فیلم لایو اکشن افسانه‌ی زلدا با همکاری نینتندو و سونی ساخته می‌شود

فیلم لایو اکشن افسانه‌ی زلدا با همکاری نینتندو و سونی ساخته می‌شود

کمپانی نینتندو (Nintendo) به تازگی در اقدامی شگفت‌انگیز از ساخت فیلم لایو اکشن افسانه‌ی زلدا (The Legend of Zelda) خبر داده است.

این فیلم مورد انتظار توسط کارگردان و تهیه‌کننده‌ی مشهور بازی در نینتندو یعنی شیگرو میاموتو (Shigeru Miyamoto) و مدیر شرکت Arad Productions، آوی آراد (Avi Arad) تولید خواهد شد. کارگردانی آن نیز بر عهده‌ی وس بال (Wes Ball) است. او بیشتر برای کارگردانی سه‌گانه‌ی Maze Runner که بر اساس مجموعه رمان‌های جیمز داشنر ساخته شده، شناخته می‌شود. او همچنین کارگردانی فیلم Kingdom of the Planet of the Apes را بر عهده دارد که چهارمین قسمت از سری سیاره‌ی میمون‌ها محسوب شده و برای اکران در سال آینده‌ی میلادی برنامه‌ریزی شده است.

اقتباس افسانه‌ی زلدا توسط نینتندو و سونی پیکچرز اینترتینمنت (Sony Pictures Entertainment) از نظر مالی تامین خواهد شد و گفتنی است که بیش از ۵۰ درصد بودجه‌ی آن توسط نینتندو تامین می‌شود. در این میان پخش جهانی توسط سونی پیکچرز انجام خواهد شد. با توجه به این موضوع به نظر می‌رسد که نینتندو تاثیر زیادی بر روند ساخت این فیلم خواهد داشت.

tears of the kingdom

آوی آراد در طول سال‌ها در فیلم‌های موفق متعددی به‌ عنوان تهیه‌کننده ایفای نقش کرده که از بین آن‌ها می‌توان به Spider-Man: Into the Spider-Verse و دنباله‌ی آن و سه‌گانه‌ی جدید اسپایدرمن اشاره کرد. او همچنین روی فیلم‌های آینده از جمله کریون شکارچی و فیلم اقتباسی بوردرلندز کار می‌کند. برخی گزارش‌ها نیز نشان می‌دهند که درک کانولی (Derek Connolly) نویسنده‌ی دنیای ژوراسیک در حال نوشتن فیلمنامه است.

شیگرو میاموتو در توییتی نوشت:

من سال‌هاست که با آوی آراد روی فیلم لایو اکشن The Legend of Zelda کار می‌کنم؛ فردی که فیلم‌های موفق بسیاری را تولید کرده است. من از او درخواست کردم که در ساخت این فیلم به من کمک کند و اکنون به طور رسمی توسعه‌ی آن را شروع کرده‌ایم و خود نینتندو به شدت درگیر تولید است. مدت زیادی تا تکمیل فرآیند ساخت باقی مانده اما امیدوارم که منتظر تماشای آن بمانید.

با توجه به گفته‌ی میاموتو به نظر می‌رسد که ایده‌ی ساخت این لایو اکشن چندین سال است که شکل گرفته و باید دید که در نهایت به چه سرنوشتی دچار خواهد شد.

منبع: Gematsu