انیمیشن‌های پاندای کنگ‌فو‌کار

لرد شن، شرور انیمیشن «پاندای کونگ‌فوکار ۲»، قدرت وحشیانه سایر شرورهای فیلم را نداشت (اگرچه مطمئنا قوی بود). در عوض، توانایی‌های این آنتاگونیست کاملا به استراتژی‌های درخشانش بستگی داشت. شن همچنین شیفته آتش و باروت بود و از آن برای ساخت سلاح‌های ویران‌گر استفاده کرد. با این حال، وحشیانه‌ترین اقدام او رهبری یک نسل‌کشی علیه پانداها بود، چون از طریق یک پیشگو فهمیده بود که توسط یک جنگجوی سیاه و سفید شکست خواهد خورد. البته این موضوع مانع از شکست شن توسط پو نشد، اما او همچنان به عنوان یکی از شرورترین شرورهای فیلم‌های پاندای کونگ‌فوکار به خاطر آورده می‌شود.

تابلو شاسی  طرح پاندای کنگ فوکار کد 0TS-1

۱. تای لانگ در انیمیشن «پاندای کنگ‌فوکار» (Kung Fu Panda)

تای لانگ یکی از شخصیت‌های شرور انیمیشن‌های پاندای کنگ‌فو‌کار

اگرچه شرورانی که پس از تای لانگ در فرنچایز «پاندای کونگ‌فوکار» آمدند، نیروی چی یا زندگی پس از مرگ را در کنار خود داشتند، اما شرور اصلی فیلم اول نسبت به تمام آن‌ها برتری دارد. شاگرد قدیمی و محبوب استاد شیفو در یک زندان نگهداری می‌شد و در نهایت به لطف یک پر توانست فرار کند. تای لانگ بسیار قدرتمند بود، و ترکیب نیرویش با دانش عمیق او از هنرهای رزمی و آشنایی با نقاط فشار، او را به ترسناک‌ترین شرور تبدیل کرد. تنها به خاطر تسلط غافل‌گیرانه پو در فن انگشت بود که تای لانگ شکست خورد. اگرچه شایعاتی درباره این وجود دارد که در «پاندای کنگ‌فوکار ۴» بازخواهد گشت.

منبع: screenrant