نکاتی در انتخاب بهترین هود آشپزخانه بی‌ صدا؛ پرفروش‌ترین‌ها کدامند؟

نکاتی در انتخاب بهترین هود آشپزخانه بی‌ صدا؛ پرفروش‌ترین‌ها کدامند؟

اگر خواننده‌ی این مطلب هستید، احتمال این وجود دارد که یا به دنبال خرید یک هود آشپزخانه‌ی بی‌ صدا برای اولین بار هستید و نمی‌دانید چه فاکتورهایی بر صدای آن تاثیرگذار است. یا از دست هود قدیمی خود خسته شده‌اید و به دنبال تعویض آن با بهترین هود آشپزخانه بی صدا هستید. در هر دو صورت این مطلب می‌تواند شما را در سریع‌ترین شکل ممکن راهنمایی کند، چرا که علاوه بر ارائه‌ی چند فاکتور ساده برای خرید هود آشپزخانه، بی‌صداترین مدل‌های بازار را هم به شما معرفی می‌کند.

فاکتورهای مهم در انتخاب هود آشپزخانه بی‌ صدا

فاکتورهای مهم در انتخاب هود آشپزخانه بی‌ صدا | بهترین هود آشپزخانه بی صدا

به طور کلی چند فاکتور کلیدی وجود دارد که می‌تواند بر میزان صدای هود آشپزخانه تأثیر بگذارد. برخی از رایج ترین موارد شامل اندازه و طراحی هود، نوع انرژی مورد استفاده‌ی محصول و وضعیت قرارگیری و نصب دستگاه می‌شود. با این حال در نظر داشته باشید که هودهای آشپزخانه‌ای با قطر بیشتر و طراحی عمودی میزان صدا و نویز کمتری نسبت به مدل‌های کوچکتر و زاویه‌دارتر دارند. همچنین هود‌هایی که دارای موتورهای بیرونی هستند، اغلب صدای کمتری تولید می‌کنند. در همین راستا، جدول زیر می‌تواند انتخاب و خرید را برای شما راحت‌تر کند:

فناوری به کار رفته در ساختار هود میزان صدا یا نویز (dB) سطح نویز
هود آشپزخانه‌ی معمولی  ۵۸-۶۵ متوسط
هود با فناوری دیپ سایلنت (Deep Silent Technology)  ۴۵-۴۸ کم
هود فابر سیل (Faber Sil)  ۴۵-۴۸ کم

یکی از راه‌های کم کردن صدا هود شست‌وشو یا تعویض به موقع فیلترهای هود آشپزخانه است. چرا که در زمان استفاده و به مرور زمان انواع چربی‌ها، رسوب و گرد و غبار روی فیلتر هوای هود جمع و انباشته می‌شود. بنابراین ممکن است دستگاه با کارایی کم همراه شود و صدای زیادی ایجاد می‌کند. همچنین در نظر داشته باشید که حداقل یکبار در روز هود آشپزخانه بی‌صدا را روشن کنید. زیرا زمانی که فیلتر یا هواکش سیستم دچار رطوبت شود، پره‌های هواکش صدای بیشتری تولید می‌کنند.

معرفی انواع مدل‌های هود آشپزخانه بی صدا

در این بخش هدف ما معرفی چند نمونه از هود‌های آشپزخانه‌ی بی‌صدا در دیجی‌کالا و به انتخاب خریداران است تا به کمک این اطلاعات بتوانید خریدی بهینه را رقم بزنید تا پس از چند ماه مجبور به خرید گزینه‌ای جدید نشوید.

