فواید فوق العاده قرار دادن لیمو کنار تخت برای سلامتی

فواید فوق العاده قرار دادن لیمو کنار تخت برای سلامتی

طبق مطالعات موجود در مورد رایحه درمانی، لیمو یک ماده بسیار شناخته شده است. لیمو فقط یک میوه نیست، بلکه یک ماده اعجاب انگیز است که می تواند پاسخ های فیزیولوژیک را در بدن ایجاد کند. در مطلب خواص لیمو در بخش بهداشت و سلامت نمناک به طور کامل گفتیم که لیمو حاوی مواد مغذی از جمله ویتامین c، ویتامین آ و ویتامین ب، منگنز، کلسیم، پتاسیم، منیزیم و آنتی اکسیدان است که برای پوست و اعضای داخلی بدن مفید محسوب می شود. جالب است بدانید که با قرار دادن یک یا چند قاچ لیمو کنار تختخواب هنگام شب؛ وضعیت تنفسی شما، کیفیت هوای اطراف و خوابتان بهبود پیدا خواهد کرد.

لیمو کنار تخت

1. افزایش و تقویت قدرت تمرکز

در بحث خواص لیمو به اثرات آرام بخش آن اشاره کردیم و دانستید که این پرخاصیت زرد رنگ به دلیل داشتن ویتامین های مختلف، قابلیت کاهش استرس و به همین واسطه افزایش قدرت تمرکز را دارد. جالب است بدانید که بررسی نشان می دهد استشمام عطر لیمو در محل کار و … میزان اشتباهات کاهش یابد علاوه بر این استشمام عطر لیمو به دلیل افزایش تمرکز، بهبود فعالیت های ذهنی و تقویت حافظه را موجب می شود.

لیمو کنار تخت

2. تنفس بهتر

لیمو حاوی آنتی اکسیدان ها و همچنین خواص آنتی باکتریال است. زمانی که هنگام خواب، با عمل دم و بازدم رایحه لیمو را به داخل بدن می دهیم، فرآیند تنفسی بهبود پیدا می کند و راه بینی تمیز می شود. افرادی که از آسم یا مشکلات سینوسی رنج می برند، حتماً باید این عادت مثبت را موقع خواب در نظر بگیرند و هر شب چند قاچ لیمو را کنار تختشان قرار دهند تا ریه آن ها برای تنفس بهتر، باز شود.

خواص سم زدایی لیمو، کیفیت هوای اطراف را ارتقا می دهد و همچنین یک رایحه بسیار قوی دارد که هوای اتاق را مطبوع کرده و بوی خوشایندی را ایجاد خواهد کرد.

تنفس بهتر

3. از بین بردن درد

طبق مطالعات انجام شده، رایحه حاصل از لیمو هنگام خواب به کنترل سر درد و درد روماتیسم و آرتروز کمک می کند. خانم هایی که از روغن لیمو استفاده می کنند، معمولاً استرس کم تری نسبت به بقیه دارند.

 رفع دردها

4. آرام کردن استرس

طبق نظرات رایحه درمانان، لیمو یک آرام بخش برای اوقات استرس زا است، تولید سروتونین را تحریک می کند و اضطراب را بهبود می بخشد. سروتونین یک ماده خوشحال کننده در مغز است که می تواند وضعیت افسردگی را نیز بهبود ببخشد.

 آرام کردن استرس

5. کاهش فشار خون

مطالعات، به اثبات رسانده اند که بالم لیمو جریان خون را تنظیم می کند و فشار خون بالا را پایین می آورد. قراردادن یک قاچ لیمو کنار تختخواب و تنفس رایحه لیمو، فشار خون را تنظیم می کند. لیمو و دیگر مرکبات هم گرفتگی بینی و راه تنفسی را باز می کنند.

 لیمو هنگام خواب

6. دفع حشرات

مطالعات نشان می دهد که مورچه ها و پشه ها از بوی لیمو و دیگر مرکبات متنفر هستند. مالیدن پوست لیمو روی پوست یا حتی قرار دادن آن نزدیک به بالش می تواند فرد را برابر گزیدگی حشرات و یا پشه محافظت کند.