پرتاب ماهواره مخابراتی اندونزی با همکاری ایلان ماسک

پرتاب ماهواره مخابراتی اندونزی با همکاری ایلان ماسک

ماهواره مخابراتی اندونزی به‌نام Merah Putih-۲ با موفقیت در مدار زمین قرار گرفت.

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از اسپیس: این ماهواره که برای تقویت زیرساخت‌های اتصالاتی در اندونزی طراحی شده است، با موشک فالکون ۹ شرکت فضایی خصوصی اسپیس‌ایکس پرتاب شد. همکاری اندونزی و شرکت آمریکایی اسپیس ایکس در نوع خود جالب است. اسپیس ایکس در پستی در شبکه اجتماعی ایکس اعلام کرد این سیصدمین ماموریت موفقیت‌آمیز موشک بوده است.

ماهواره مراپوتی برای ارائه خدمات با کیفیت برتر به جامعه اندونزی و با هدف ارتقای کسب‌وکارهای دیجیتال در مدار قرار گرفت. این ماهواره که براساس رنگ پرچم اندونزی نامگذاری شده است، با ارائه ظرفیت بیش از ۳۲گیگابیت در ثانیه به پرکردن شکاف دیجیتال در سراسر مجمع الجزایر هند کمک خواهد کرد.

با فعال‌شدن این ماهواره مخابراتی، سرویس اینترنت سریع برای مشتریان اندونزیایی طی ۱۵سال آینده فراهم می‌شود و Telkomsat یک شرکت مخابراتی دولتی آن را راهبری می‌کند.

بیشتر بخوانید:

قرارداد ساخت این ماهواره با توان بالا در سال۲۰۲۱ بین شرکت‌های تیلز آلنیا اسپیس به‌عنوان سرمایه‌گذاری مشترک بین تیلز (۶۷درصد) و لئوناردو (۳۳درصد) و همچنین شرکت تلکام اندونزی به‌عنوان ارائه‌دهنده خدمات ماهواره‌ای پیشرو در اندونزی، به امضا رسید. شرکت فضایی تیلز مسئول مرحله تعیین موقعیت مداری اولیه، آزمایش‌های داخل مداری است و در تمام طول عمر ماهواره، از آن پشتیبانی می‌کند.