نتفلیکس از چند مجموعه‌ی محبوب خود بازی می‌سازد؛ خانه کاغذی در راه بازی‌های ویدئویی

نتفلیکس از چند مجموعه‌ی محبوب خود بازی می‌سازد؛ خانه کاغذی در راه بازی‌های ویدئویی

حدود دو سال از ورود نتفلیکس (Netflix) به دنیای گیمینگ می‌گذرد و این شرکت در این مدت پیشرفت بسیار زیادی داشته است. در ابتدا نتفلیکس تنها با چند بازی کوچک راه خود را آغاز کرد و حال نزدیک به ۸۰ بازی مختلف دارد. نکته جالب اینجاست که از این ۸۰ بازی تعداد کمی بر اساس سریال یا محتوای تولیدی خود این شرکت است و این موضوع نشان می‌دهد که نتفلیکس برنامه خوبی برای آینده خود دارد.

حال این شرکت بزرگ استریم فیلم و سریال تصمیم گرفته تا ۴ بازی انحصاری معرفی کند. هر کدام از این بازی‌ها بر اساس مجموعه‌های محبوب شرکت نتفلیکس بوده و قرار برای طرفداران آن‌ها ساخته شوند. این بازی‌ها از مجموعه‌هایی مثل فرار مرغی (Chicken Run)، والاس و گرومیت (Wallace and Gromit) و خانه کاغذی یا سرقت پول (Money Heist) خواهند. بود.

این بازی‌ها تاریخ عرضه مختلفی دارند. برای مثال یکی از آن‌ها که از سریال سایه و استخوان (Shadow and Bone) است در حال حاضر در دسترس بوده و موارد دیگر قرار است در ماه‌های آینده عرضه شوند. برخی از این عناوین تاریخ مشخص داشته و برخی هم هنوز در دست ساخت هستند ولی چیزی که اهمیت دارد این است که نتفلیکس در حال گسترش سیستم گیمینگ خود است.

روند همیشگی نتفلیکس با کمی تغییر

استراتژی نتفلیکس در زمینه بازی‌ها شباهت زیادی به استراتژی این شرکت در زمینه فیلم و سریال دارد. به این شکل که این شرکت مجموعه‌ای از سبک‌های مختلف بازی بوده و کاربران با تنوع بسیار زیادی از عناوین مختلف رو‌به‌رو هستند. این موضوع باعث می‌شود تا کاربران برای تعویض سبک بازی خود نیازی به تعویض فروشگاه نداشته باشند و در همین نتفلیکس به موارد مختلفی دسترسی داشته باشند. این موضوع باعث می‌شود که اشتراک نتفلیکس نیز ارزش زیادی داشته باشد.

حال استراتژی نتفلیکس در حال تغییر است. این شرکت قصد دارد تا بیشتر به عناوینی که بر اساس مجموعه‌های خود این شرکت هستند توجه کند و بازی‌های بیشتری طراحی کند. مخصوصاً اینکه برخی مجموعه‌های این شرکت طرفداران بسیار زیادی داشته که باعث می‌شود حمایت خوبی از بازی‌های آن‌ها هم کنند.

نتفلیکس و 4 بازی جدید

لیین لومبه (Leanne Loombe) رئیس بخش بازی‌ها در شرکت نتفلیکس در یک مصاحبه روند پیشرفت این شرکت را بیشتر توضیح داده است:

چیز عجیبی نیست که ساختن بازی بر اساس فیلم‌ها و سریال‌های نتفلیکس توجه طرفداران را جلب خواهد کرد. کاربران ما به این پلتفرم می‌آیند تا این سریال‌ها و فیلم‌ها را تماشا کنند و با این بازی‌ها ما می‌توانیم دنیای این محتواها را بیشتر گسترش دهیم. در نتیجه تجربه‌ای را در اختیار کاربران قرار خواهیم داد که ارتباط بیشتری با دنیای فیلم و سریال برقرار کرده و از طرفی ارتباط خاصی با شخصیت‌ها برقرار خواهند کرد.

نکته منفی اخبار این چند روز عدم انتشار اطلاعات بیشتر از بازی ربل مون (Rebel Moon) است. این بازی بر اساس دنیای بازی ربل مون ساخته شده که قرار است در پلتفرم گیمینگ نتفلیکس عرضه شود. همینطور اینکه بازی ربل مون یک بازی چند نفره و گسترده بوده که توجه دنیای گیمینگ را به خود جلب کرد. حال طرفداران بیشتر منتظر این بازی بودند ولی به جای آن شرکت نتفلیکس از عناوین جدیدی رونمایی کرد.

