ماجرای تخریب بخشی از محوطه اطراف تئاتر شهر چیست؟ + عکس

ماجرای تخریب بخشی از محوطه اطراف تئاتر شهر چیست؟ + عکس

عکس‌هایی در شبکه‌های مجازی در حال انتشار است که نشان می‌دهد در ضلع شمالی محوطه بیرونی تئاتر شهر تخریب‌هایی صورت گرفته که وزیر ارشاد درباره آن توضیح داد.

به نقل از ایسنا، به تازگی وزیر ارشاد در جدیدترین اظهارنظرش وعده داده است که شنبه هفته آینده طی یک برنامه مناسب کلنگ‌زنی این پروژه انجام می‌شود.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفته است: بیش از ۳۰ سال است که پروژه اجرای حریم تئاتر شهر مطالبه هنرمندان است، از این رو با انجام این پروژه زمستان ۱۴۰۲ بهار اهالی فرهنگ و هنر می‌شود.

محمدمهدی اسماعیلی در بازدید از پروژه اجرای حریم تئاتر شهر گفت: تئاتر شهر برای تهران و کل کشور قلب تپنده حوزه فرهنگ و هنر و نماد فرهنگی و هنری شهر تهران و کشور است و اهالی هنر علاقه خاصی به این مکان دارند.

او افزود: پروژه اجرای حریم تئاتر شهر از سال ۱۳۶۸ مورد مطالبه هنرمندان بوده و هنرمندان برجسته مکررا به بنده مراجعه کردند و با همکاران من در خصوص انجام این پروژه صحبت کردند، بنابراین ان شالله این پروژه به همت معاونت توسعه منابع انجام می‌شود.

طبق خبر از پیش اعلام شده است، حوض سمت ضلع شمالی پارک دانشجو با همکاری شهرداری منطقه ۱۱(ناحیه ۱) تهران و طرحی از معمار حریم مجموعه تئاترشهر، به محلی برای اجرای نمایش‌های آیینی تبدیل می‌شود.

طرح تبدیل حوض ضلع شمالی پارک دانشجو به محل اجرای نمایش آیینی با همکاری شهرداری منطقه و مجموعه تئاترشهر از روز شنبه ۶ آبان ماه وارد فاز اجرایی شده است.

محل اجرای نمایش‌های آئینی طبق اعلام روابط عمومی این مجموعه، به دلیل لزوم تناسب با طرح حریم مجموعه تئاترشهر که به تازگی به تأیید وزارت میراث فرهنگی رسیده است، توسط سروناز امتیازی، معمار طرح حریم، طراحی شده است.