چگونه بلیط چارتر آنتالیا بخریم؟

چگونه بلیط چارتر آنتالیا بخریم؟

قیمت بلیط سفر به آنتالیا، شهر توریستی ترکیه، به‌علت محبوبیت بالا برای مسافران، همیشه صعودی است. بااین‎‌حال انواعی از بلیط‌ها هستند که در مقایسه با دیگر بلیط‌ها برای شما مقرون به‌صرفه‌تر تمام می‌شوند.

انواع بلیط‌های آنتالیا

قبل از این‌که نحوه‌ی یافتن بلیط چارتر پرواز تهران آنتالیا را بفهمید؛ بهتر است کمی با انواع بلیط‌های آنتالیا بیشتر آشنا شوید.

بلیط هواپیمای سیستمی آنتالیا

بلیط‌های سیستمی آنتالیا به بلیط‌هایی گفته می‌شود که زمان و قیمت آن‌ها از قبل کاملا مشخص شده است. معمولا همه‌ی ایرلاین‌ها برای بلیط تهران به آنتالیا برنامه‌ی ثابت و مشخصی دارند. نتیجه‌ی این برنامه و روتین، ارائه‌ی بلیط سیستمی می‌شود. این نوع بلیط آنتالیا در اکثر مواقع قابل استرداد است.

قیمت این نوع بلیط تغییری نمی‌کند؛ این جمله به این معناست که زمان خرید، در بلیط سیستمی نقش پر رنگی ایفا نمی‌کند. اگر حالا یا دو روز مانده به پرواز بلیط سیستمی را بخرید؛ قیمت بلیط ثابت است. این نوع بلیط را می‌توانید به‌صورت مستقیم یا از طریق آژانس‌ها از ایرلاین‌ها خریداری کنید. البته اگر برای سفر خود برنامه دارید؛ توصیه ما این است که خرید بلیط را به دقایق آخر موکول نکنید. دلیل این توصیه به ‌فروش رفتن سریع بلیط‌های سیستمی و احتمال اختلال در برنامه‌ی پرواز شماست.

تهیه‌ی بلیط هواپیما تهران آنتالیا به‌صورت سیستمی با وجود تمام مزایا یک عیب بسیار بزرگ دارد. قیمت بلیط در این پروازها همیشه بسیار بالاست. یکی از دلایل محبوبیت بلیط‌های چارتری مخصوصا لحظه آخری قیمت پایین‌تر آن‌ها در مقایسه با بلیط سیستمی است.

چگونه بلیط چارتر آنتالیا بخریم؟

بلیط چارتری آنتالیا

واژه‌ی چارتر از اجاره‌کردن می‌آید. داستان علت نام‌گذاری پروازها به این نام هم بسیار جالب است. گاهی شرکت‌هایی که تعداد پرواز زیادی دارند؛ برخی از صندلی‌های یک پرواز را از ایرلاین هواپیمایی اجاره می‌کنند. در چنین زمانی، به آن شرکتی که بلیط هواپیمای آنتالیا به تهران را اجاره کرده است؛ شرکت چارترکننده می‌گویند. بلیط‌های چارتر به چند نوع زیر تقسیم شده‌اند:

  1. چارتر کامل

در بعضی از موارد یک شرکت تمام صندلی‌های یک پرواز را اجاره می‌کند. در این حالت بلیط به‌صورت چارتر کامل ارائه می‌شود.

  1. اجاره‌ی صندلی

گاهی یک شرکت فقط چند صندلی از یک هواپیما را اجاره می‌کند. البته‌ که همین نوع بلیط آنتالیا به تهران نیز چند زیر مجموعه دارد. بلیط‌های زیر، چند نوع از این دسته هستند.

