قابلیت استوری گذاشتن به توییچ اضافه شد؛ حرکت به سمت تبدیل‌شدن به شبکه اجتماعی

قابلیت استوری گذاشتن به توییچ اضافه شد؛ حرکت به سمت تبدیل‌شدن به شبکه اجتماعی

به نقل از دیجیکالا_

توییچ (Twitch) را می‌توان بزرگ‌ترین پلتفرم استریم در دنیای گیمینگ دانست و به همین دلیل است که مخاطبان بسیار زیادی دارد. این سیستم به طرفداران اجازه می‌دهد تا یک بازی را به طور کامل تماشا کنند و ببینند که افراد دیگر چگونه عناوین مختلف را تجربه می‌کنند. توییچ توانست در دوران قرنطینه محبوبیت بسیار زیادی پیدا کند و تبدیل به سیستم مشاهده استریم اصلی شود.

با توجه به موفقیت بسیار زیاد توییچ، شرکت سازنده تصمیم گرفت تا این برنامه را گسترش دهد. در این مدت قابلیت‌های بسیار زیاد و متعددی به بازی اضافه شده که باعث شده برنامه توییچ از همیشه کامل‌تر شود. یکی از نکات مهم درباره‌ی توییچ این بود که همچنان حد خود را به عنوان یک برنامه استریم حفظ کرده و وارد دنیای شبکه‌های مجازی نمی‌شد.

حال این موضوع قرار است تغییر کند. شرکت سازنده تصمیم گرفته تا قابلیت استوری (Story) گذاشتن را به بازی اضافه کند. قابلیتی که در شبکه‌های مجازی وجود داشته و قرار است روند آینده استریم را تحت تأثیر قرار دهد. قابلیت استوری باعث می‌شود که استریمرها بیشتر با طرفداران خود ارتباط برقرار کنند ولی رویه کلی توییچ را تغییر خواهد داد.

استوری در Twitch

توضیح دادن شرایط توییچ کمی عجیب است. به این شکل که این پلتفرم در حال حاضر بیشترین تعداد مخاطبان را در دوران کاری خود دارد و از طرفی شرکت توییچ در حال اخراج کردن کارمندان خود است. در نتیجه روند کلی شرکت بسیار عجیب بوده و مشخص نیست که در چه وضعیتی قرار دارد. البته شرکت سازنده دست از توسعه برنامه محبوب خود برنداشته است.

در یک پست بلاگ که شرکت توییچ منتشر کرده است، اعلام شده که از به روزرسانی بعدی، قابلیت گذاشتن استوری به این برنامه اضافه خواهد شد. اگر شما فردی باشید که با اینستاگرام زیاد کار بکند به طور کامل با استوری آشنایی دارید. شرکت توییچ اعلام کرده که این قابلیت ارتباط کاربران را راحت‌تر کرده و استوری‌ها پس از ۴۸ ساعت حذف می‌شوند. این مقدار بیشتر از مدت زمانی است که اینستاگرام در اختیار کاربران قرار می‌دهد.

قابلیت استوری توییچ هنوز کامل نشده است. در نتیجه این شرکت در آینده آن را بیشتر توسعه خواهد داد و قابلیت استوری پیشرفت خواهد کرد. نکته اصلی در مورد توییچ اینجاست که محیط آن چندان سالم نیست. در نتیجه شرکت سازنده باید تمام تلاش خود را بکند تا استفاده از استوری‌ها را برای کاربران و مشترکان اصلی توییچ امن بکند.

قابلیت استوری هنوز برای همه افراد در دسترس نیست. به این شکل که شرکت توییچ این قابلیت را برای همکاران و کاربرانی که در یک ماه گذشته حداقل یک استریم داشته‌اند محدود کرده است. به نوعی این حالت به شکل بتا و آزمایشی بوده و شرکت سازنده قرار است این قابلیت را بیشتر امتحان بکند.

تا چند روز آینده این قابلیت قرار است در اختیار افراد بیشتری قرار بگیرد. شرکت سازنده اعلام کرده که شرایط خاصی برای کاربران وجود دارد تا بتوانند از این قابلیت استفاده کنند. در نتیجه کاربران باید اعمال خاصی را انجام دهند تا به استوری‌ها دسترسی داشته باشند. امکان دارد که این شرایط یک اشتراک خاص یا فعالیت بیشتر در این برنامه باشد.

نکته اصلی اینجاست که شرکت توییچ در تلاش است تا برنامه خود را زنده نگه دارد. این برنامه چند سال پیش توسط شرکت آمازون (Amazon) خریداری شد و از آن زمان روند توسعه بسیار دشوار و عجیبی داشت. حال با این قابلیت جدید و کارهای دیگری که شرکت سازنده انجام داده، توییچ قرار است زنده مانده و همچنان به فعالیت خود ادامه دهد.

منبع: Destructoid

صفحه‌ی اصلی بازی دیجی‌کالا مگ | اخبار بازی، تریلرهای بازی، گیم‌پلی، بررسی بازی، راهنمای خرید کنسول بازی


کنسول بازی سونی مدل PlayStation 5 ظرفیت 825 گیگابایت ریجن 1200 آسیا
کنسول بازی مایکروسافت مدل XBOX SERIES S ظرفیت 512 گیگابایت
بازی FIFA 24 مخصوص PS4
۲,۴۲۰,۰۰۰
تومان
بازی EA Sports FC 24 مخصوص PS5
۲,۴۲۰,۰۰۰
تومان
خرید بازی کنسول

مشاهده همه

دیجی‌کلاب