کاشت ناخن در یزد و نکاتی که بهتر است بدانید

کاشت ناخن در یزد و نکاتی که بهتر است بدانید

توجه : به زودی یک مرکز معتبر ارایه خدمات تخصصی کاشت و مراقبت ناخن در شهر یزد برای شما معرفی خواهد شد. همچنین اگر به دنبال آموزشگاه هایی برای آموزش مانیکور و کاشت ناخن هستید در ادامه همراه ما باشید.

ناخن یکی از کوچک ترین و در عین حال زیباترین اندام های بدن است که اگرچه برخی افراد آن را نادیده می گیرند اما از نظر بسیاری از خانم ها به عنوان یکی از اعضای دوست داشتنی بدن شناخته شده که تاثیر زیادی در جذابیت و ظرافت زنانه به جا می گذارد.

بسیاری از خانم ها به صورت طبیعی ناخن های کشیده و زیبایی دارند و با رعایت چند نکته ساده بهداشتی می توانند سلامت و جذابیت آن ها را برای همیشه تضمین کنند اما برخی به دلایل مختلف دچار نقص خاصی در ناخن های خود هستند و با روش هایی از جمله کاشت ناخن سعی می کنند آن را پنهان کنند.

در این مطلب قصد داریم درباره کاشت ناخن، انواع آن و فواید و مضراتی که ممکن است به دنبال داشته باشد صحبت کنیم. با ما همراه باشید.

کاشت ناخن چیست؟

کاشت ناخن از تکنیک های آرایشی مورد استفاده برای زیبا کردن ناخن ها است که به خصوص در سال های اخیر بسیار رایج شده است.

در عمل کاشت ناخن با تراشیدن مقداری از ناخن طبیعی و با کمک مواد شیمیایی خاص سعی می شود ناخن مصنوعی روی ناخن اصلی فرد چسبانده می شود. برای کاشت ناخن نیاز به تجربه و ظراوت زیادی است تا ناخن جدید ظاهری کاملا طبیعی داشته باشد.

کاشت ناخن اغلب توسط خانم هایی که ناخن های شکننده، بسیار کوتاه یا معیوب دارند و همچنین کسانی که به جویدن ناخن عادت کرده اند استفاده می شود.

انواع کاشت ناخن

1. کاشت ناخن پودری یا اکرلیک

کاشت ناخن اکریلیک رایج ترین نوع کاشت ناخن است که تقریبا همه خانم ها آن را می شناسند. در این روش از مایع مونومر ترکیب شده با پودر پلیمر برای تولید خمیر استفاده می شود که به ناخن طبیعی می چسبد و به مرور زمان سفت خواهد شد.

این روش برای خانم هایی که ناخن های شکننده و ضعیف و یا کسانی که ناخن خود را می جوند بیشتر استفاده می شود. استحکام و دوام آن بیشتر از سایر روش ها بوده و کمتر شکسته می شود.

از جمله معایب کاشت ناخن پودری می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • اگر جدا کردن ناخن با دقت انجام نشود ممکن است به ناخن آسیب بزند
 • معمولا مصنوعی بودن آن واضح است مگر آن که توسط متخصص حرفه ای انجام شود
 • به دلیل استفاده از مواد شیمیایی ممکن است باعث بروز حساسیت شود

2. کاشت ناخن ژله ای

در کاشت ناخن ژله ای از لایه ژله ای شفاف برای کاشت ناخن استفاده می شود و نیاز به نور LED یا ماورا بنفش برای تثبیت مواد ژله ای می باشد.

ناخن ژله ای بسیار سبک است، معمولا بوی خاصی ندارد، به ناخن های طبیعی آسیب نمی زند، ظاهر طبیعی تری نسبت به ناخن پودری دارد و به سادگی نمی شکند.

از جمله معایب کاشت ناخن ژله ای می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • نسبتا گران است
 • از آن جا که نیاز به نور ماورا بنفش دارد باید حتما توسط متخصص انجام شود
 • در برخی افراد باعث بروز حساسیت می شود
 • نسبت به ناخن پودری دوام کمتری دارد و در آب و هوای خشک ممکن است ترک بخورد
 • جدا کردن آن کار دشوار و وقت گیر است

3. کاشت ناخن فایبر گلاس

این روش که به نام کاشت ناخن سیلک یا ابریشمی نیز شناخته شده از محبوبیت کمتری نسبت به دو روش قبلی برخوردار است.

