معرفی پردرآمدترین رشته‌ آرایشگری و روش های ویژه کسب درآمد از آن

معرفی پردرآمدترین رشته‌ آرایشگری و روش های ویژه کسب درآمد از آن

فهرست مقاله
طراحی و کاشت ناخن
میکروبیلدینگ یا فیبروز ابرو
رنگ مو
میکاپ
کراتینه مو
شینیون و کوتاهی مو
در چند سال گذشته صنعت مو و زیبایی پیشرفت چشمگیری داشته است. شاخه‌های متنوعی به رشته آرایشگری اضافه شده و افراد بیشتری به یادگیری این رشته علاقه‌مند شده‌اند. برای موفقیت در رشته آرایشگری مثل همه مهارت‌های دیگر باید اراده، تمرین و پشتکار داشت. انتخاب یک مرکز آموزشی که دوره‌های حرفه‌ای با مدرک معتبر برگزار کند به شما کمک می‌کند تا سریع‌تر وارد بازار کار شوید. با توجه به اینکه رشته‌های زیادی در آرایشگری هستند که هر کدام از آن‌ها محبوبیت خاص خود را دارند، به طور دقیق نمی‌توان پردرآمدترین رشته آرایشگری را معرفی کرد. اما با این حال در ادامه‌ مطلب چند نمونه از این مشاغل و روش هایرسیدن به درآمد بالا از طریق این رشته ها را معرفی کرده‌ایم. با ما همراه باشید.

طراحی و کاشت ناخن
طبق آمار جهانی، افراد زیادی وارد بازار کار این رشته آرایشگری شده‌اند و در چند سال آینده هم ورود به این رشته رشد بیشتری خواهد داشت. دوره‌های آموزش طراحی ناخن و آموزش کاشت ناخن هر کدام سر فصل‌های جداگانه‌ای دارند و یکی از مشاغل پردرآمد محسوب می‌شوند. میزان درآمد یک ناخن کار به عوامل مختلفی بستگی دارد که در ادامه به چند مورد اشاره می‌کنیم.

چگونه در طراحی و کاشت ناخن به درآمد خوب برسیم؟
درآمد ناخن کار
برای رسیدن به درآمد خوب از طراحی و کاشت ناخن،‌ عوامل مختلفی تأثیر گذار هستند، مانند:

۱- انتخاب مرکز آموزشی حرفه‌ای
آموزشگاهی که در آن آموزش دیده‌اید، خلاقیت و پشتکار فردی، به روز بودن اطلاعات مرتبط با حرفه،‌ نحوه برخورد با مشتری و موارد دیگر تأثیر بالایی در میزان درآمد خواهند داشت. در مجموع یک ناخن کار اگر دوره‌های آموزشی را اصولی طی کرده باشد مسلماً درآمد بالایی از این حرفه به دست خواهد آورد.

۲- استفاده از موادتان را مدیریت کنید.
برای نشان دادن رنگ لاک‌ها، نمونه ها را روی ناخن مصنوعی داشته باشید. در غیر این صورت مجبور می‌شوید برای هر مشتری تست انجام دهید که باعث می‌شود موادتان زودتر تمام شود. همچنین مواد دیگری که برای کارتان استفاده می‌کنید از ظرف اصلی به ظرف‌های کوچکتر بریزید و بعد از تمام شدن دوباره آن‌ها را پر کنید.

۳- به روز باشید
اگر بهترین مواد را هم در اختیار داشته باشید اما اطلاعات خود را در رابطه با حرفه خود به روز نگه ندارید، به مرور بر تعداد مشتری‌های شما تأثیر منفی خواهد گذاشت. به عنوان ناخن کار بهتر است، روش‌های جدید کاشت ناخن و طرح‌های به روز طراحی ناخن را از شبکه‌های اجتماعی مختلف دنبال کنید.

مرتبط با مطلبی که می خوانید:
هزینه دوره های آرایشگری زنانه بر چه اساسی تعیین می شود؟
میکروبیلدینگ یا فیبروز ابرو
درآمد تاتو کار
خدمات ابرو در شاخه‌های متنوعی دسته بندی شده است، که بسته به انتخاب و نیاز مشتری روش‌های مختلفی برای زیبایی هر چه بیشتر ابروها انجام می‌دهند. همچنین بیشتر این روش‌ها بعد از چند ماه نیاز به ترمیم دارند. به همین دلیل فیبروز ابرو از مشاغل پر درآمد آرایشگری محسوب می‌شود. به نوعی اگر کیفیت کار خوب و حرفه‌ای داشته باشید، علاوه بر مشتری‌های جدید مشتری‌های ثابت خود را هم خواهید داشت و درآمد بالا برای شما تضمین می‌شود.

