کپ‌کام: دستکاری‌های نامناسب به اعتبار بازی‌هایمان صدمه می‌زنند

کپ‌کام: دستکاری‌های نامناسب به اعتبار بازی‌هایمان صدمه می‌زنند

در حالی که ممکن است بازیکنان با برخی مادهای بازی‌های ترس و بقا سرگرم شوند، کپ‌کام (Capcom) ابراز نگرانی کرده است که برخی از آن‌ها ممکن است به اعتبار این شرکت و بازی‌های آن آسیب وارد کنند.

این بر اساس یک ارائه‌ی داخلی از بخش تحقیق و توسعه کپ‌کام است که از طریق کانال یوتیوب آن‌ها به اشتراک گذاشته شده است که تلاش‌های این شرکت برای مقابله با تقلب و دزدی اطلاعات را پوشش می‌دهد. طبق این ویدئو به نظر می‌رسد که اکثر مادها برای ابزارهای ضد تقلب قابل تشخیص نیستند و به عنوان تقلب طبقه‌بندی می‌شوند. از طرفی در حالی که پرداختن به نسخه‌های غیرقانونی بازی‌ها یکی دیگر از مشکلات است، به نظر می‌رسد که بخش ذکر شده درباره‌ی مادها بیشتر نگران محتوای آن‌ها است تا نحوه‌ی دسترسی به آن‌ها. به طور خاص، کپ‌کام در مورد مادهایی با محتوای توهین‌آمیز اعلام کرده که آن‌ها ممکن است روی اعتبار بازی‌ها و شرکت تأثیر بگذارند.

دستکاری رزیدنت اویل

طبق گفته‌ی کپ‌کام تعدادی ماد وجود دارد که از نظر اخلاقی توهین‌آمیز است و وقتی منتشر می‌شوند، تصویر محصول مخدوش شده و در واقع برندسازی تحت تأثیر منفی قرار می‌گیرد. همچنین، این مادها ممکن است با محتوای اصلی بازی اشتباه گرفته شوند و این باعث آسیب به اعتبار بازی می‌شود. در حالی که تصور اینکه جایگزینی شخصیت‌های کارتونی یا غیره با هیولاهای وحشتناک بازی‌هایی مانند رزیدنت اویل، توهین‌آمیز باشد، سخت است و از طرفی اکثر مادها می‌توانند تأثیر مثبی بر بازی‌ها داشته باشند، مشخص نیست که کپ‌کام دقیقاً چه چیزی را توهین به عرف تعریف می‌کند.

با این حال طبق گفته‌ی کپ‌کام، برخی از مادها باعث مشکلاتی در عملکرد اجرایی بازی و حتی خرابی فایل‌های ذخیره می‌شوند که این منجر به مراجعه‌ی بازیکنان به شرکت می‌شود که به نوبه‌ی خودت باعث از دست رفتن وقت و هزینه‌ای می‌شود که می‌تواند روی پشتیبانی از بازیکنانی صرف شود که از ماد استفاده نمی‌کنند و تولید بازی‌ها بهتر شود.

هرچند همانطور که گفته شد، تصور اینکه مبارزه با زنومورف در Monster Hunter یا مقابله با زامبی‌ها با موز در بازسازی رزیدنت اویل ۴ به طور ناگهانی باعث ایجاد مشکلات بزرگ برای شرکتی مانند کپ‌کام شود، سخت است.

منبع: Rock Paper Shotgun