چند نکته مهم درباره آداب غذا خوردن در خیابان

چند نکته مهم درباره آداب غذا خوردن در خیابان

شکم‌گردی و سرزدن به رستوران‌ها و کافه‌های شهر اگرچه بسیار لذتبخش است، اما باید دانست که این تفریح خوشمزه نیز مانند بسیاری از کارهای دیگر آدابی دارد که دانستن آنها خالی از لطف نیست.

 آداب غذا خوردن در جمع یکی از کارهایی است که باید از دوره کودکی به فرزندان آموزش داده شود. این کار به آنها کمک می کند تا بتوانند بهتر در اجتماع حضور پیدا کنند و بتوانند در جمع زیباتر و شیک تر دیده شوند.

۱- هنگامی که در صف انتظار برای گرفتن غذا هستیم، رعایت نوبت ازجمله نکاتی است که باید به آن توجه لازم داشت و به آن عمل کرد.

۲- شستن دست‌ها قبل از شروع غذا را فراموش نکنید، باورکنید بسیاری از بیماری‌ها از طریق دست آلوده و دهان به ما منتقل می‌شود.

۳-هنگام توقف در کنار خیابان به‌ویژه مقابل اغذیه‌فروشی‌هایی که پارکینگ ندارند، حریم خیابان را رعایت کنید و سدمعبر نکنید.

۴-حتی‌الامکان از خوردن سالاد و غذاهای نشسته در رستوران‌های ارزان یا از دکه‌های کنار خیابانی پرهیز کنید.

۵-هنگام غذاخوردن، ملچ و ملوچ‌کردن و تولید صداهایی از دهان، کار منزجرکننده است. بنابراین با صدا و دهان باز غذا نخورید و هنگام لقمه در دهان حرف نزنید.

۶-اگر اغذیه‌فروشی میز سرو غذا دارند، در پایان، میز خود را به‌هم‌ریخته ترک نکنید و اضافه غذای خود را با خود ببرید تا غذا دور ریخته نشود.

۷-زباله و باقی‌مانده غذا یا ظرف‌های خود را کنار پیاده‌رو نریزید و با خودتان حمل کنید تا به سطل زباله برسید.

۸- حین غذا خوردن به دیگران خیره نشوید و بالای سر مردم نایستید تا غذایشان تمام شود!

۹-هر چه را که لازم دارید از همان ابتدا سفارش دهید و باید دقت داشته باشید که بیش از حد غذا سفارش ندهید تا روی میز بماند.

۱۰- هنگام غذا خوردن در اماکن عمومی با صدای بلند با یکدیگر یا با تلفن همراه‌تان صحبت نکنید. بلند نخندید و قهقهه نزنید و باعث سلب آرامش دیگران نشوید. خیلی‌ها برای کسب آرامش شکم‌گردی می‌کنند.