دوره‌های آموزش میکروبیلدینگ و آموزش فیبروز ابرو از خدمات پرطرفدار محسوب می‌شوند. فیبروز ابرو برای افرادی که ابروهای پرپشتی ندارند و می‌خواهند قسمت‌های خالی ابروی خود را پر کنند مناسب است. و میکروبلدینگ یک روش برای طراحی کامل ابرو است، البته به گونه‌ای که کاملاً طبیعی جلوه کند.

چگونه در حرفه میکروبیلدینگ و فیبروز ابرو به درآمد خوب برسیم؟
۱- هر مشتری را یک نمونه کار در نظر بگیرید!
ابروها یکی از عضوهای صورت هستند که در اولین نگاه به چشم می‌آیند. وقتی برای یک فرد خدمات ابرو انجام می‌دهید ابروهای او معرف کار شما است؛ بنابراین سعی کنید کار حرفه‌ای داشته باشید. همچنین می‌توانید به مشتری‌های خود پیشنهاد دهید اگر به نزدیکانشان شما را معرفی کنند، از تخفیف کوچکی برخوردار خواهند شد.

۲- یک وبسایت یا پیج اینستاگرام بسازید
نمونه کارهای شما معرف کارتان هستند. با اجازه مشتریان از ابروهایی که کار کردید عکس‌های حرفه‌ای بگیرید و در صفحه‌های کاری خود به اشتراک بگذارید. همچنین استفاده از هشتگ‌ها هم کمک می‌کند افراد بیشتری کارهای شما را ببینند و صفحه شما را دنبال کنند.

رنگ مو
درآمد رنگ کار
رنگ مو یکی از حرفه های آرایشگری است که از سال‌ها قبل وجود داشته، به طوری که قبل از به وجود آمدن رنگ‌های شیمیایی از مواد گیاهی مانند حنا برای رنگ کردن مو استفاده می‌کردند. رشته رنگ و مش جزو مشاغل پردر آمد قرار گرفته است زیرا برای هر فرد با هر نوع سلیقه‌، رنگ کردن مو اهمیت پیدا می‌کند. در دوره آموزش رنگ و مش اطلاعات زیادی در رابطه با ترکیب رنگ‌ها و تکنیک‌های مختلف رنگ مو به دست می‌آورید. این مهارت‌ها کمک می‌کند تا رنگ موی مشکی را بدون کوچک ترین آسیب، به رنگ موی بلوند تبدیل کنید.

چگونه در حرفه رنگ مو به در آمد خوب برسیم؟
۱- یاد گرفتن مهارت بازاریابی
عوامل مختلفی در میزان در آمد شما نقش دارند، مانند هزینه‌ای که برای اجاره یک صندلی در آرایشگاه می‌پردازید یا میزان درصدی که از آرایشگاه دریافت می‌کنید. با این حال، رنگ مو بعد از مدت کمی به رنگساژ و ریشه گیری نیاز دارد و همین باعث می‌شود مشتری بار دیگر به شما مراجعه کند. انتخاب مواد اولیه با کیفیت و تجهیزات مناسب هم در خروجی کار شما اثر گذار است.

مرتبط با مطلبی که می خوانید:
برای شغل آرایشگری از کجا باید شروع کنم؟
۲- داشتن خلاقیت
داشتن خلاقیت در افزایش مشتری و درآمدتان کمک می‌کند. زیرا بیشتر مردم به دانش یک رنگ‌کار برای اینکه چه رنگ مویی به صورتشان می‌آید اعتماد می‌کنند. گذراندن دوره‌ آموزشی کاتالوگ خوانی رنگ‌ مو و ساخت ترکیب رنگ موهای متفاوت، به شما کمک می‌‌کند تا رنگ‌های خوبی را به مشتری پیشنهاد دهید.

میکاپ
درآمد میکاپ کار
رشته میکاپ زیر مجموعه‌های متنوعی مانند آرایش عروس، گریم و میکاپ (آرایش صورت)، گریم کودک و … را شامل می شود. یکی از این شاخه‌های پردرآمد آرایشگری میکاپ عروس است که حتی ساده‌ترین سبک‌های میکاپ عروس نیز قیمت بالایی دارند. در بین این دوره‌ها اگر قصد داشته باشید در دوره آموزش گریم و میکاپ شرکت کنید، تکنیک‌های مختلفی برای ورود به بازار کار یاد خواهید گرفت. شناخت مارک‌های مختلف لوازم آرایشی، فرم صورت و روش‌های دیگر میکاپ همراه با مدرک فنی و حرفه‌ای به شما کمک خواهد کرد تا هر چه سریع‌تر وارد بازار کار شوید.