فیلم فرار مرغی جدید اوایل آذر امسال عرضه خواهد شد. این در صورتی است که بازی ساخته شده از آن به نام فرار مرغی: اگزترکشن (Eggstraction) اوایل بهار سال آینده عرضه خواهد شد. زمان عرضه این بازی به شکلی تنظیم شده که تداخل چندانی با فروش فیلم نداشته باشد و از طرفی به تداوم فروش این فیلم هم کمک بکند.

بازی به طور کلی روند داستانی کاملاً جدید و متفاوتی دارد. در نتیجه شرکت سازنده به دنبال بازسازی داستان فیلم‌ها نبوده و یک شاخه کاملاً جدید را برای این بازی در نظر گرفته است. بازی مانند اکثر عناوین دیگر دارای مأموریت‌های مختلف بوده و در آن اشاره‌های زیادی به فیلم‌های فرار مرغی می‌شود. بازی فرار مرغی برای دستگاه‌های اپل و اندروید عرضه خواهد شد و در ابتدا حالت تک نفره خواهد داشت. در به‌روزرسانی‌های بعدی هم حالت چند نفره به این بازی اضافه خواهد شد.

جزئیات عناوین معرفی شده در نتفلیکس

سایه و استخوان: وارد جمع شوید (Shadow and Bone: Enter the Fold)

در بازی سایه و استخوان شما داستان قهرمانان این مجموعه را شکل می‌دهید. این بازی در سبک نقش آفرینی بوده و شما در دنیای این سریال قرار خواهید گرفت. شما می‌توانید در نقش شخصیت‌های مختلفی از جمله آلینا (Alina)، جسپر (Jesper) و دیگر شخصیت‌ها بازی کنید و باید داستان‌های مختلف این مجموعه را بررسی کنید. این بازی در میان فصل ۱ و ۲ سریال قرار داشته و در نتیجه داستان این سریال را کامل‌تر می‌کند. در میانه راه شما با دشمنان مختلف و انتخاب‌های بسیار دشوار مواجه خواهید شد که باید تلاش کنید از همه عبور کرده و بازی را به اتمام برسانید.

فرار مرغی: اگزترکشن (Chicken Run: Eggstraction)

بازی Chicken Run: Eggstraction یک بازی بسیار هیجانی و جذاب است. در اگزترکشن شما باید تلاش کنید تا از محلی که هستید فرار کرده و مأموریت‌های مختف را انجام دهید. جزئیات در بازی اگزترکشن بسیار زیاد هستند و کاربران می‌توانند اشاره‌های زیادی از فیلم‌ها را در این بازی ببینند همینطور اینکه بازی اگزترکشن داستان دو فیلم را ادامه خواهد داد که باعث شده تداخلی با داستان فیلم‌ها نداشته باشد.

مانی هیست (Money Heist)

بازی مانی هیست در کنار داستان جانبی این سریال یعنی برلین (Berlin) عرضه خواهد شد. در این بازی شما داستان این سریال را از ابتدا شروع خواهید کرد و جزئی از گروه مانی هیست خواهید بود. نکته اصلی اینجاست که شما در روند بازی تأثیر زیادی خواهید گذاشت. در نتیجه باید در تصمیمات خود بسیار دقیق باشید.

پرنس اژدها: زیدیا (The Dragon Prince: Xadia)

بازی پرنس اژدها یک عنوان بسیار خاص در سبک نقش آفرینی و اکشن بوده که دارای شاخصه‌های قهرمانی است. در این بازی شما دنیای زیدیا را بررسی خواهید کرد و با قهرمان‌های داخل سریال روبه‌رو خواهید شد. شما می‌توانید به صورت تیمی با دشمنان مبارزه کرده و تلاش کنید که آن‌ها را از بین ببرید. از طرفی در این بازی شما با داستان‌های جدیدی از مجموعه پرنس اژدها روبرو خواهید شد که قلب شما را به درد خواهند آورد. بازی پرنس اژدها در ابتدا برای پلتفرم موبایل عرضه خواهد شد و پس از آن برای کامپیوتر نیز در دسترس قرار خواهد گرفت.

منبع: Variety