سوپر ماریو واندر سریع‌ترین فروش تاریخ ماریو را ثبت کرد؛ فروش ۴.۳ میلیون نسخه‌ای در دو هفته

سوپر ماریو واندر سریع‌ترین فروش تاریخ ماریو را ثبت کرد؛ فروش ۴.۳ میلیون نسخه‌ای در دو هفته

طبق گفته‌ی نینتندو (Nintendo)، بازی Super Mario Bros. Wonder رکورد سریع‌ترین فروش را در بین دیگر بازی‌های سری سوپر ماریو در تاریخ زده است.

این شرکت در ارائه‌ای به عنوان بخشی از گزارش نتایج مالی خود برای سه ماهه‌ی دوم سال مالی جاری، به تاثیر قابل توجه‌ی این بازی پلتفرمر محبوب اشاره کرد. طبق برآوردهای داخلی نینتندو، به نظر می‌رسد که سوپر ماریو واندر در دو هفته‌ی اول انتشار خود، ۴.۳ میلیون نسخه در سراسر جهان فروخته است و از این نظر رکوردشکنی کرده است. در واقع آمار ذکر شده نشان می‌دهد که بازی سریع‌ترین فروش را در سری خود، حداقل از زمانی که جمع‌آوری داده‌های فروش نرم‌افزاری در دوران Wii و DS آغاز شده، ثبت کرده که در نوع خود قابل توجه است. نینتندو در بیانیه‌ای مطبوعاتی می‌گوید:

آثار مرتبط با سوپر ماریو تمایل دارند که در یک دوره‌ی زمانی طولانی به فروش برسند. ما پیش‌بینی می‌کنیم که این بازی، انتخابی جذاب برای گیمرها در فصل تعطیلات آینده باشد و فروش آن در سال آینده نیز ادامه خواهد داشت.

بازی Super Mario Bros. Wonder

گفتنی است که پیش از این مشخص شده بود که این بازی سریع‌ترین فروش را در سه روز اول در بین بازی‌های سوپر ماریو در اروپا داشته است. همچنین ماه گذشته گزارش شد که این بازی طبق اطلاعات منتشر شده توسط مجله‌ی ژاپنی فامیتسو، سریع‌ترین فروش سوپر ماریو روی کنسول دستی نینتندو سوییچ در کشور ژاپن را به ثبت رسانده است. با این حال، این اولین بار است که نینتندو به طور رسمی آن را از این نظر سریع‌ترین در دنیا اعلام کرده و آمار فروش جهانی بازی را ارائه می‌کند.

بازی سوپر ماریو واندر هم اکنون روی کنسول نینتندو سوییچ در دسترس است. نقدهای منتشر شده از این بازی نشان می‌دهند که این اثر پلتفرمر دو بعدی، یک جانشین قرن بیست و یکمی شایسته برای سوپر ماریو ورلد است که تجربه‌ی آن چه به صورت تک نفره و چه همراه با دوستان، لحظات لذت‌بخشی را به ارمغان می‌آورد.

منبع: VGC