هود مخفی اریکسان مدل پارمیدا fl سایز ۷۰

هود مخفی اریکسان مدل پارمیدا fl سایز ۷۰ گزینه‌ای خوش‌ساخت و خوش قیمت است که در دسته محصولاتی با میزان صدا یا نویز کم قرار می‌گیرد. همانطور که در جدول قبل مشاهده کردید، هود آشپزخانه‌ بی صدا عملا گزینه‌ای با میزان تولید نویز زیر ۳۰ دسی‌بل است. بنابراین کالای پیش رو نمونه‌ای بی صدا به شمار می‌رود که میزان سطح صدای آن در حالت حداقلی ۲۰ دسی‌بل و در حداکثر حالت ۲۵ دسی‌بل است. هود مخفی اریکسان مدل پارمیدا fl مجهز به فیلتر آلومینیومی با قابلیت شست‌وشو است و در کنار آن به منظور تامین امنیت محیط از سیستم خاموشی خودکار و حسگر دود در مواقع اضطراری پشتیبانی می‌کند. قطر دهانه‌ی خروجی هوا در این هود آشپزخانه بی صدا ۱۲ سانتی‌متر است و محدوده‌ی سایز آن چیزی در حدود ۶۱ تا ۸۵ سانتی‌متر است. وجود صفحه نمایش لمسی، شش کلید با سنسور و تایمر از دیگر مشخصه‌های قابل توجه این محصول است.

هود مخفی اریکسان مدل پارمیدا fl سایز 70

هود مورب اریکسان مدل پاردیک کد۱ FLZ سایز ۹۰

هود مورب اریکسان مدل پاردیک کد۱ FLZ سایز ۹۰ عملا گزینه‌ای کم صدا به شمار می‌رود چرا که محدودهی‌ تولید صدای آن در حالت حداقلی ۲۵ دسی‌بل و در حالت حداکثری ۶۰ دسی‌بل است. درواقع این مدل هود آشپزخانه با قرارگیری در حالت مکش حداکثر عملا به گزینه‌ای متوسط از نظر صدا تبدیل می‌شود. با این حال در صورتی که آن را روی حالت کم یا متوسط تنظیم کنید می‌توانید از هود مورب اریکسان مدل پاردیک کد۱ FLZ به عنوان محصولی کم صدا استفاده کنید.

لازم به ذکر است که در کنار مباحث مربوط به صدا در این هود آشپزخانه بی صدا، این کالای خانگی دارای کنترل از راه دور، فیلتر سه لایه آلومینیومی با شاسی استیل، فلیتر دائم است و در کنار آن از لوله‌ی اتصال موتور و روغن‌گیر موتور بهره برده است. محدوده‌ی سایز هود مورب پیش رو ۸۵ و بیش از ۸۵ سانتی‌متر است و قطر دهانه‌ی خروجی آن به ۱۲ سانتی‌متر می‌رسد. این هود اربکسان از بهترین هود آشپزخانه بی صدا بازار است.

هود مورب اریکسان مدل پاردیک کد1 FLZ سایز 90

هود زیر کابینتی کن مدل ۲۰۰۰ سایز ۹۰

هود زیر کابینتی کن مدل ۲۰۰۰ گزینه‌ای با سایز ۹۰ سانتی‌متری است که محدوده‌ی‌ صدای آن در حدود ۵۸ دسی‌بل الی ۶۳ دسی‌بل است. بنابراین با توجه به جدول ارائه شده در این نوشتار جزو گزینه‌های کم صدا یا بی‌صدا به شمار نمی‌رود. درواقع محصول عملا گزینه‌ای با سطح صدای متوسط است. دلیل معرفی هود زیر کابینتی کن مدل ۲۰۰۰ سایز ۹۰ صدای آن نیست بلکه ویژگی‌های کلی ارزشمند این کالا برای خرید است که در کنار صدای معمولی و قیمتی که دارد می‌تواند برای افراد نه‌چندان حساس به صدا، مناسب باشد. حجم مکش این مدل هود ۴۵۰ متر مکعب در ساعت است که جزو گزینه‌های خوش مکش و باقدرت به شمار می‌رود. از طرفی این محصول دو موتوره است و با وجود کلیدهای فشاری و فیلتر الیافی می‌تواند گزینه‌ای مناسب برای خرید باشد.

