نخستین تصویر «نوسفراتو» منتشر شد؛ فیلم ترسناک جدید رابرت اگرز

نخستین تصویر «نوسفراتو» منتشر شد؛ فیلم ترسناک جدید رابرت اگرز

بازسازی فیلم کلاسیک «نوسفراتو» توسط رابرت اگرز – فیلم‌ساز محبوب ژانر وحشت و خالق «جادوگر» و «فانوس دریایی» – طرفداران سینمای ترسناک را هیجان‌زده کرده است و امروز، نخستین تصویر آن توسط مجله امپایر منتشر شد.

نخستین تصویر فیلم نوسفراتو، شخصیت اِلن که توسط لی‌لی رُز دپ (دختر جانی دپ) نقش‌آفرینی می‌شود را نشان می‌دهد که سایه‌ی چنگ‌های معروف شخصیت نوسفراتو روی صورت او افتاده است. بیل اسکاشگورد، بازیگر نقش پنی وایز در فیلم «آن» (۲۰۱۷)، نقش شخصیت کنت اورلاک (نوسفراتو) را در فیلم بر عهده دارد. ویلیم دافو، نیکولاس هولت، اِما کورین ، آرون تیلور جانسون، سایمن مک‌برنی و رالف اینسون دیگر بازیگران این فیلم هستند.

نخستین تصویر فیلم نوسفراتو

اگرز در مورد این تصویر در مصاحبه با امپایر می‌گوید: «این فیلم قرار است ترسناک باشد. در ژانر وحشت ساخته می‌شود. [در واقع] در ژانر وحشت گوتیک ساخته می‌شود. معتقدم از آخرین ساخت یک فیلم در ژانر وحشت گوتیک که واقعا ترسناک باشد مدت زیادی گذشته است؛ و فکر می‌کنم که بسیاری از مخاطبان پس از دیدن فیلم، دوباره این حس ترس را تجربه کنند.»

رابرت اگرز در مورد نقش‌آفرینی بیل اسکاشگورد اضافه می‌کند: «به جرئت می‌توانم بگویم که بیل به قدری برای این نقش تغییر کرده که می‌ترسم تمجیدی که لیاقتش را دارد نگیرد؛ چون گویی خودش زیر نقش دفن شده است.» نوسفراتو داستان زنی به نام اِلن و یک هیولای خون‌آشام در ترانسیلوانیا به نام نوسفراتو را روایت می‌کند که در تعقیب اِلن است و زندگی او را به آشوب می‌کشاند.

نسخه اولیه نوسفراتو سال ۱۹۲۲ توسط فریدریش ویلهلم مورنائو در سبک اکسپرسیونیسم آلمانی ساخته شد و یکی از اولین آثار فاخر ژانر وحشت شناخته می‌شود. آن اثر، اقتباسی از «دراکولا» اثر برام استوکر بود که بخاطر حق مالکیت نام دراکولا، نام فیلم و شخصیت‌ها را تغییر داده بودند. ورنر هرتزوگ هم در سال ۱۹۷۹ اثری اقتباسی از این فیلم مشهور ساخته است.

نوسفراتوی 1922

شرکت فوکس فیچرز، تهیه‌کننده و توزیع‌کننده فیلم، هنوز تاریخ دقیقی برای اکران این فیلم اعلام نکرده است اما اگر تاخیری رخ ندهد، نوسفراتو سال آتی میلادی روی پرده می‌رود.

کتاب دراکولا اثر برام استوکر نشر برج

منبع: BloodyDisgusting