هواشناسی هشدار داد ؛ تهران ۸ درجه سردتر می‌شود | مدیریت بحران در حال آماده باش کامل خواهد بود | مردم از رودخانه‌ها و مسیل‌ها فاصله بگیرند

هواشناسی هشدار داد ؛ تهران ۸ درجه سردتر می‌شود | مدیریت بحران در حال آماده باش کامل خواهد بود | مردم از رودخانه‌ها و مسیل‌ها فاصله بگیرند

مدیرکل مدیریت بحران استان تهران با بیان اینکه از سوی سازمان هواشناسی کاهش چهار تا هشت درجه‌ای دمای هوا صادر شده، نسبت به احتمال یخ‌زدگی لوله و کنتورهای آب نیز هشدار داد و عنوان کرد: انجام اقدامات پیشگیرانه برای جلوگیری از آسیب‌های احتمالی به این تأسیسات ضروری است.

به گزارش همشهری آنلاین، حامد یزدی‌مهر مدیرکل مدیریت بحران استان تهران عصر سه شنبه از صدور هشدار زرد هواشناسی مبنی بر فعالیت دو سامانه بارشی توأم با کاهش دما و وقوع باد شدید در استان تهران خبر داد و اظهار کرد: طبق این پیش‌بینی از فردا چهارشنبه ۲۰ دی ماه تا روز شنبه ۲۳ دی ماه شاهد فعالیت این سامانه‌ها خواهیم بود؛ لذا از همه شهروندان می‌خواهیم نسبت به هشدار صادر شده از سوی مدیریت بحران توجه ویژه داشته و تمهیدات لازم را جهت پیشگیری از وقوع حوادث و مخاطرات احتمالی بیاندیشند.

وی با بیان اینکه از سوی سازمان هواشناسی کاهش چهار تا هشت درجه‌ای دمای هوا صادر شده، نسبت به احتمال یخ‌زدگی لوله و کنتورهای آب نیز هشدار داد و عنوان کرد: انجام اقدامات پیشگیرانه برای جلوگیری از آسیب‌های احتمالی به این تأسیسات ضروری است.

مدیرکل مدیریت بحران استان تهران در ادامه بر همکاری و مدیریت مصرف انرژی توسط مردم تاکید کرد و گفت: با انجام راهکارهای ساده‌ای مثل تنظیم دمای منازل بین ۱۸ تا ۲۱ درجه سانتی‌گراد، گرم کردن یک یا چند اتاق و نه تمام خانه، پوشیدن لباس گرم در منزل، بستن درز در و پنجره‌ها برای جلوگیری از هدر رفت گرما، خاموش کردن وسایل گرمایشی اضافی، روشن نگذاشتن بخاری هنگام خروج از خانه می‌توانیم در کاهش مصرف گاز صرفه جویی لازم را داشته باشیم.

یزدی‌مهر در خصوص تردد در جاده‌های کوهستانی به سبب لغزندگی مسیرها نیز هشدار داد و افزود: با توجه به فعالیت سامانه بارشی برف و باران، احتمال جاری شدن روان آب‌ها نیز وجود دارد و توصیه اکید مدیریت بحران به مردم عدم اتراق و فاصله گرفتن از رودخانه‌ها و مسیل‌ها و همچنین عدم صعود به ارتفاعات است.

وی از ابلاغ هشدار به همه عوامل ستادی و اجرایی و عضو ستاد مدیریت بحران خبر داد و گفت: تا اطلاع ثانوی مدیریت بحران در حال آماده باش کامل خواهد بود.

مدیرکل مدیریت بحران استان تهران به پیش‌بینی هواشناسی مبنی بر احتمال وقوع باد شدید در نواحی غربی، جنوبی و ارتفاعات استان اشاره و بر ضرورت استحکام‌سازی سازه‌های موقت و عدم تردد و توقف در کنار درختان کهنسال و تابلوهای تبلیغاتی تاکید و درباره احتمال سقوط سنگ در ارتفاعات هشدار داد.

یزدی‌مهر عنوان کرد: از همه رانندگان و مسافران می‌خواهیم در صورت ضرورت به حضور در جاده‌های کوهستانی از میزان سوخت خودرو و همراه داشتن تجهیزات زمستانی مطمئن باشند.