هود زیر کابینتی کن مدل 2000 سایز 90

هود مخفی اخوان مدل H-216 سایز ۷۰

یکی دیگر از هودهای خوش قیمت و با امکانات بازار که علاوه بر ظاهری شیک و همه پسند، محدوده‌ی صدای متوسطی دارد، هود مخفی اخوان مدل H-216 سایز ۷۰ است. این کالای خانگی حداقل صدای صدای ۵۱ دسی‌بل دارد که برای افراد حساس یا کسانی که به دنبال هود بی صدا هستند، مناسب نیست. با این حال این کالا با توجه به مشخصه‌های جذابی که دارد در حالت کلی گزینه‌ای مورد توجه در بین خریداران است. از جمله ویژگی‌های این کالا می‌توان به موتور توربو چهار دور، سنسور دود، لامپ LED-SMD (درخشندگی بیشتر)، نمای شیشه‌ای و بدنه‌ی استیل هود اشاره کرد. همچنین این سیستم جزو گزینه‌هایی با قدرت مکش بالاست و از جمله پرفروش‌ترین محصولات اخوان به شمار می‌رود.

هود مخفی اخوان مدل H-216 سایز 70

هود مخفی اخوان مدل H-219 سایز ۸۰

یکی دیگر از نمونه‌های پرفروش شرکت اخوان در سایت دیجی‌کالا که به راحتی میتوان آن را یکی از بهترین هود آشپزخانه بی صدا نامید، هود مخفی اخوان مدل H-219 سایز ۸۰ است. این نوع کالای خانگی عملا جزو هودهایی با میزان صدای متوسط به شمار می‌رود، چرا که محدوده‌ی صدای آن بین ۵۳ تا ۵۹ دسی‌بل است. با این حال این وسیله مشخصه‌های دیگری دارد که به آن ارزش خرید می‌دهد. هود مخفی اخوان مدل H-219 می‌تواند تا ۷۰۰ مترمکعب در ساعت مکش ایجاد کند و با وجود موتور توربو چهاردور مجهز به ترموگارد کیفیت بالایی را به شما هدیه کند. نوع فیلتر به کار رفته در این سیستم آلومینیومی و با قابلیت شست‌وشو است و در کنار آن از یک سیستم لمسی و از راه دور و نمای شیشه‌ای بدنه پشتیبانی می‌کند.

هود مخفی اخوان مدل H-219 سایز 80

هود مورب اریکسان مدل پاردیک تخت کلیدی PLS سایز ۹۰

هود مورب اریکسان مدل پاردیک تخت کلیدی PLS گزینه‌ای خوش قیمت با فیلتر آلومینیومی است که امکان تنظیم ارتفاع پوشش دودکش را به کاربر می‌دهد. در مورد میزان تولید نویز یا صدای این هود آشپزخانه باشید بدانید که محصول پیش‌رو عملا گزینه‌ای بی صدا در زمن کارکرد حداقلی است. چرا که محدوده‌ی صدای آن در حالتی با مکش کم حدودا ۲۵ دسی‌بل است. از طرفی در حالت حداکثری صدای این هود آشپزخانه کم صدا به ۶۰ دسی‌بل می‌رسد. بنابراین برای بهره‌مندی از هودی کم صدا باید همیشه آن را روی حالتی با مکش متوسط قرار دهید.

در کنار این موارد لازم است بدانید که هود آشپزخانه‌ی پیش رو دارای مشخصه‌هایی همچون کنترل از راه دور، فیلتر سه لایه‌ی آلومینیومی با شاسی استیل و با امکان شست‌وشو، فلیتر دائم و قابل شست‌وشو و روغن گیر موتور است. وجود حسگر دود و سیستم خاموشی خودکار از جمله دیگر ویژگی‌های این کالاست که به‌منظور حفظ ایمنی محیط بسیار کاربردی است.

