متا کوئست ۳ با قیمت ۵۰۰ دلار معرفی شد؛ رقیب اپل ویژن پرو

متا کوئست ۳ با قیمت ۵۰۰ دلار معرفی شد؛ رقیب اپل ویژن پرو

به نقل از دیجیکالا:

هدست واقعیت ترکیبی متا کوئست ۳ با وجود اینکه از امکانات بسیار جذابی بهره می‌برد، ولی با قیمت مناسب ۵۰۰ دلار راهی بازار خواهد شد. این هدست برای هرکدام از چشم‌ها رزولوشن ۲۰۶۴ در ۲۲۰۸ ارائه می‌دهد و نسل دوم چیپست اسنپدراگون XR2 وظیفه‌ی انجام پردازش‌ها را بر عهده دارد. برای مقایسه باید بگوییم که هدست واقعیت ترکیبی اپل به نام اپل، قرار است با قیمت ۳۵۰۰ دلار راهی بازار شود.

متا کوئست 3

متا کوئست ۳ کمی از نسل قبلی خود کوچک‌تر است ولی ۱۲ گرم وزن بیشتری دارد. کنترلرهای این هدست به طور کامل بازطراحی شده‌اند و حالا از طراحی بسیار بهتری بهره می‌برند. یکی از قابلیت‌های این هدست، امکان بهره‌گیری همزمان از محتوای مجازی و مشاهده‌ی دنیای واقعی است که به چنین مشخصه‌ای، واقعیت ترکیبی گفته می‌شود. بنابراین به لطف این مشخصه، کاربران می‌توانند از طیف وسیع‌تری از قابلیت‌های مبتنی بر واقعیت افزوده بهره ببرند. بنابراین مثلا می‌توانید با قراردادن این هدست روی سر خود، یک تلویزیون مجازی غول‌پیکر را در جلوی چشمان خود مشاهده کنید. علاوه بر این باید به امکان اجرای بازی‌های چند نفره مانند بورد‌گیم‌ها با دوستان اشاره کنیم که می‌توانید افراد را در جلوی خود ببینید.

این هدست به لطف استفاده از سنسورهای پیشرفته، می‌تواند محیط اتاق را به خوبی اسکن کند. متا وعده داده که در برخی بازی‌ها، می‌توانید از وجود برخی اشیاء واقعی هم بهره ببرید که باید ببینیم در عمل این ایده به چه وضعیتی می‌رسد. تمام بازی‌های ارائه شده برای نسل قبلی هدست، برای متا کوئست ۳ هم قابل اجرا هستند. با توجه به افزایش رزولوشن، حالا راحت‌تر می‌توانید متن‌های مختلفی بخوانید و توسعه‌دهندگان بازی‌ها در این زمینه بهینه‌سازی‌های لازم را انجام خواهند داد. نسل دوم چیپست اسنپدراگون XR2 توان پردازشی بسیار بیشتری ارائه می‌کند ولی عمر باتری همچنان حدود ۳ ساعت است.

متا کوئست 3

همانطور که گفتیم، متا کوئست ۳ بدون شک با هدست اپل ویژن پرو مقایسه می‌شود که قرار است با قیمت ۳۵۰۰ دلار به دست کاربران برسد. بسیاری از این قابلیت‌ها در هدست اپل هم وجود دارد که البته رزولوشن بیشتری ارائه می‌دهد و با استفاده از فرمان‌های حرکتی می‌تواند کنترل شود. البته با توجه به تفاوت قیمت هنگفت بین این دو محصول، نمی‌توانیم هر دو را رقیب مستقیمی برای یکدیگر بدانیم. در هر صورت هدست اپل هنوز راهی بازار نشده و باید ببینیم آیا با استقبال گسترده‌ی طرفداران پروپاقرص محصولات اپل روبرو می‌شود یا نه.

منبع: HowToGeek