هوش مصنوعی Copilot راهی ویندوز ۱۰ می‌شود

هوش مصنوعی Copilot راهی ویندوز ۱۰ می‌شود

مایکروسافت روز گذشته اعلام کرد که هوش مصنوعی Copilot را راهی ویندوز ۱۰ می‌کند. این در حالی است که قرار بود برای ویندوز ۱۰ دیگر هیچ آپدیت مهمی منتشر نشود. یکی از مدیران ارشد مایکروسافت در این مورد گفته که این تصمیم برای ارائه‌ی هوش مصنوعی Copilot به تعداد بیشتری از کاربران، اتخاذ شده است. بنابراین با وجود اینکه کمتر از دو سال دیگر پشتیبانی از ویندوز ۱۰ به اتمام می‌رسد، مایکروسافت تصمیم گرفته این فرصت را از دست ندهد.

عملکرد هوش مصنوعی Copilot در ویندوز ۱۰ مشابه ویندوز ۱۱ خواهد بود و با کلیک بر آیکن این مشخصه، در سمت راست دسکتاپ یک پنجره برای این مشخصه باز خواهد شد. با این حال برخلاف ویندوز ۱۱، نمی‌تواند دقیقا مانند آن از این هوش مصنوعی برای تعامل با خود ویندوز استفاده کنید و در این زمینه محدودیت‌هایی دارد.

هوش مصنوعی Copilot

مایکروسافت در مورد راه‌یابی ویژگی‌های دیگری مانند قابلیت‌های هوش مصنوعی نرم‌افزار Paint به ویندوز ۱۰ پاسخ دقیقی ارائه نکرده و فقط گفته که در حال ارزیابی این موضوع هستند. همچنین مایکروسافت بار دیگر مدعی شده که این شرکت قرار نیست پشتیبانی از ویندوز ۱۰ را تمدید کند و پشتیبانی نرم‌افزاری از این سیستم‌عامل در تاریخ ۱۴ اکتبر ۲۰۲۵ به پایان می‌رسد.

بر اساس گزارش‌های منتشر شده، مایکروسافت قصد دارد در سال ۲۰۲۴ نسخه‌ی جدید ویندوز را منتشر کند و طی ماه‌های گذشته شایعات مختلفی در مورد ویندوز ۱۲ مطرح شده که به نظر می‌رسد این نسخه از ویندوز، توجه ویژه‌ای به پردازنده‌های مبتنی بر معماری ARM نشان داده است.

منبع: The Verge