فایبر گلاس ماده مصنوعی است که از سیلک قوی تر بوده و روی بستر ناخن نصب می شود و به کمک چسب یا رزین به ناخن چسبانده می شود.

این روش برای کسانی که به مواد شیمیایی مورد استفاده در دو روش قبلی حساسیت دارند ایده آل است، ظاهر طبیعی دارد، جدا کردن آن آسان است و بوی خاصی ندارد.

از جمله معایب کاشت ناخن سیلک می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • استحکام چندانی ندارد
 • گران ترین روش کاشت ناخن است
 • برای افرادی که ناخن های آسیب دیده یا ناخن هایی با ظاهر نامنظم دارند یا ناخن های خود را می جوند مناسب نیست

نکات مهم برای کاشت ناخن

 1. برای کاشت ناخن به متخصص مراجعه کرده و از معتبر بودن مرکز آرایشی مورد نظر اطمینان حاصل کنید
 2. مطمئن شوید فردی که کاشت ناخن را انجام می دهد از وسایل بهداشتی استفاده کرده و قبل از شروع کار دست های خود را کاملا می شوید
 3. کاشت ناخن نباید با عجله انجام شود و حداقل 1 تا 2 ساعت باید برای آن در نظر بگیرید
 4. این تکنیک به دلیل استفاده از مواد شیمیایی برای خانم های باردار توصیه نمی شود
 5. افرادی که به بیماری های عفونی یا قارچی مبتلا هستند باید از انجام کاشت ناخن خودداری کنند
 6. بعد از کاشت ناخن از استفاده از وسایل آلوده خودداری کرده و هنگام کار با مواد شوینده دستکش بپوشید

برداشتن کاشت ناخن

یک کاسه شیشه ای بزرگ را که به راحتی بتوانید دستان خود را در آن خیس کنید انتخاب کرده و مقداری پاک کننده حاوی استون داخل آن بریزید.

اگر ناخن های مصنوعی بلند هستند قبل از شروع آن ها را تا نوک ناخن طبیعی خود کوتاه کنید.

یک لایه ضخیم از وازلین روی انگشت و نواحی اطراف ناخن بمالید تا عوارض جانبی استون روی پوست کاهش پیدا کند.

دست های خود را در استون فرو برده و بگذارید برای 15 تا 30 دقیقه داخل آن بماند یا تا زمانی که ناخن مصنوعی به طور کامل از بین برود. برای پاک کردن می توانید از پارچه آغشته به استون نیز کمک بگیرید.

بعد از پاک شدن دست های خود را از مایع خارج کرده و خشک کنید. به انگشت و نواحی اطراف ناخن مرطوب کننده بمالید.

هنگام پاک کردن ناخن مصنوعی زیاد به ناخن فشار نیاورید و آن را نکشید بلکه منتظر بمانید تا مواد خود به خود حل شده و از بین برود. عجله کردن در این کار ممکن است به ناخن آسیب برساند.

عوارض کاشت ناخن

در صورتی که قصد کاشت ناخن دارید برای کاهش عوارض جانبی احتمالی حتما به متخصص حرفه ای مراجعه کنید زیرا کاشت ناخن در برخی موارد ممکن است باعث بروز مشکلاتی مانند عفونت ناخن می شود.

اگر ناخن مصنوعی کاشته شده آسیب ببیند یا به مرور که ناخن های طبیعی رشد می کند فاصله ای بین ناخن اصلی و مصنوعی ایجاد شود این فاصله باعث ایجاد محیط گرم و مرطوبی می شود که مستعد رشد عوامل عفونت زا می باشد.

از دیگر عوامل بروز عفونت ناخن های مصنوعی خیلی بلند یا سفت و یا استفاده از ابزارهای غیر بهداشتی برای عمل کاشت ناخن است، همچنین ممکن است پوست به ناخن مصنوعی یا چسب مورد استفاده حساسیت نشان دهد. قرمزی، ورم و چرک برخی علائم بروز عفونت ناخن هستند.

در صورتی که تنها برای زیبایی ناخن این کار را انجام می دهید به این مسئله توجه داشته باشید که کاشت ناخن ممکن است به مرور باعث نازک شدن سطح آن شده و هنگام برداشتن، ناخن طبیعی دچار آسیب دیدگی شود که در این صورت ناخن به چندین ماه ترمیم نیاز دارد و کاشت مجدد زود هنگام به مرور اثر منفی روی زیبایی طبیعی ناخن ها خواهد گذاشت.

منابع: nailspaexperience – mayoclinic