  • سیت چارترِ شناور: تعهد چارترکننده در این نوع بلیط این است که تعدادی صندلی را در مدت زمان معین به‌صورت رفت‌ و برگشت به مسافران بفروشد. پس‌از اتمام بازه‌ی زمانی تعیین‌شده، اجازه‌ی خرید و فروش این نوع بلیط از چارترکننده گرفته خواهد شد. برای مثال چارترکننده، بعد از گذشت دو ماه، دیگر اجازه‌ی فروش بلیط آنتالیا تهران را نخواهد داشت.
  • سیت چارترِ Back to Back: تفاوت این نوع بلیط با سیت چارتر شناور این است که در Back to Back مدت زمان و فاصله‌ی بین رفت و برگشت حتما باید مشخص و معین باشد. در غیر این‌صورت قرارداد سیت چارتر Back to Back با چارترکننده بسته نمی‌شود.
  • سیت چارترِ :Block Seatدر Block Seat تعداد بلیط و زمان رفت و برگشت کاملا مشخص است. در این نوع بلیط‌ها امکان جابه‌جایی مسیر پرواز و تاریخ آن به ‌هیچ عنوان وجود ندارد. این نوع بلیط را فقط برای یک پرواز مشخص و در زمان معین به شرکت چارترکننده می‌دهند.

چرا بلیط چارتر بخریم؟

یکی از مهم‌ترین دلایل برای خرید بلیط چارتر، قیمت آن است. اگر می‌خواهید قیمت بلیط آنتالیا به تهران برای شما مقرون به‌صرفه دربیاید؛ حتما این نوع بلیط را انتخاب کنید. در انتخاب بلیط چارتر، برخلاف بلیط سیستمی، زمان نقش پر رنگی ایفا می‌کند.

چه زمانی بلیط چارتر بخریم؟

بازه‌های زمانی شلوغ، مثل فصل بهار یا تابستان، به‌علت افزایش گردشگر، برای خرید بلیط چارتر مناسب نیستند. در این فصول، بلیط ایرلاین‌ها خیلی سریع به‌فروش می‌روند و دیگر نیازی به‌ اجاره‌ی صندلی‌ها و قرارداد با چارترکننده‌ها نیست. این قضیه، در فصولی مثل زمستان که گردشگر کمتری روانه‌ی آنتالیا می‌شود؛ کاملا برعکس است. در این زمان، می‌توانید بلیط‌های چارتر را با قیمت‌های بسیار پایین پیدا کنید. اواسط هفته هم زمان خوبی برای خرید بلیط چارتر است. در اواخر هفته هجوم مسافران به آنتالیا زیاد می‌شود. این آمار در اواسط هفته به‌طور چشم‌گیری کاهش می‌یابد.

بلیط‌های چارتر لحظه آخری و نزدیک به پرواز هم در اکثر مواقع، قیمت بسیار مناسب‌تری نسبت به دیگر انواع بلیط‌ها دارند. درصورتی‌که بلیط‌های چارتر با گذشت زمان به‌فروش نروند؛ بلیط‌های لحظه آخری پدیدار می‌شوند. اگر اهل ریسک‌کردن هستید و برنامه‌ی مشخصی در آنتالیا ندارید؛ می‌توانید منتظر این نوع بلیط‌ها بمانید.

چگونه بلیط چارتر آنتالیا بخریم؟

بلیط چارتر آنتالیا را از فلای تودی تهیه کنید

در انتهای این متن قصد پاسخ‌دادن به یک سوال مهم را داریم. این سوال مهم، نحوه‌ی تهیه‌ی بلیط چارتر است. تا اینجا باید متوجه شده باشید که امکان تهیه‌ی بلیط چارتر به‌دلیل شرایط خاص و قیمت آن از هر جایی وجود ندارد. فلای تودی تهیه‌ی این نوع بلیط را برای شما راحت کرده است. از طریق فلای تودی به انواع بلیط‌ تهران آنتالیا از جمله بلیط‌های چارتر دسترسی کامل دارید. امکان مقایسه‌ی قیمت‌ها در فلای تودی شما را به یکی از مقرون به‌صرفه‌ترین بلیط‌ها می‌رساند. خرید بلیط از طریق فلای تودی در کنار مزیت بزرگ خرید آنلاین، بسیار راحت است. فرآیند خرید از این سایت با چند کلیلک طی می‌شود. این فرآیند ساده، محبوبیت فلای تودی را برای خریداران بلیط بیش از پیش کرده است. همین حالا بلیط چارتر آنتالیا را از فلای تودی تهیه کنید و راهی یک سفر هیجان‌انگیز شوید.