هود مورب اریکسان مدل پاردیک تخت کلیدی PLS سایز 90

هود مورب وین سان مدل ۳۲۰JA سایز ۹۰

هود مورب وین سان مدل ۳۲۰JA سایز ۹۰ کالایی حرفه‌ای و رده بالاست که حداقل سطح صدای آن به ۳۲ دسی‌بل خلاصه می‌شود. با این حال در حالت حداکثر مکش میزان صدای آن به ۶۴ دسی‌بل هم می‌رسد. بنابراین هود آشپزخانه‌ی پیش رو را می‌توان عملا نمونه‌ای کم صدا در نظر گرفت، البته اگر از آن در حالت حداکثر مکش استفاده نکنید. این نوع کالای خانگی حجم مکش بالایی به اندازه‌ی ۹۵۰ متر مکعب در ساعت دارد و با وجود حسگر دود و سیستم خاموشی خودکار می‌تواند امنیت خانه‌ی‌ شما را تضمین کند. فیلتر به کار رفته شده در هود از نوع آلومینیومی، سه لایه، قابل شستشو با قفل استیل است و در کنار آن با قطر دهانه‌ی خروجی هوایی به اندازه‌ی ۱۰ سانتی‌متر و کنترل از راه دور گزینه‌ای با نصب و کاربری بسیار آسان به حساب می‌آید و از بهترین هود آشپزخانه بی صدا در بازار است.

هود مورب وین سان مدل 320JA سایز 90

هود زیر کابینتی مونوگرام مدل DC Dual سایز ۸۰

هود زیر کابینتی مونوگرام مدل DC Dual سایز ۸۰ کالایی با کلیدهای لمسی و بدنه‌ای از فولاد است که میزان صدای آن بسیار کم است. چرا که در ساختار آن از موتور کم صدای توربو استفاده شده است. درواقع این نوع هود جزو نمونه‌های کم صدا و حرفه‌ای بازار به شمار می‌رود. از جمله مشخصه‌های این محصول می‌توان به حجم مکش ۷۰۰ متر مکعبی در ساعت، فیلتر آلومینیومی کالا، عرض ۴۰ سانتی‌متری کالا و محدوده‌ی سایز ۸۵ تا بیش از آن اشاره کرد.

هود زیر کابینتی مونوگرام مدل DC Dual سایز 80

هود شومینه‌ای بیمکث مدل B2055U سایز ۹۰

آخرین محصول انتخاب در این راهنمای خرید انواع هود آشپزخانه بی صدا، هود شومینه ای بیمکث مدل B2055U سایز ۹۰ است. این نوع کالای خانگی کلیدهایی لمسی دارد و حداقل سطح صدای آن به ۵۰ دسی‌بل می‌رسد. از این رو به عنوان گزینه‌ای با صدای متوسط دسته‌بندی می‌شود. بدنه‌ی استیل با نمای شیشه‌ای از جمله مشخصه‌های ظاهری این سیستم است و در کنار آن از قدرت مکش بسیار بالایی تا ۷۰۰ متر مکعب در ساعت بهره‌ برده است. در ساختار بیمکث مدل B2055U فیلتری آلومینیومی با قابلیت شست‌وشو و ضدزنگ به کار رفته شده است. همچنین یک عدد لامپ کم مصرف و پرنور با تکنولوژی SMD هم در آن طراحی شده است. این هود بیمکث را می‌توان به راحتی در لیست بهترین هود آشپزخانه بی صدا قرار داد.

هود شومینه ای بیمکث مدل B2055U سایز 90

نکات مهم در نگهداری از هود آشپزخانه بی‌ صدا

نکات مهم در نگهداری از هود آشپزخانه بی‌ صدا | بهترین هود آشپزخانه بی صدا

برای حفظ کارایی و عمر طولانی هود آشپزخانه بی صدا، مراقبت و نگهداری از دستگاه آن هم به شکلی صحیح بسیار ضروری است. به همین دلیل هم در بخش زیر چند نکته‌ی اساسی برای مراقبت از هود آشپزخانه بی صدا را مرور می‌کنیم.

  • هر هفته هود آشپزخانه را با یک پارچه نرم و مرطوب تمیز کنید.
  • فیلترها را به صورت دوره‌ای تمیز و در صورت لزوم تعویض کنید. لازم به ذکر است که بیشتر هودهای موجود در بازار دارای فیلتر تیغه‌ای هستند. درواقع این مدل از فیلترها گزینه‌های پیشرفته‌ترِ فیلترهای تیغه‌ای و از نوع آلومینیومی است. تحقیقات نشان می‌دهد که این فیلترها حدود ۳۰ درصد بهینه‌تر از مدل‌های مشبک هستند.
  • حتما حتما دستورالعمل‌های تولیدکننده را در مورد نگهداری و تمیزکاری دستگاه به شکل دقیق رعایت کنید.