طعم و مزه میوه ستاره ای چگونه است؟

طعم و مزه میوه ستاره ای چگونه است؟

میوه ستاره ای یا کارامبولا که به نام اختری نیز به شهرت رسیده میوه ای با ظاهر کوچک اما حیرت انگیز است که همه افراد با دیدن قطعات برش خورده ستاره ای آن درباره طعم و بافتش کنجکاو می شوند.

اگر قصد خرید این میوه عجیب گرمسیری را دارید شاید دوست داشته باشید قبل از خرید تا حدودی با طعم آن آشنا شوید.

در ادامه مطلب قصد داریم درباره طعم و بافت میوه ستاره ای صحبت کنیم. با کوکا همراه باشید.

طعم و مزه میوه ستاره ای

میوه ستاره ای طعم پیچیده ترش و شیرین دارد و با گذشت زمان که بالغ تر می شود شیرینی آن افزایش می یابد.

طعم این میوه را به ترکیب طعم های گریپ فروت، پرتقال، سیب و گلابی تشبیه کرده اند که در آن ته مزه اسیدی تیز اما دلپذیر شبیه آناناس و رایحه ملایم گل ها را احساس خواهید کرد.

بافت میوه ستاره ای

میوه ستاره ای بافت فوق العاده ای دارد. میوه های رسیده شبیه انگور، پوست مومی، لطیف و آب دار دارند اما اما با یک گاز کوچک متوجه می شوید سفت تر از  آن چیزی هستند که به نظر می رسد.

میوه ستاره ای معمولا نسبتا ترد است اما انواع کمتر رسیده آن سفت تر و کم آب تر هستند و بافت شبیه سیب یا گلابی نارس دارند.

آیا میوه ستاره ای خوشمزه است؟

به نظر می رسد عموم مردم از عطر و طعم این میوه لذت می برند.

میوه ستاره ای کاملا رسیده خوشمزه تر و شیرین تر از میوه های کال می باشد در حالی که میوه ستاره ای نارس ممکن است به قدری ترش باشد که بسیاری از افراد از چشیدن آن امتناع کنند.

ستاره های رسیده طعم شیرینی دارند اما ته مزه تند آن ها باعث شده به خصوص در سالاد میوه با موز، انبه و توت هماهنگ شوند.

آیا لازم است قبل از خوردن آن را پوست بگیریم؟

نیازی به این کار نیست و می توان میوه را همراه با پوست خورد. در مورد میوه ستاره ای حتی دانه ها نیز خوراکی هستند اما برخی افراد به دلیل سفت بودن دانه ها ترجیح می دهند آن ها را دور بریزند.

برای خوردن میوه ستاره ای تمام کاری که باید انجام دهید این است که مانند موز آن را برش بزنید، اگر به خوردن دانه ها علاقه ندارید می توانید آن ها را جدا را کنید.

آیا میوه ستاره ای کال قابل خوردن است؟

میوه ستاره ای مانند بسیاری از میوه ها از جمله پاپایا و انبه وقتی هنوز نرسیده نیز قابل خوردن است. اگر عاشق عطر و طعم ترش سیب سبز هستید ممکن است از مزه میوه ستاره ای سبز و کال نیز خوش تان بیاید.

پیشنهاد می شود از ستاره های کال در سس سالسا و سالادها به همراه سیر، پیاز و سبزیجات معطر مانند گشنیز و ریحان تایلندی استفاده کنید.

منبع: thrivecuisine