نکات فوق مهم در خرید و استفاده از روان کننده ها، ابر روان کننده ها و فوق روان کننده بتن!

نکات فوق مهم در خرید و استفاده از روان کننده ها، ابر روان کننده ها و فوق روان کننده بتن!

برای خرید انواع روان کننده بتن، فوق روان کننده بتن و ابرروان کننده از شرکت های معتبر مثل بتن کاور خرید

اگر می خواهید در مورد انواع ابر روان کننده بتن و فوق روان کننده بتن، مزایا یا معایب انواع روان کننده بتن، روش مصرف و کاربرد آن ها در صنعت اطلاع پیدا کنید، این مطلب از بتن کاور را از دست ندهید. روان کننده ها جزء افزودنی های بتن هستند. این افزودنی شیمیایی برای پروژه های عمرانی به کار می روند و باعث بالا رفتن اسلامپ بتن می شوند. استفاده از روان کننده های شرکت های دارای استاندارد این محصول مانند بتن کاور می تواند باعث افزایش روانی و مقاومت بتن شود.

خرید و قیمت انواع ابر روان کننده و فوق روان کننده شرکت بتن کاور

بتن کاور یکی از بهترین شرکت های تولید کننده انواع ابر روان کننده بتن است. روان کننده های بتن یک نوع افزودنی بتن هستند. برای خرید روان کننده می توانید از مشاوره رایگان کارشناسان ما استفاده کنید. محصولات ما مطابق استاندارهای لازم از جمله ISIRI 2930 ،ASTM C1017 ،ASTM C1017 M،ASTM C494 و EN934 تولید می‌شود. قیمت روان کننده بتن بستگی به نوع روان کننده مورد نیاز و حجم درخواستی دارد. محصولات ما قابلیت استفاده در ساخت ملات نیلینگ، ساخت بتن های اکسپوز، بتن های خودمتراکم، بتن های پرمقاومت و اجرای سازه ها با تراکم بالای آرماتور را دارند. افزودنی های بتن در شرکت ما انواع مختلفی دارد.

پرفروش ترین محصولات روان کننده بتن را می توانید در سایت ما ببینید. بسته به نوع پروژه خود از روان کننده مناسب استفاده کنید و برای مصرف مطابق توضیحات تولید کننده عمل کنید. شما می توانید برای مشاوره رایگان خرید انواع روان کننده بتن با ما تماس بگیرید. مشاوره مستقیم: 09912415068

مزایای استفاده از روان کننده بتن

در صورتی که بتن، میزان «روانی» مورد نظر را نداشته باشد کار با آن دشوار می شود. در این زمان است که استفاده از روان کننده چاره کار است. در صورتی که برای روان کردن بتن تنها از آب استفاده کنیم، مقاومت بتن کاهش می یابد. بنابراین برای داشتن یک بتن با کیفیت استفاده از روان کننده مناسب ضروری است. علاوه بر تامین روانی بتن استفاده از روان کننده ها مزیت های دیگری هم دارد. از آن جمله می توانیم به موارد زیر اشاره کنیم:

 • کاهش مصرف آب
 • سهولت پمپاژ بتن
 • عدم ایجاد آب افتادگی و جدایی سنگدانه ها
 • افزایش کارایی بتن
 • عدم نیاز به ویبره زنی
 • کاهش عیار سیمان مصرفی
 • افزایش عدد اسلامپ بتن و افزایش روانی بتن
 • افزایش مقاومت فشاری بتن
 • قابل استفاده برای بتن های با سنگدانه نامناسب

انواع روان کننده در بتن کاور

بسیاری از محصولات روان کننده بتن کاور بر پایه ی پلی کربوکسیلات اتر تولید می شوند. به دلیل کاهندگی شدید، آب باعث افزایش کارایی و مقاوت و روانی بتن می شود و نقش مهمی در مقاومت نهایی و اسلامپ بتن ایفا می کند.

نکات فوق مهم در خرید و استفاده از روان کننده ها، ابر روان کننده ها و فوق روان کننده بتن!

