وقوع تندباد عصرگاهی در تهران | احتمال رگبار باران و تگرگ در این مناطق استان

وقوع تندباد عصرگاهی در تهران | احتمال رگبار باران و تگرگ در این مناطق استان

اداره کل هواشناسی استان تهران از رگبار باران و تگرگ، رعد و برق، وزش باد شدید لحظه‌ای و خیزش گرد و خاک در ساعات بعد از ظهر و شب و احتمال وزش تندباد لحظه‌ای خبر داد.

به گزارش همشهری آنلاین، بر پایه واکاوی الگوهای همدیدی و بررسی نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی آسمان استان تهران طی ۵ روز آینده صاف تا قسمتی ابری، در ساعات بعد از ظهر و شب همراه با افزایش ابر و سرعت وزش باد پیش‌بینی می‌شود. طی این مدت در بعضی مناطق به‌ویژه در بخش‌های شمالی استان در ساعات بعد از ظهر و شب گاهی رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید و در مناطق مستعد بارش تگرگ مورد انتظار است.

در پاره‌ای نقاط، به‌ ویژه در نیمه جنوبی، نواحی غربی و مرکز استان گاهی وزش باد شدید همراه با گرد و خاک با احتمال تندباد لحظه‌ای، کاهش دید و کیفیت هوا پیش‌بینی می‌شود.

امروز (۲۷ خرداد) افزایش محسوس دما و روز چهارشنبه (۳۰ خرداد) کاهش نسبی دما در سطح استان مورد انتظار است.

بر اساس اعلام اداره کل هواشناسی استان تهران، ورامین با بیشینه دمای ۳۶ درجه سانتیگراد گرم‌ترین ایستگاه استان تهران در ۲۴ ساعت گذشته گزارش شده است.

آسمان تهران فردا (۲۸ ‌خردادماه) صاف، از بعدازظهر افزایش ابر، گاهی وزش باد شدید و احتمال گرد و خاک با حداقل دمای ۲۸ و حداکثر دمای ۳۷ درجه سانتیگراد و طی ‌سه‌شنبه ( ۲۹ خردادماه) صاف، از بعد از ظهر افزایش باد با حداقل دمای ۲۹ و حداکثر دمای ۳۸ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.