فرق پیتزا ایتالیایی و آمریکایی

فرق پیتزا ایتالیایی و آمریکایی

اگر از طرفداران پیتزا باشید، حتماً با دو مدل پیتزا آمریکایی و ایتالیایی آشنا هستید. زمانی که پیتزا سفارش می‌دهید و مشغول سرو هستید، اگر از رستوران نوع پیتزا را نپرسیده باشید، ممکن است سخت باشد که حدس بزنید کدام مدل پیتزا ایتالیایی و کدام یک آمریکایی است. فرق پیتزا ایتالیایی و آمریکایی چیست؟ تفاوت روش پخت پیتزا ایتالیایی و آمریکایی چیست؟ پیتزا ایتالیایی نازک است یا امریکایی؟ تشخیص این دو پیتزا شاید در نگاه اول کار دشواری باشد، اما در این مطلب به طور کامل توضیح می‌دهیم که تفاوت پیتزای ایتالیایی و آمریکایی چیست؟

شما می‌توانید با خرید پنیر پیتزا کالین هم پیتزا ایتالیایی و هم پیتزای آمریکایی را بپزید و از طعم آن لذت ببرید.

آشنایی با خاستگاه پیتزا

پیتزا یک غذای کلاسیک ایتالیایی است که خاستگاه آن به شهر ناپل باز می گردد. از آن زمان، چندین کشور نسخه‌های مختلفی از این غذا، از جمله پیتزای آمریکایی و ایتالیایی را پذیرفته‌اند.

تفاوت پیتزای ایتالیایی آمریکایی‌شده و پیتزای اصیل ایتالیایی

فرهنگ آمریکایی به شدت بر غذاهای ایتالیایی مهاجران ایالات متحده تأثیر گذاشته است. غذاهای ایتالیایی در دهه ۱۹۵۰ با رستوران‌هایی که غذاهای سالامی، پپرونی، موزارلا، پروولون و اسپومونی عرضه می‌کردند، محبوبیت پیدا کرد. این رستوران‌ها همچنین اگپلنت پارمزان (بادمجان و پنیر پارمسان) را در دهه ۱۹۷۰ و ۸۰ معرفی کردند.

از طرفی مردم به راحتی می‌توانند غذاهای اصیل ایتالیایی را با مواد تازه و ساده درست کنند. غذاهای معروف ایتالیایی معمولاً با مواد اولیه ساده مثل پاستا، گوجه فرنگی، گوشت، پنیر و روغن زیتون درست می‌شود.

حالا به سراغ تفاوت‌های مهم پیتزا ایتالیایی و آمریکایی برویم و با آن‌ها بیشتر آشنا شویم. مهم‌ترین تفاوت این دو عبارت است از:

۱.     فرق پیتزا ایتالیایی و آمریکایی از نظر بافت و مواد

پیتزا به سبک آمریکایی بافت سبک‌تری دارد و مواد کمتری در آن استفاده شده است. مردم معمولاً می‌توانند پیتزای آمریکایی را در هر ساعتی از شبانه روز سرو کنند. از طرف دیگر، پیتزاهای ایتالیایی لبه‌های ضخیم‌تری دارند، پنیر آن‌ها بیشتر است و معمولاً سیر کننده‌تر و خوش طعم‌تر هستند.

پیتزای اصیل ایتالیایی معمولاً نازک‌تر هستند و با موزارلا و گوجه فرنگی درست می‌شوند. مردم معمولاً این غذا را برای شام سرو می‌کنند.

۲.     فرق خمیر پیتزا ایتالیایی و امریکایی

ایتالیایی‌ها برای درست کردن خمیر پیتزا دقت و زمان بیشتری می‌گذارند. اجازه می‌دهند خمیر به مدت سه روز بماند و تا پف کند و بافت سبک‌تری پیدا کند. ایتالیایی‌ها همچنین در مورد استفاده از مواد با کیفیت بالا معروف هستند و غذایی لذیذ و بسیار می‌پزند. سرآشپزها به طور سنتی پیتزای ناپلی را با آرد ۰۰ درست می کنند، تا بافتی نازک و ترد ایجاد شود.

از طرفی پیتزافروشی‌ها از انواع مختلف آرد برای تهیه پیتزا به سبک آمریکایی استفاده می‌کنند.

۳.     تفاوت سس پیتزا ایتالیایی و آمریکایی

شما به راحتی می‌توانید پیتزای اصیل ایتالیایی و آمریکایی را با توجه به سس آن‌ها متمایز کنید. پیتزاهای اصیل ایتالیایی دارای سس سبکی هستند که از گوجه فرنگی تازه و سیر تهیه می شود و تندی کمتری هستند. از طرف دیگر، سرآشپزها سس‌های پیتزای آمریکایی غلیظ تر و تندتر را با کنسرو گوجه فرنگی درست می‌کنند.

علاوه بر این، پیتزاهای ایتالیایی نسبت به پیتزاهای آمریکایی خود، تنوع کمتری دارد. ضمن این که، پیتزای ایتالیایی معمولاً گوشت ندارد، در حالی که پیتزای آمریکایی می‌تواند هر نوع گوشتی داشته باشد.

پیتزا ایتالیایی کالین

۴.     تفاوت پیتزای ایتالیایی و آمریکایی از نظر میزان پنیر

سرآشپزهای ایتالیایی هرگز روی پیتزاهای خود را با پنیر از قبل رنده شده پر نمی‌کنند. بلکه از پنیر موزارلا دی بوفالا تازه استفاده می‌کنند. این پنیر از شیر گاومیش تولید می‌شود. آنها از این پنیر به صورت توپی استفاده می‌کنند تا طعم منحصر به فرد و خوشمزه برای پیتزا ایجاد کنند.

از طرفی پیتزاهای آمریکایی سس‌های سنگین‌تر و پنیرتری دارند. رویه‌های پیتزاهای آمریکایی مختلف هستند، اما پیتزاهای ایتالیایی سس سبک‌تر، معطرتر و خوش‌طعم‌تری دارند. اگرچه هر دو گزینه خوب هستند، طعم پیتزاهای ایتالیایی بهشتی است.

۵.     تفاوت تاپینگ‌های پیتزا امریکایی و ایتالیایی

برخلاف پیتزاهای اصیل ایتالیایی، پیتزای آمریکایی، تاپینگ‌های مختلفی را برای مطابقت با ذائقه منحصربه‌فرد هر فرد ارائه می‌دهند، مانند زیتون، آنچوی، گوشت گاو، مرغ، آناناس و گوجه‌فرنگی گیلاسی.

سوالات رایج در مورد فرق پیتزا ایتالیایی و آمریکایی

تفاوت پیتزای آمریکایی با پیتزای ایتالیایی چیست؟

پیتزا آمریکایی بافت سبک‌تر و خمیر ضخیم‌تری دارد. لبه‌های پیتزا ایتالیایی اصیل کمی ضخیم و خود خمیر آن‌ها نازک‌تر است، پنیر بیشتری دارند و سیر کننده‌تر و خوش طعم‌تر هستند.

اصل پیتزا آمریکایی است یا ایتالیایی؟

زادگاه پیتزا ایتالیا است و این غذای لذیذ بعدها به آمریکا راه پیدا کرد.

چگونه پیتزا از ایتالیا به آمریکا رسید؟

منشا پیتزا، به قرن هفدهم و شهر ناپل ایتالیا برمی‌ گردد و در اواخر قرن نوزدهم توسط مهاجران ایتالیایی به آمریکا برده شد. آمریکایی‌ها امروز بیش از سه میلیارد پیتزا در سال مصرف می‌کنند.

منبع : calindairy.com

.