لیفت با نخ جایگزین عمل های جراحی

لیفت با نخ جایگزین عمل های جراحی

روش لیفت با نخ، روشی می باشد که امروزه از آن برای درمان بسیاری از مشکلات پوستی استفاده می شود. روش لیفت با نخ از مزایای زیادی برخوردار می باشد که در این مقاله به معرفی این مزایا و بررسی بیشتر روش لیفت صورت با نخ پرداخته ایم.

منظور از لیفت با نخ چیست؟

لیفت صورت با نخ امروزه پرکاربردترین و متداول ترین روشی است که پزشکان از آن برای درمان مشکلات پوستی، مانند چین و چروک، افتادگی پوست، غبغب و… استفاده می کنند و به وسیله آن در مدت زمان خیلی کوتاهی پوست را بالا می کشند.

این روش امروزه موفقیت های زیادی برجای گذاشته است به طوری که در بسیاری از کشورها برای درمان بخش های مختلف صورت مورد استفاده قرار می گیرد. برای دریافت این نوع خدمات ما لیفت با نخ آرمان الهیه را به شما پیشنهاد می کنیم.

روش لیفت با نخ مانع از بروز هرگونه اسکار و جوش بر روی صورت می شود و به آن طراوت و زیبایی دوچندانی را هدیه می کند.

نحوه انجام لیفت صورت با نخ

لیفت صورت با نخ
لیفت صورت با نخ

به مرور زمان و با بالارفتن سن انسان، پوست صورت به مرور زمان کلاژن و الاستین های خود را از دست داده و تخریب می شود. این پدیده باعث می شود که پوست صورت دچار افتادگی و چین و چروک شود. در روش لیفت صورت با نخ، از نخ تجزیه پذیر برای حمایت بیشتر پوست استفاده می شود.

در این روش پوست کشیده تر و مستحکم تر شده و دوباره جوانی و طراوت خود را به دست می آورد. نام دیگر لیفت با نخ که lift with yarn نام دارد امروزه در زیبایی بسیار مورد استفاده قرار می گیرد.

برای انجام لیفت با نخ در ابتدا بخش هایی از پوست که نیاز به درمان دارند، مشخص شده و در آن نواحی سوراخ های کوچکی ایجاد می شود. پزشکان متخصص بعد از ایجاد این سوراخ ها در سطح پوست، نخ و سوزن مخصوصی را به داخل بافت های زیرین پوست وارد کرده و مانند یک قلاب پوست را بالا می کشند.

لازم به ذکر است که انجام این عمل بدون بی حسی نبوده، بلکه پزشک در مرحله اول یک بی حسی موضعی در محل مورد نظر ایجاد کرده و بعد از آن نخ را به وسیله سوزن به داخل بافت های پوست می برد.

به محض اینکه نخ لیفت در محل مورد نظر خود قرار گرفت، همزمان با آن پزشک متخصص با دست خود پوست را فشار داده تا پوست شکل دلخواه را به خو بگیرد و همان نتیجه که انتظار می رود را بر جای بگذارد.

مزایا و معایب نخ لیفت صورت

مهمترین مزایای روش لیفت با نخ شامل موارد زیر می باشد:

 • سفت شدن پوست
 • کاهش چین و چروک و سایر علائم پیری در سطح پوست
 • عدم وجود بریدگی و بخیه در سطح پوست
 • دریافت نتیجه آنی بعد از عمل
 • قابل انجام از سن بیست سالگی به بعد
 • حداقل مقدار ممکن قرمزی و التهاب ناشی از عمل

علاوه بر موارد گفته شده این عمل، عوارضی نیز در پی خواهد داشت که به شرح ذیل می باشد:

 • بروز کبودی و تورم به مقدار ناچیز
 • خونریزی های جزئی
 • به وجود آمدن عفونت و حساسیت داشتن به نخ لیفت
 • احساس بی حسی در سطح پوست
 • عدم تقارن صورت

مشکل نا متقارن شدن صورت، عموما به دلیل حرکت و جابجا شدن نخ در پوست ایجاد می شود که چنین مواقعی حتماً باید به پزشک مراجعه کرده تا از نامتقارن شدن صورت خود جلوگیری نمایید.

اقدامات لازم قبل از انجام لیفت با نخ

لیفت صورت با نخ
لیفت صورت با نخ

در اینجا قصد داریم به بررسی مهمترین اقداماتی که قبل از انجام عمل لیفت صورت با نخ باید انجام دهید، بپردازیم.

در مرحله اول سعی کنید که یک پزشک حاذق و قابل اطمینان را انتخاب کنید و مطمئن باشید که آشنایی کامل به این روش دارد و آن را به نحو احسنت انجام می دهد.

قبل از عمل به طور کامل و مفصل با او صحبت کنید و تمام مناطقی را که قصد تغییر در آن را دارید به او نشان داده و از او بخواهید درباره تکنیک هایی که می خواهد استفاده کند، به شما توضیح دهد.

توصیه می شود که به مدت 1 هفته قبل از انجام این عمل از یک رژیم غذایی سالم و مطابق دستور پزشک پیروی کنید و سعی کنید که میزان مصرف ویتامین C را افزایش دهید، چرا که این ویتامین به روند بهبود پوستتان کمک بسیار زیادی کرده و به آن سرعت می بخشد.

قبل از انجام این عمل از مصرف داروهایی مانند، ایبوپروفن و آسپرین به طور جدی خودداری کنید، چرا که این داروها باعث بروز کبودی در سطح پوست خواهد شد.

علاوه بر موارد گفته شده، استفاده از سیگار و نیکوتین قبل از انجام این عمل ممنوع می باشد و اگر فردی به این توصیه توجه نکند بعد از عمل جراحی، روند درمان و بهبود خود را تا مدت زمان زیادی به تاخیر می اندازد.

اقدامات لازم بعد از انجام لیفت صورت

بعد از انجام این روش درمانی، نیاز چندانی به مراقبت و استراحت وجود ندارد و فرد می تواند بعد از بیست و چهار ساعت به فعالیت های عادی خود ادامه دهد.

فقط باید به این نکته توجه کنید که کمپرس یخ  را به طور مستقیم بر روی پوست صورت خود قرار نداده و از انجام تمرینات ورزشی سخت تا 3 هفته بعد از عمل، خودداری نمایید.