فریم ریت آلن ویک ۲ با قابلیت DLSS 3.5 انویدیا ۵۰۰ درصد بهتر می‌شود

فریم ریت آلن ویک ۲ با قابلیت DLSS 3.5 انویدیا ۵۰۰ درصد بهتر می‌شود

کمتر کسی در دنیا کامپیوتر وجود دارد که با سیستم DLSS آشنایی نداشته باشد. سیستم DLSS یا همان Deep Learning Super Sampling از شرکت انویدیا توانایی این را دارد تا بازی را با رزولوشن کمتر رندر کرده و سپس با هوش مصنوعی، با رزولوشن بالاتر به شما تصویر را نشان دهد. این سیستم در این مدت رشد بسیار زیادی داشت و حال توانایی ساخت فریم دارد. به این شکل که این سیستم از هوش مصنوعی استفاده کرده تا صحنه بعدی بازی را حدس زده و سپس یک فریم کاملاً جدید میان دو فریم بسازد. در نتیجه شما با نرخ فریم بالاتری روبرو خواهید بود.

حال اگر شما به سیستم مورد نیاز بازی الن ویک ۲ (Alan Wake 2) توجه کرده باشید، متوجه خواهید شد که این بازی اصلاً یک عنوان سبک نیست. در نتیجه افرادی که کارت گرافیکی حتی متوسط هم دارند، ممکن است در اجرای آن به مشکل بخورند. اینجاست که سیستم‌های ارتقاء تصویر مثل DLSS می‌توانند بدرخشند. اینطور که به نظر می‌رسد، سیستم ارتقاء تصویر انویدیا توانسته تغییر بسیار زیادی در عملکرد الن ویک ۲ ایجاد کند.

طبق آماری که اعلام شده، سیستم DLSS 3.5 انویدیا توانایی ارتقاء ۵ برابری نرخ فریم بازی الن ویک ۲ را دارد. برای استفاده از این سیستم شما نیازمند یک کارت گرافیکی سری ۴۰ انویدیا هستید و نیاز به توانایی ساخت فریم دارید. کارت‌های گرافیکی سری ۴۰ توانایی استفاده از سیستم‌های ساخت فریم، Super Resolution و Ray Reconstruction هستند که همگی عملکرد بازی الن ویک ۲ را بهتر می‌کنند. نکته مهم اینجاست که دارندگان کارت‌های گرافیکی قدیمی‌تر هم توانایی اجرای دو مورد آخر هستند و در نتیجه شاهد بهبود در تجربه خود خواهند بود.

بازی الن ویک 2 DLSS

به صورت تجربی این مقداری که انویدیا گفته کمی مبالغه است. به این شکل که نرخ فریم بازی الن ویک ۲ به حدی که این شرکت اعلام کرده کم نیست و در نتیجه ارتقاء سه برابری مشاهده شده است. همین مقدار هم بسیار خوب و زیاد است و در تجربه بازی اثر زیادی می‌گذارد. نکته اصلی اینجاست که این ارتقاء عملکرد به نوع کارت گرافیکی هم وابسته است.

به این شکل که با کارت گرافیکی ۴۰۶۰ رشد ۳۰۰ درصدی مشاهده شده است. این در صورتی است که کارت‌های ۴۰۷۰Ti و ۴۰۸۰ توانستند بازی را تا ۴۷۰ درصد ارتقاء دهند. همه این ارتقاءها هم با استفاده از رزولوشن ۴K و حالت ری تریسینگ کامل بوده است. نکته اصلی اینجاست که از سیستم DLSS روی حالت Performance استفاده شده تا بازی با بیشترین نرخ فریم به کاربر ارائه شود.

اینکه چه درصدی از قابلیت‌های DLSS 3.5 در ارتقاء تصویر مؤثر است، هنوز مشخص نیست ولی اینطور که به نظر می‌رسد هر سه عامل تأثیر بسیار زیادی در عملکرد بازی دارند. نکته اصلی اینجاست که بازی الن ویک ۲ بسیار بازی سنگینی است. در نتیجه برای یک تجربه روان و خوب شما نیاز به یک سیستم ارتقاء تصویر دارید تا هزینه زیادی هم نکنید. نکته جالب اینجاست که تست‌های انجام شده با استفاده از کارت‌های جدید و قدرتمند انویدیا هستند که در حال حاضر هم توانایی اجرای راحت این بازی را داشتند. چالش اصلی با کارت‌های قدیمی‌تر انویدیا است که برای اجرای الن ویک ۲ تحت فشار قرار خواهند گرفت.

منبع: PCgamesn

صفحه‌ی اصلی بازی دیجی‌کالا مگ | اخبار بازی، تریلرهای بازی، گیم‌پلی، بررسی بازی، راهنمای خرید کنسول بازی


کنسول بازی سونی مدل PlayStation 5 ظرفیت 825 گیگابایت ریجن 1200 آسیا
کنسول بازی مایکروسافت مدل XBOX SERIES S ظرفیت 512 گیگابایت
بازی FIFA 24 مخصوص PS4
۲,۴۴۰,۰۰۰
تومان
بازی EA Sports FC 24 مخصوص PS5
۲,۴۹۰,۰۰۰
تومان
خرید بازی کنسول

مشاهده همه