فروش جهانی مجموعه‌ی فاینال فانتزی از ۱۸۵ میلیون نسخه گذشت

فروش جهانی مجموعه‌ی فاینال فانتزی از ۱۸۵ میلیون نسخه گذشت

کمپانی اسکوئر انیکس (Square Enix) به تازگی گزارش نتایج مالی خود را برای شش ماه گذشته‌ی منتهی به ۳۰ سپتامبر (۸ مهر) منتشر کرده است. با توجه به اطلاعات منتشر شده، اگرچه ممکن است سود کلی این شرکت به نسبت کاهش یافته باشد، اما به نظر می‌رسد که سری نقش‌آفرینی فاینال فانتزی در حال رسیدن به نقاط عطف جدیدی در فروش جهانی است.

این گزارش کاهش ۳۳.۴ درصدی درآمد عملیاتی و کاهش ۴۲.۱ درصدی درآمد عادی را نشان می‌دهد. به گفته‌ی این شرکت، فروش خالص آثار MMO و بازی‌های رایانه‌های شخصی و موبایل آن کاهش یافته است، زیرا آخرین بازی‌ها از جمله عرضه‌ی Final Fantasy VII Ever Crisis در سپتامبر قادر به جبران عواملی از جمله عملکرد ضعیف بازی‌های قبلی نبوده است.

با این حال، این موضوع را نباید نشانه‌ای برای شکست اسکوئر انیکس در نظر گرفت زیرا فروش خالص این شرکت ۵.۳ درصد افزایش یافته است. گفتنی است که این شرکت تا حدی این افزایش در فروش را به فاینال فانتزی ۱۶ و پیکسل ریمستر فاینال فانتزی نسبت داده است.

فاینال فانتزی 16

تصویری از فاینال فانتزی ۱۶

البته این تنها نکته مثبتی نیست که در مورد این سری نقش‌آفرینی محبوب فاش شده است، زیرا اسکوئر انیکس ادعا کرده که بیش از ۱۸۵ میلیون نسخه از آن تاکنون فروخته است که آن را در زمره‌ی بهترین سری‌ها از این نظر قرار می‌دهد. از طرفی این خبر خوبی برای طرفداران این مجموعه‌ی جذاب نیز است، زیرا گزارش‌های اولیه حاکی از آن بود که فاینال فانتزی ۱۶ انتظارات را برآورده نکرده است.

در گزارش ذکر شده همچنین به نام دراگون کوئست نیز اشاره و گفته شده که این سری نقش‌آفرینی ۸۸ میلیون نسخه در سراسر جهان فروخته است که در نوع خود قابل توجه است. در نهایت با نگاه به آینده، به نظر می‌رسد که فاینال فانتزی شانس بیشتری برای افزایش فروش خود خواهد داشت زیرا Final Fantasy 7 Rebirth قرار است در ۲۹ فوریه‌ی ۲۰۲۴ (۱۰ اسفند ۱۴۰۲) عرضه شود و پورت رایانه‌های شخصی فاینال فانتزی ۱۶ نیز در دست توسعه بوده و در تاریخی نامعلوم منتشر خواهد شد.

منبع: Destructoid