نجات محیط‌ زیست با ایموجی‌ها!

نجات محیط‌ زیست با ایموجی‌ها!

ایموجی‌ها این روزها بخشی از زندگی روزمره بشر شده‌اند، حالا دانشمندان می‌خواهند از این شکلک‌های بامزه و قشنگ، برای کمک به نجات محیط زیست استفاده کنند.

هدف آنها این است که شکلک انواع بیشتری از حیوانات و گیاهان در اپلیکیشن‌های مختلف به‌کار گرفته شود تا مردم به اهمیت تمامی حیوانات و گیاهان پی ببرند. زیست‌شناسانی که مقاله‌ای در این‌باره در یک ژورنال علمی منتشر کرده‌اند، می‌گویند که این کار در نهایت به حفظ تنوع زیستی در جهان خواهد انجامید. آنها گفته‌اند که می‌خواهند از پتانسیلی که ایموجی‌ها دارند استفاده بیشتری در حفظ محیط‌زیست شود. در حال حاضر فقط ۱۱۲ایموجی از انواع حیوانات و جانوران وجود دارد که طبیعتا رقم بسیار کمی است.

بیشتر بخوانید:

از این تعداد، ۹۲ایموجی متعلق به حیوانات است، ۱۶مورد متعلق به گیاهان است و چندمورد خاص هم به قارچ‌ها و میکروارگانیسم‌ها اختصاص داده شده است. از مجموع همه این ایموجی‌ها، ۷۶درصد متعلق به مهره‌داران است که به خوبی نامتوازن بودن اختصاص ایموجی‌ها به انواع جانورها را نشان می‌دهد. دانشمندان گفته‌اند که به روز رسانی مداوم ایموجی‌های جانوری، باعث می‎شود که مردم درباره موضوعات مربوط به حوزه تنوع زیستی بحث کنند و همین باعث خواهد شد تا فراتر از آیکون‌ها و ایموجی‌ها، زندگی واقعی این جانوران و گیاهان مورد توجه قرار بگیرد.