چرا سامانه یکپارچه خودروهای وارداتی در زمان اعلام شده بازگشایی نشد؟

چرا سامانه یکپارچه خودروهای وارداتی در زمان اعلام شده بازگشایی نشد؟

رئیس سازمان توسعه تجارت در گفت‌وگویی در فضای مجازی اعلام کرد که روز جمعه ۱۵ دی سامانه بازگشایی می شود اما تاکنون سامانه یکپارچه این موضوع را تایید نکرده است.

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایسنا، در حالی رئیس سازمان توسعه تجارت در گفت‌وگویی در فضای مجازی اعلام کرده که سامانه یکپارچه خودروهای وارداتی به مدت ۲۴ ساعت (از زمان پایین مهلت اعلامی اولیه/جمعه شب) تمدید شده، اما تا این لحظه خودِ سامانه یکپارچه عرضه خودروهای وارداتی این موضوع را تایید نکرده و اطلاعیه‌ای در این زمینه ندارد.

در راستای اجرای طرح فروش خودروهای وارداتی دارای مجوزهای لازم (استاندارد، محیط‌زیست و…) از طریق سامانه یکپارچه خودروهای وارداتی مختص متقاضیان مرحله اول، از روز چهارشنبه هفته گذشته (۱۳ دی ماه) مرحله هفتم به اجرا درآمد و امکان ثبت‌نام و ثبت درخواست سه اولویت از میان ١٢ خودروی وارداتی عرضه شده توسط شش شرکت واردکننده از طریق سامانه یکپارچه عرضه خودروهای وارداتی، به مدت سه روز فراهم شد.

با توجه به اینکه مهلت ثبت‌نام در این دوره عرضه خودروهای وارداتی، سه روز در نظر گرفته شده بود، این مهلت تا ساعت ۲۳ و ۵۹ دقیقه شب گذشته (جمعه ۱۵ دی ماه) فعال بود و طبق اعلام اولیه، شب گذشته این مهلت به پایان می‌رسید؛ اما روز گذشته، مهدی ضیغمی در یک گفت‌وگویی در پیام‌رسان‌های داخلی در پاسخ به سئوال یک خبرنگار مبنی بر اینکه این مهلت تمدید می‌شود؟ و تا چه ‌زمانی؟ به دو پاسخ کوتاه «تمدید می‌شودـ» و «به دلیل اینکه برخی کاربران با مشکل مواجه شده‌اند، سامانه ۲۴ ساعت تمدید می‌شود» بسنده کرد.

بر این اساس از روز گذشته، خبرها حاکی از این دارد که مهلت ثبت‌نام در هفتمین دور از عرضه خودروهای وارداتی یک روز و تا پایان روز شنبه (۱۶ دی ماه) تمدید شده است؛ این در حالیست که تا لحظه انتشار این گزارش، سامانه یکپارچه خودروهای وارداتی نه این تمدید را تایید و نه تکذیب کرده و اطلاعیه‌ای در این خصوص نیز ندارد.

این در حالیست که تا پیش از این چنانچه، قرار بر تمدید مهلت ثبت‌نام گرفته می‌شد، موضوع توسط خود سامانه یکپارچه عرضه خودروهای وارداتی در قالب یک اطلاعیه‌ اطلاع‌رسانی می‌شد.

چرا سامانه یکپارچه خودروهای وارداتی در زمان اعلام شده بازگشایی نشد؟

گفتنی است؛ در این مرحله ١٢ مدل خودروی عرضه شده که هفت خودرو دارای قیمت‌ قطعی در مبادی ورودی و پنج خودرو دارای قیمت‌ علی‌الحساب در مبادی ورودی هستند؛ و صرفاً متقاضیانی که در اسفند ماه سال گذشته افتتاح حساب وکالتی کرده و وجه ۵۰۰ میلیون تومانی را در حساب وکالتی خود مسدود کرده و نوبت‌دهی شده بودند، امکان انتخاب و ثبت درخواست خودرویی داشتند.