لیست برخی از محصولات پرفروش روان کننده بتن کاور شامل این موارد می شود:

 • ابرروان کننده و کاهنده قوی آب PCN300
 • ابرروان کننده و کاهنده قوی آب PRG406
 • ابرروان کننده و کاهنده قوی آب PSN419
 • ابرروان کننده و کاهنده قوی آب PSR410
 • فوق روان کننده و کاهنده آب PCN240
 • روان کننده و کاهنده PLN80

خبر خوب این است که با جستجوی اسم «بتن کاور» در گوگل می توانید به سایت مراجعه کنید و برگه فنی هر محصول را به رایگان دانلود کنید. برگه فنی محصول شامل اطلاعات مربوط به آن، نحوه مصرف و دیگر جزئیات است. میزان بهینه مصـــــرف انواع روان کننده باتوجه به آزمایـش های کارگاهی و طرح اختلاط(مقدار و نوع سیـــمان، شن، ماســه آب و مصــــالح دیگر و دمای هـــــوا و روش اختلاط) تعیین می شود. در نظر داشته باشید هیچ‌یک از مدل‌های افزودنی بتن، به‌طور مســــــتیقم روی سیمان خشک ریخته نشود. زمان اختلاط و رســــیدن به رئولوژی مناسب، برحسب حجم ســـیمان تغییر می کند.

در یک تقسیم بندی دیگر انواع روان کننده بتن را می توان در دسته بندی های ذیل معرفی کرد:

 • روان کننده زودگیر بتن: از روان کننده زودگیر بتن معمولا در فصول سرد سال استفاده می شود. دلیل آن هم مشخص است! این محصول علاوه بر افزایش روانی و کاهندگی آب، به گیرش سریع بتن در پروژه هایی که در هوای سرد اجرا می شوند کمک می کند. تمام افزودنی های روان کننده با کد A مانند PCA300 در بتن کاور از جمله این محصولات است.
 • روان کننده دیرگیر بتن: در فصول گرم سال می توان از روان کننده های دیرگیر استفاده کرد. استفاده از این روان کننده ها در مناطق گرمسیر و هوای گرم می تواند از ایجاد ترک روی بتن جلوگیری کند. هم چنین باعث افزایش چسبندگی می شود. این محصولات برای بتن ریزی انواع ستون و تیر و دیوار مورد استفاده قرار می گیرند. تمام افزودنی های روان کننده با کد R مانند PCR300 در بتن کاور از جمله این محصولات است.
 • روان کننده نرمال بتن: استفاده از این نوع روان کننده بتن در آب و هوای معتدل مرسوم است. روان کننده نرمال بتن روی زمان گیرش تاثیر ندارد. تمام افزودنی های روان کننده با کد N مانند PCN300 در بتن کاور از جمله این محصولات است.

نکات فوق مهم در خرید و استفاده از روان کننده ها، ابر روان کننده ها و فوق روان کننده بتن!

نتیجه گیری

در این مقاله در مورد روان کننده های بتن توضیح دادیم و انواع آن را معرفی کردیم. استفاده از روان کننده های بتن مزیت های زیادی دارد که از جمله ی آن ها می توان به کاهش مصرف آب و افزایش روانی بتن و در نهایت افزایش مقاومت بتن اشاره کرد. شرکت بتن کاور یک شرکت تولیدی انواع محصولات روان کننده است. قیمت روان کننده ها بستگی به محصول درخواستی و حجم مورد نیاز شما دارد. شما می توانید برای مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید و بهترین انتخاب را برای پروژه خود داشته باشید. اگر چه استفاده از روان کننده های بتن مزیت های زیادی دارد اما در مصرف این محصولات باید چند نکته رو مدنظر قرار داد.

 • اول اینکه محصول استاندارد و از تولید کننده معتبر تهیه کنید.
 • هنگام استفاده از روان کننده به دقت به توصیه ی تولید کننده عمل کنید.
 • پرنسل کارگاهی متخصص باید بر روند بتن ریزی نظارت داشته باشند تا از روانی بیش از اندازه و آب افتادگی بتن و ایجاد حباب جلوگیری شود.

کنید. در این مطلب تمام موارد مهم در استفاده از روان کننده های بتن را توضیح داده ایم.

منبع : بتن کاور