چگونه در حرفه میکاپ به درآمد خوب برسیم؟
۱- مهارت خود را افزایش دهید
مهارت شما تأثیر بسیاری در درآمدتان دارد. علاوه بر شرکت در دوره‌‌های آموزشی معتبر، تمرین زیاد به شما کمک می‌کند تا آرایش‌ و گریم‌های حرفه‌ای انجام دهید. این موضوع باعث می‌شود تا هر آرایش صورتی که انجام می‌دهید، منحصر به فرد باشد و درآمد شما افزایش یابد.

۲- رسانه‌های اجتماعی را فراموش نکنید
به عنوان یک میکاپ آرتیست، مراحل و نحوه کار خود را در اینستاگرام نشان دهید. با این روش مردم بیشتر با سبک کاریتان آشنا می‌شوند. می‌توانید به صورت لایو، عکس یا ویدئو نمونه کارهای خود را به اشتراک بگذارید.

کراتینه مو
درآمد کراتینه مو
کراتینه مو برای درمان و صافی موها استفاده می‌شود. موها را درخشنده، ابریشمی و موخوره‌ مو را از بین می‌برد. به همین دلیل یکی از مشاغل آرایشگری محسوب می‌شود که می‌توان درآمد بالایی از این حرفه به دست آورد. هموارده به تعداد افرادی که می‌خواهند موهای خود را کراتینه کنند افزوده می‌شود. در دوره آموزش کراتینه مو تمام روش‌های صافی و احیای مو را یاد می‌گیرید. از سرفصل‌های دیگر آموزش کراتینه مو، جذب مشتری و مشتری مداری است که به شما کمک می‌کند تا هر چه زودتر به درآمد دلخواهتان برسید.

مرتبط با مطلبی که می خوانید:
بهترین آموزشگاه آرایشگری چه ویژگی هایی دارد؟
چگونه در حرفه کراتینه مو به درآمد خوب برسیم؟
۱- مدتی کارآموزی کنید
بعد از گذراندن دوره‌ آموزشی کراتینه مو، مدتی در سالن‌های آرایشی کارآموزی کنید. این روش به شما کمک می‌کند تا هر چه سریع‌تر حرفه‌ای شوید. تا ورود به بازار کار برایتان آسان‌تر باشد.

۲- از مواد با کیفیت استفاده کنید
استفاده از برندهای معتبر و با کیفیت، یکی از عوامل مهم در کار شما محسوب می‌شود. زیرا استفاده از مواد تقلبی و بی‌کیفیت، ماندگاری صافی مو را کم می‌کند. هر چه کارتان حرفه‌ای‌تر باشد مشتری‌های بیشتری جذب شما می‌شوند.

شینیون و کوتاهی مو
درآمد شینیون کار
همه افراد یک روز به شینیون و یا کوتاهی مو نیاز پیدا می‌کنند. فرقی نمی‌کند عروس باشند یا می‌خواهند به عروسی بروند،‌ همچنین کودکان یا بزرگسالانی که قصد کوتاهی موهای خود را دارند. در نتیجه مشتریان این دو رشته بسیار زیاد هستند و می‌توانید از این طریق به درآمد عالی برسید. در دوره آموزش شینیون مو با انواع روش‌هایی که هم مطابق میل مشتری باشد و هم خودتان بتوانید نسبت به فرم صورت مشتری انواع شینیون‌ها را به او پیشنهاد کنید، آشنا می‌شوید.

با توجه به این که بازار کار مو نیز به دو بخش کوتاهی مو کودک و بزرگسالان دسته بندی شده است؛ درآمد بالای شما را تضمین خواهد کرد چون از هر قشر و سنی مشتری خواهید داشت.

چگونه در حرفه شینیون و کوتاهی مو به درآمد خوب برسیم؟
۱- اطلاعات خود را به روز نگه دارید
سایت و پیج‌های مخصوص حرفه‌تان را دنبال کنید. این روش به شما کمک می‌کند تا از جدیدترین مدل موها برای شینیون و کوتاهی مو اطلاع داشته، و پیشنهادهای خوبی به مشتری خود دهید

۲- ابزارهای مناسب و متنوعی را خریداری کنید
در حرفه شنیون مو، از مدل‌های بسیار متنوعی برای شکل دادن به موها استفاده می‌شود. با اینکه وسایل خاص و حرفه‌ای نیازتان نمی‌شود؛ اما داشتن ابزارهای متنوع مو به شما کمک می‌کند تا محدودیتی برای اجرای مدل‌های مختلف شینیون نداشته باشید. همین موضوع نشان دهنده تسلط شما بر حرفه‌تان می‌باشد.