20 توصیه طلایی از ثروتمندترین افراد جهان

20 توصیه طلایی از ثروتمندترین افراد جهان

زندگی فقط اتفاق می افتد، اما این که چه اتفاقی می افتد را ما انتخاب می کنیم. زندگی ای که برای خودتان ایجاد و طراحی می کنید از انتخاب هایی که با گذشت زمان انجام می دهید درست می شود. مطمئنا موارد غیر منتظره ای وجود دارد که می تواند رویاها را از بین ببرد اما ما می توانیم کنترل کنیم که روی چه نقاطی تمرکز داشته باشیم و این که یک رویا را بالا سر رویای دیگر قرار دهیم. “بیل گیتس”

***

در مورد پول سوء تفاهم شده است، واقعیت این است که اگر می خواهید موفق باشید پول شما را دنبال می کند. اگر یک پزشک هستید چیز دیگری شما را دنبال می کند. اگر موفق هستید پول همراه شما است اما اگر هدف شما کسب درآمد است هرگز موفق نخواهید شد. پول کالایی برای استفاده کردن است. “فرانک لووی”

***

فکر نکنید که شما توقف نشدنی هستید، فکر نکنید که از شکست و خطا و نقص در امان هستید، فکر نکنید کسب و کار تنها از طریق کمال و بی عیب بودن به موفقیت می رسد، هدف شما رسیدن به کمال مطلق نیست بلکه هدف تان موفقیت است. “ایکی باتیستا”

***

برای من مشاغل مثل اتوبوس هستند. شما در گوشه ای ایستاده اید و مقصد اتوبوس اول را دوست ندارید؟ پس ده دقیقه دیگر هم منتظر بمانید تا اتوبوس بعدی برسد. آن را هم دوست ندارید؟ این اتوبوس ها به آمدن ادامه می دهند، اتوبوس ها یا مشاغل هیچ کدام پایانی ندارند! “شلدون آدلسون”

***

با سخت کوشی و تلاش بدون شک می توان مسیر طولانی را پیمود. این روزها بسیاری از مردم به شدت تلاش می کنند، بنابراین باید مطمئن شوید که شما حتی بیشتر و بیشتر از آن ها تلاش کنید و واقعا خود را وقف کاری کنید که برای رسیدن به هدف خود تعیین کرده اید. “لاکشمی میتال”

***

مهم نیست الان در چه شرایطی قرار دارید، چطور یا کجا بزرگ شده اید یا احساس می کنید چه آموخته ها یا دانشی کم دارید. شما می توانید در کاری که انتخاب کرده اید موفق باشید. روحیه، قدرت و مقاومت بیشتر از این اهمیت دارد که از کجا کار خودتان را شروع کرده اید. “جک ما”

***

من آزاد شدم زیرا بزرگ ترین ترسم را درک کرده بودم. من هنوز زنده بودم، هنوز دختری داشتم که او را دوست داشتم و یک ماشین تحریر قدیمی و ایده ای بزرگ. بنابراین ته خط و پایین ترین سطح ممکن به پایه محکمی تبدیل شد که زندگی خودم را روی آن ساختم. “جی کی رولینگ”

***

ما همیشه تغییری که طی دو سال آینده رخ می دهد را دست بالا می گیریم و تغییری که طی ده سال آینده رخ می دهد را دست کم می گیریم. به خودتان اجازه ندهید به سوی تنبلی سوق داده شوید. “بیل گیتس”

***

کارآفرین بودن در واقع شروع یک کسب و کار جدید نیست بلکه نوعی نگرش و شیوه نگاه کردن به جهان است. این که در هر موقعیت که دیگران موانع را می بینند بتوانید فرصت ها را بیابید و در جایی که دیگران به دنبال یک سر پناه هستند شما به دنبال ریسک کردن باشید. “مایکل بلومبرگ”

***

من به گذشته و دوران دونده بودنم در اورگان فکر می کنم. من با مردان بهتر، سریع تر و با وضعیت بدنی بهتر از خودم رقابت کردم. بسیاری از آن ها ورزشکاران آینده المپیک بودند. با این حال به خودم یاد داده ام که این واقعیت ناخوشایند را فراموش کنم. مردم فکر می کنند رقابت همیشه چیز خوبی است و افراد موفق به وجود می آورد اما این فقط در مورد کسانی صدق می کند که می توانند رقابت را فراموش کنند. من در مسیرم یاد گرفتم هنر رقابت کردن هنر فراموشی است و اکنون این واقعیت را به خودم یادآوری می کنم. شما باید محدودیت های خود را فراموش کنید، شما باید تردیدها، درد و گذشته خود را فراموش کنید. “فیل نایت”

***

پول فقط یک نتیجه است. من همیشه به تیم خودم می گویم که زیاد نگران سودآوری نباشید، اگر کار خودتان را به خوبی انجام دهید سودآوری هم حاصل می شود. “برنارد آرنو”

***

به جوانان کمک کنید. به بچه های کوچک کمک کنید. چون بچه های کوچک بزرگ خواهند شد. جوانان بذرهایی را که شما در ذهن های آن ها کاشته اید با خود خواهند داشت و وقتی بزرگ شوند جهان را تغییر خواهند داد. “جک ما”

***

وقتی به گذشته خودم نگاه می کنم و موفقیت هایم را بررسی می کنم می بینم بزرگ ترین پادش من مردم و روابطی بوده است که داشته ام. پول یک تصادف بوده است. منظورم این است که یک تصادف خوب بوده اما در واقع من مشغول بازی ای بودم که بازی کردنش را دوست داشتم.”ری دالیو”

***

چیزی که من دوست دارم انجام دهم خلق چیزهایی است که می توانم به آن ها افتخار کنم. اگر چیزهایی ایجاد کنید که بتوانید به آن ها افتخار کنید محصول جانبی آن می تواند این باشد که به یک میلیونر یا یک میلیاردر تبدیل شوید، زیرا مردم آن چه خلق کرده اید را دوست خواهند داشت. “وارن بافت”

***

شماره یک: فروش همه چیز را حل می کند! در تاریخ شرکت های مختلف، شرکتی وجود نداشته که بدون فروش موفق شده باشد. هر کس به شما گفته “نگران فروش نباشید، می توانید آن را افزایش دهید، بعدا نگران فروش باشید” به شما دروغ گفته است. او شکست خواهد خورد، شما نیز شکست خواهید خورد. شما باید توانایی فروش داشته باشید و آیا می دانید بزرگ ترین فروشنده شرکت شما چه کسی باید باشد؟ خود شما! “مارک کیوبن”