سیگنال رشد رمزارزها صادر شد

سیگنال رشد رمزارزها صادر شد

کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات‌متحده مجوز فعالیت صندوق‌های سرمایه‌گذاری مبتنی بر اتریوم که مهم‌ترین رمزارز بعد از بیت‌کوین است را صادر کرد. این موضوع می‌تواند بازار رمزارزها را تحت‌تأثیر قرار دهد و منجر به رشد قیمت رمز ارز ها در بازار های جهانی شود.

به گزارش همشهری آنلاین، خبرهای اقتصادی روز گذشته همچنان تحت‌تأثیر سقوط بالگرد رئیس‌جمهور بود. در یک اظهارنظر رئیس‌کل بانک مرکزی گفت: شهید ابراهیم رئیسی در دوره مسئولیت خود خارج از ضوابط و مقررات چیزی را به بانک مرکزی تحمیل نکرده است. دیروز همچنین کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات‌متحده مجوز فعالیت صندوق‌های سرمایه‌گذاری مبتنی بر اتریوم که مهم‌ترین رمزارز بعد از بیت‌کوین است را صادر کرد. این موضوع می‌تواند بازار رمزارزها را تحت‌تأثیر قرار دهدو منجر به رشد قیمت رمز ارز ها در بازار های جهانی شود.

در ادامه مهمترین اخبار اقتصادی امروز را مرور می کنیم.

استقلال بانک مرکزی

محمدرضا فرزین رئیس‌کل بانک‌مرکزی گفت: گاهی اوقات مسئولان دولت منابعی درخواست می‌کردند که بانک مرکزی در برابر آن مقاومت می‌کرد اما شهید ابراهیم رئیسی هیچ کجا خارج از مقررات و ضوابط چیزی به ما تحمیل نکرد.

احتمال کاهش قیمت گوشت

منصور پوریان رئیس شورای تامین‌کنندگان دام کشور با اشاره به اینکه با ورود منظم گوشت‌های وارداتی، بازار گوشت رقابتی و قیمت‌ها کاهشی خواهد شد، از واردات دام زنده پایه پروار با ارز تالار دوم به کشور خبر داد.

ساخت ۶۰ هزار واحد مسکونی

مهرداد بذرپاش وزیر راه‌وشهرسازی از افتتاح حدود ۶۰هزار واحد مسکونی در هفته جاری در ۳ استان تهران، یزد و سیستان و بلوچستان خبر داد و گفت: در سال۱۴۰۲ بیش از ۹۲هزار پروانه در بافت فرسوده صادر شد.

بیشتر بخوانید

همه آنچه که ساکنان بافت های فرسوده باید بدانند ؛ مشوق‌ ها برای همه اعمال می‌ شود؟

آخرین وضعیت واریز مرحله سوم سود سهام عدالت ؛ زمان واریز مشخص شد؟ | ۶ دلیلی که سود برای افراد واریز نمی شود

مبادله برق در بورس انرژی

در اردیبهشت امسال ۲۷شرکت توزیع برق ۷۳۱هزارو۵۱ مگاوات ساعت برق با متوسط قیمت ۱۱۷۷ریال و حداقل نرخ ۱۰۵۰ریال در بورس انرژی‌ معامله کردند و نرخ معاملات به حداکثر قیمت ۱۲۲۷ریال رسید.

سرمایه گذاری ۲۳ میلیارد دلاری

مهدی غضنفری رئیس هیأت عامل صندوق توسعه ملی گفت: در دوره خدمت دولت سیزدهم ۸میلیارد دلار از مطالبات این صندوق وصول و بنا شد تا سرمایه‌گذاری ۲۳میلیارد دلاری در طرح مختلف صنعتی انجام شود.

حراج شمش طلا

بیست‌ونهمین جلسه حراج شمش طلای مرکز مبادله ایران، امروز یکشنبه ۶خردادماه برگزارخواهد شد. متقاضیان می‌توانند با واریز ۳۵۰میلیون تومان به‌عنوان وجه الضمان به ازای هر قطعه شمش طلا، در این حراج شرکت کنند.

حمایت از بورس

ارزش سهام خریداری شده توسط صندوق تثبیت بازار سرمایه پارسال حدود ۱۷هزارو۷۰۰میلیارد تومان بود که در فروردین امسال ۲هزارو۵۵۰میلیارد تومان دیگر در راستای حمایت از بازار، سهام خریده است.

رفع تعرض از زمین های دولتی

ارسلان مالکی مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن گفت: یگان حفاظت سازمان ملی زمین و مسکن در ‌ماه گذشته ۳۲۸مورد تعرض به زمین‌های دولتی به مساحت ۱۷۸هکتار را به‌صورت فوری رفع کرد.

بررسی دارایی های بانک مسکن

اقبال شاکری عضو کمیسیون عمران مجلس یازدهم با بیان اینکه بانک مسکن از امکانات و دارایی‌های در اختیار به‌خوبی استفاده نمی‌کند، گفت: لازم است مدیریت دارایی‌های این بانک بررسی شود.

صندوق های مبتنی بر اتریوم

کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات‌متحده (SEC) مجوز فعالیت صندوق‌های سرمایه‌گذاری در اتریوم به‌عنوان یکی از مهم‌ترین رمزارزها بعد از بیت‌کوین را صادر کرد. این مجوز می‌تواند زمینه رشد قیمت رمزارزها را فراهم کند.

امنیت هواپیماهای بوئینگ

بوئینگ در گزارش سالانه خود آورده که میزان نگرانی کارکنان این شرکت نسبت به ایمنی هواپیماها به‌خصوص پس از وقوع یک حادثه در روز ۵ژانویه در یک بوئینگ ۷۳۷ مکس به‌شدت افزایش یافته است.

کاهش تورم ژاپن

براساس گزارشی که اداره آمار ژاپن منتشر کرد، تورم سالانه در ژاپن درماه آوریل به ۲.۵درصد رسید که کمتر از تورم ثبت شده در ‌ماه مارس با رقم ۲.۷درصد بود. کاهش تورم در ژاپن خبر خوبی برای اقتصاد این کشور نیست.