نینتندو سوییچ ۲ پشت درهای بسته در گیمزکام نمایش داده شده است

نینتندو سوییچ ۲ پشت درهای بسته در گیمزکام نمایش داده شده است

به نقل از دیجیکالا:

طبق جدیدترین گزارش‌های منتشر شده، به نظر می‌رسد که نینتندو دموهای فنی کنسول جدید خود را پشت درهای بسته در مراسم گیمزکام ۲۰۲۳ به نمایش گذاشته است.

در واقع نینتندو به طور خصوصی به توسعه‌دهندگان دعوت شده، دموهای فناوری مخصوص کنسول بازی نسل بعدی خود را که ممکن است سال آینده عرضه شود، نشان داده است. یکی از دموهای سوییچ ۲، نسخه‌ی بهبودیافته‌ای از بازی لانچ سوییچ یعنی The Legend of Zelda: Breath of the Wild بوده است که با نرخ فریم و رزولوشن بالاتر نسبت به نسخه‌ی اصلی اجر شده است. با این حال هیچ اطلاعات دقیقی وجود ندارد که این بازی قرار است دوباره با بهبودها عرضه شود یا خیر.  یکی دیگر از منابع ادعا کرده که نینتندو دموی چشمگیر آنریل انجین ۵ یعنی The Matrix Awakens را به نمایش گذاشته که در ابتدا برای نمایش قدرت پلی‌استیشن ۵ و ایکس‌باکس سری ایکس در سال ۲۰۲۱ منتشر شد.

گفته می‌شود که این دمو با استفاده از فناوری DLSS انویدیا (Nvidia)، با فعال کردن ری تریسینگ پیشرفته و تصاویری قابل مقایسه با کنسول‌های نسل فعلی سونی و مایکروسافت اجرا می‌شود. البته باید توجه داشت که این بدان معنا نیست که جانشین سوییچ از قدرتی حتی نزدیک به کنسول‌های پلی‌استیشن ۵ و ایکس‌باکس سری ایکس که قابل حمل نیستند، بهره می‌برد.

دموی The Matrix Awakens

فناوری DLSS یک ویژگی منحصر‌به‌فرد برای کارت‌های گرافیک شرکت انویدیا است. این قابلیت در رایانه‌های شخصی، با استفاده از هوش مصنوعی برای ارتقای رزولوشن بازی‌ها کار می‌کند و به طور موثر به توسعه‌دهندگان این امکان را می‌دهد تا به تنظیمات گرافیکی بالاتر و نرخ فریم بهتر در سخت‌افزارهای ضعیف‌تر دست یابند. شایان ذکر است که نینتندو در مارس ۲۰۲۰ اختراع‌هایی را برای برنامه‌های فناوری ارتقاء مقیاس تصویر (Upscaling) با هوش مصنوعی به ثبت رسانده است.

این ثبت اختراع‌ها که در سال ۲۰۲۱ عمومی شدند، فرآیندی مشابه عملکرد اصلی سوئیچ را توصیف می‌کنند که در آن یک بازی در حالی که دستگاه با باتری تغذیه می‌شود، می‌تواند با یک وضوح اجرا شود، اما زمانی که به پریز برق یا به تلویزیون وصل شود. خروجی را می‌توان تا ۱۰۸۰p ارتقا داد. نینتندو یک نمودار به نمایش گذاشته که نشان می‌دهد یک تصویر با رزولوشن ۵۴۰p در حال ارتقاء به یک تصویر با رزولوشن ۱۰۸۰p است. با این حال، اشاره می‌کند که سایر فرآیندهای ارتقاء مقیاس تصویر، از جمله ارتقاء مقیاس به ۴K، امکان‌پذیر است.

نینتندو سوییچ

نینتندو هنوز به طور علنی درباره برنامه‌های کنسول نسل بعدی خود صحبت نکرده است، اما گزارش‌های اخیر نشان می‌دهند که این شرکت قصد دارد تا سخت‌افزار جدیدی را اواخر سال آینده عرضه کند. اگرچه جزئیات خاص این کنسول همچنان مشخص نیست اما ظاهرا قرار است در حالت قابل حمل مانند نینتندو سوییچ استفاده شود. دکتر سرکان توتو (Serkan Toto)، از مشاوران صنعت بازی، بیان کرده که عرضه‌ی کنسول در سال ۲۰۲۴ برای نینتندو منطقی خواهد بود، زیرا پیش‌بینی می‌شود که امسال شاهد کاهش دو رقمی در فروش سخت‌افزار و نرم‌افزار سوییچ باشیم. او می‌گوید:

به طور کلی می‌توانم بگویم که با نگاهی به وضعیت مالی نینتندو، به نظر می‌رسد که زمان آن رسیده است که یک سخت‌افزار جدید در سال ۲۰۲۴ عرضه شود. پیش‌بینی می‌شود که فروش سخت‌افزاری نینتندو در سال مالی جاری ۱۶.۵ درصد و فروش نرم‌افزاری ۱۵.۹ درصد کاهش یابد. تنها راه برای جلوگیری از افزایش کامل این ضررها در برنامه‌ی بودجه بعدی، یک دستگاه جدید است و نیمه‌ی دوم سال ۲۰۲۴ برای من یک پنجره‌ی انتشار منطقی به نظر می‌رسد.

منبع: VGC

صفحه‌ی اصلی بازی دیجی‌کالا مگ | اخبار بازی، تریلرهای بازی، گیم‌پلی، بررسی بازی، راهنمای خرید کنسول بازی


کنسول بازی نینتندو مدل Switch OLED Neon Blue and Neon Red Joy-Con
کنسول بازی قابل حمل نینتندو سوئیچ مدل Lite
دیجی‌کلاب