هزینه جراحی آب مروارید ۱/۵ میلیون، شیشه عینک ۲ میلیون | استوری عجیب رتبه برتر بورد تخصصی چشم‌پزشکی

هزینه جراحی آب مروارید ۱/۵ میلیون، شیشه عینک ۲ میلیون | استوری عجیب رتبه برتر بورد تخصصی چشم‌پزشکی

متخصص و رتبه برتر بورد چشم پزشکی با انتشار یک استوری گلایه‌آمیز نوشت؛ شیشه عینک آشغال دو میلیون تومان، جراحی آب مرواید یک میلیون و ۵۰۰ هزار تومان.

سال‌هاست که پزشکان در بخش‌های دولتی از تعرفه پایین گلایه و آن را یکی از مهم‌ترین مشکلات معیشتی خود عنوان می‌کنند.

تعرفه‌های غیرواقعی باعث شده که تعداد زیادی از جراحان از بخش دولتی خداحافظی کنند و برخی از اساتید دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور هم قید ادامه کار را با سوابق بیمه‌ای بیش از ۱۵ سال بزنند.

بررسی‌ها هم نشان می‌دهد که هزینه ویزیت برای این پزشکان در بخش دولتی گاهی در حد خرید یک بسته پفک هم نیست و این ارزانی خدمات باعث افزایش مراجعات کاذب به مراکز درمانی هم شده است. نتیجه این افزایش مراجعات و هجوم به مراکز دولتی هم باعث شده که بیماران نیازمند فرصت دریافت خدمات به موقع را از دست بدهند.

نکته‌ای که حالا مورد اعتراض دکتر علیرضا صحرائیان، جراح، متخصص چشم و پلک و رتبه برتر بورد تخصصی چشم‌پزشکی هم قرار گرفته است.

این پزشک با انتشار متنی از پایین بودن تعرفه‌ جراحی‌ها انتقاد کرده و نوشته «خیلی پیش‌میاد که برای جراحی‌های مختلف مثل آب‌ مرواید، بیمارم ازم تقاضا می‌کنه بهش تخفیف بدم… اون لحظه اول از شرم آب میشم و بعدش با خجالت بهش توضیح میدم از این ۸، ۹ میلیون تومنی که به بیمارستان میدی نهایت ۱.۵۰۰ میلیون مال منه و اونو می‌تونم نگیرم… خیلیا باورشون نمیشه و فکر می‌کنن من نمی‌خوام عملشون کنم…»

او در بخش دیگری به دلسردی پزشکان هم اشاره کرده و گفته «خیلی وقته دیگه من و خیلی از همکارای من قید خیلی از عمل‌های چشمی مثل آب مروارید و ناخنک و مجرای اشکی و… را زدیم. از یه عمل جراحی که پیش نیازش ۲۰ سال درس خوندنه و یک میلیارد تومن مسئولیت روی دوش آدم هست نهایت ۱.۵۰۰ بعد چند ماه بهت میدن. ولی یه جفت شیشه عینک آشغالو می‌فروشن ۲ میلیون تومن و پولشو در لحظه می‌گیرن. هیچ مسئولیتی رو هم قبول نمی‌کنن…»

 

هزینه جراحی آب مروارید ۱/۵ میلیون، شیشه عینک ۲/۵ میلیون | استوری عجیب رتبه برتر بورد تخصصی چشم‌پزشکی