همه‌ی دارندگان PS5 شش ماه اشتراک رایگان Apple Music دریافت می‌کنند

همه‌ی دارندگان PS5 شش ماه اشتراک رایگان Apple Music دریافت می‌کنند

کنسول پلی‌استیشن ۵ یکی از پرفروش‌ترین دستگاه‌های حال حاضر گیمینگ است و شرکت سازنده نیز قصد دارد این موفقیت همچنان ادامه داشته باشد. در نتیجه سونی تصمیم گرفته تا با اپل همکاری کرده و به کاربران یک اشتراک اپل میوزیک (Apple Music) رایگان بدهد تا کاربران گوشی‌های اپل بیشتر به سمت خرید کنسول نسل نهمی سونی ترغیب شوند.

طبق چیزی که اعلام شده، افرادی این اشتراک رایگان را دریافت خواهند کرد که تا به حال اشتراک اپل میوزیک نداشته باشند یا اینکه پس از مدت طولانی به سمت آن بازگشته باشند. همینطور اینکه این اشتراک رایگان تا ۶ ماه مدت خواهد داشت که با توجه به قیمت این اشتراک، یک پیشنهاد بسیار به صرفه است.

لازمه دریافت این اشتراک، دانلود برنامه اپل موزیک روی کنسول‌های پلی‌استیشن ۵ است و کاربر باید در آن وارد شود. پس از ساختن اکانت و وارد کردن آن در کنسول، کاربران جدید یک اشتراک ۶ ماهه دریافت خواهند کرد. نکته اینجاست که پس از اتمام این اشتراک کاربران باید برای تمدید آن هزینه پرداخت کرده و این هزینه برای منطقه آمریکا ۱۱ دلار در ماه است.

اپل میوزیک و پلی‌استیشن 5

نکته جالب اینجاست که این اشتراک ۶ ماهه محدود به کنسول پلی‌استیشن ۵ نیست. در اصل با دریافت این اشتراک ۶ ماهه کاربران می‌توانند از آن در تمامی دستگاه‌هایی که از اپل موزیک پشتیبانی می‌کنند، استفاده کنند. در نتیجه شما می‌توانید به راحتی از اپل موزیک خود در دستگاه آیفون، مکبوک، آیپد و حتی ویندوز استفاده کنید و از گوش دادن به آهنگ‌های مختلف لذت ببرید.

این اولین بار نیست که اپل و سونی در زمینه فروش اشتراک با یکدیگر همکاری می‌کنند. در اوایل سال ۲۰۲۱ میلادی بود که سونی با اپل در زمینه فروش اشتراک اپل تی وی (Apple TV) همکاری کرد. در آن زمان کنسول پلی‌استیشن ۵ به تازگی عرضه شده بود و خرید یک اشتراک اپل تی وی می‌توانسد به راحتی این کنسول را به یک دستگاه مولتی مدیا تبدیل کند.

حال با ارائه این اشتراک کاربران می‌توانند به راحتی از گوش دادن به آهنگ‌های مختلف در کنسول پلی‌استیشن ۵ خود لذت ببرند و از طرفی این اشتراک را در دستگاه‌های مختلف  داشته باشند. این همکاری برای هر دو شرکت درگیر نیز سود زیادی خواهد داشت. با ارائه این اشتراک، تعداد کاربران اپل میوزیک اپل به شدت افزایش پیدا خواهد کرد و از طرفی بسیاری از افراد نیز به سمت خرید کنسول‌های سونی ترغیب خواهند شد.

در اصل دلیل اصلی خرید یک کنسول بازی قطعاً اشتراک موسیقی نیست ولی می‌تواند حس خوبی را به افرادی که این کنسول را خریداری کرده‌اند القا کند. همینطور اینکه با عرضه مدل جدید کنسول پلی‌استیشن ۵ یعنی پلی‌استیشن ۵ اسلیم همکاری سونی و اپل می‌تواند سیاست بسیار خوبی برای افزایش فروش این کنسول باشد.

منبع: The Verge