سورپرایزی جالب برای روز تولد یک دوست صمیمی!

سورپرایزی جالب برای روز تولد یک دوست صمیمی!

همه ما سورپرایز شدن را دوست داریم بخصوص اگر در روز خاصی مانند روز تولد باشد!

تصور کنید صبح وقتی از خواب بیدار می شوید با برنامه ویژه ای که هم اتاقی تان برای شما تدارک دیده روبرو شوید، یا در محیط کار که همه سرگرم مشغله های خود هستند بهترین دوست و همکارتان روز تولد شما را به یاد داشته و ناگهان با حرکتی خلاقانه خستگی یک روز کاری را از تن شما بیرون کند، یا تمام روز تولد را در گوشه و کنار اتاق خواب به دنبال پیام های تبریک و جوک های دوست صمیمی تان بگردید!

همه ما سورپرایز شدن را دوست داریم و چه بهتر که چنین لحظات غافلگیر کننده ای را برای روز تولد بهترین و صمیمی ترین دوستان خود نیز رقم بزنیم. اگر به دنبال ایده های خلاقانه و جالب و در عین حال کم هزینه برای این کار هستید در ادامه مطلب با کوکا همراه شوید تا با 15 ایده سورپرایز کردن دوست صمیمی در روز تولد آشنا شویم.

اگر هم اتاقی هستید …

1. از پاکت نامه استفاده کنید

یکی از ایده های خلاقانه و بکر برای سورپرایز کردن بهترین دوست در روز تولدش استفاده از پاکت نامه های متفاوت در ابعاد و رنگ های مختلف است.

این پاکت نامه ها را به گونه ای روی دیوار اتاقش نصب کنید که عدد سن او را نشان داده و داخل هر یک از آن ها یادداشتی زیبا از طرف خودتان و اعضای خانواده اش و سایر دوستان به مناسبت تبریک روز تولد او قرار دهید.

پاکت نامه برای سورپرایز تولد دوست
پاکت نامه برای سورپرایز تولد دوست

اگر به عدد سن خود حساس است کافیست پاکت نامه ها را در چند ردیف روی دیوار چسبانده و بهتر از آن، روی هر یک تاریخی بنویسید تا در روز مشخصی آن را باز کند.

2. بادکنک ها همیشه جذاب هستند

یکی از اتاق های منزل که می تواند اتاق خواب، حمام، اتاق نشیمن و یا هرجای دیگری از منزل باشد را با بادکنک پر کنید که او به محض ورود به آن جا با صحنه دوست داشتنی بادکنک ها روبرو شود.

اگر زمان زیادی برای این کار دارید با نوشتن جملات احساسی تولد، جوک، شعر و خاطرات روی بادکنک ها تاثیر سورپرایز را دوچندان کنید. بی شک دوست شما هرگز صحنه به این قشنگی را فراموش نخواهد کرد!

بادکنک برای سورپرایز تولد دوست
بادکنک برای سورپرایز تولد دوست

اگر به دنبال فضاهای کوچک با بادکنک های کمتر هستید یک فضای شخصی مانند کمد نیز عالی خواهد بود.

3. نخ جادویی معجزه خواهد کرد!

ایده ای فوق العاده برای تحریک حس کنجکاوی دوست صمیمی تان در صبح زیبای تولدش!

نخ بلندی برداشته یک سر آن را به هدیه مورد نظرتان و سر دیگر نخ را به انگشت دوست خود – در حالی که خواب است – گره زده و منتظر بمانید تا بیدار شود. بی شک بعد از بیدار شدن از نخ گره خورده به انگشتش متعجب شده و با دنبال کردن آن به هدیه عالی که برای او آماده کرده اید می رسد.

ایده عالی برای سورپرایز تولد دوست
ایده عالی برای سورپرایز تولد دوست

این هدیه یکی از به یاد ماندنی ترین کادوهای تولد او خواهد بود فقط فراموش نکنید این کار را صبح زود و با احتیاط کامل انجام دهید تا نقشه تان نقش بر آب نشود!

4. یک صبحانه تولد جانانه کار خودش را خواهد کرد

به صبحانه مورد علاقه او فکر کنید، آیا برای صبحانه کلوچه یا آب میوه خاصی دوست دارد؟ رابطه اش با مرباها چطور است؟ برنامه ریزی یک صبحانه مفصل برای کسی که در روزهای عادی به دلیل مشغله زیاد به خوردن سرپایی یک فنجان چای یا قهوه بسنده می کند به نظر سورپرایز وسوسه کننده ای می رسد!

صبحانه روز تولد
صبحانه روز تولد

کافیست صبح زودتر از دوست تان از خواب بیدار شده، بعد از آماده کردن صبحانه آن را روی سینی بچینید و به اتاق او ببرید، قرار دادن یک یادداشت تولد و گل زیبایی کنار سینی، صبح تولد دوست صمیمی تان را تکمیل خواهد کرد.

اگر از کودکی با او دوست هستید …

5. گالری عکس های آویزی درست کنید

برای آن هایی که سال هاست با هم دوست هستند هیچ چیز مانند یادآوری خاطرات شیرین گذشته خوشحال کننده نخواهد بود.

تعدادی از عکس های قدیمی و جدید دوست صمیمی تان را که یادآور خاطرات شما هستند و همچنین عکس هایی که علاقه زیادی به آن ها دارد را با تم سیاه و سفید چاپ کرده، به نخ بادکنک وصل کنید و با کمک اعضای خانواده او گالری زیبایی از خاطرات برای دوست خود در اتاق خوابش درست کنید.

چگونه دوستمان را در روز تولدش سورپرایز کنیم؟
چگونه دوستمان را در روز تولدش سورپرایز کنیم؟

اشک شوق و قدردانی کمترین عکس العمل دوست تان برای چنین ایده خلاقانه ای خواهد بود!

6. پیام های مخفی، سورپرایزی مهیج!

برای این کار لازم است با خانواده دوست تان صحبت کنید تا روز تولد و زمانی که او منزل نیست بتوانید وارد اتاق خوابش شوید، سپس تعداد زیادی پیام تبریک تولد، جوک و غیره که از قبل روی کاغذهای مختلف نوشته و روی هریک آدرس پیام بعدی را داده اید در نقاط پنهان اتاق خوابش مخفی کنید.

سورپرایز تولد دوست
سورپرایز تولد دوست

به این صورت که اولین پیام را در جایی جلوی چشم او مثلا روی تخت قرار داده و انتهای یادداشت، مکان یادداشت بعدی را بدهید، او تا مدت زیادی سرگرم دنبال کردن آدرس ها و خواندن یادداشت های محبت آمیز شما بوده و لبخند مسرت بخشی روی لبانش خواهد نشست.

7. کیک تولد سفارشی

برای سورپرایز کردن در روز تولد چه چیزی بهتر و شیرین تر از کیک تولد؟!

اگر دوست تان به زمینه خاصی علاقه دارد می توانید از آن برای سفارشی کردن کیک تولد الهام بگیرید، مثلا کیک گیتاری یا دستگاه پخش کننده موسیقی برای افرادی که به موسیقی علاقه دارند و غیره.

کیک روز تولد
کیک روز تولد

اگر دستپخت خوبی دارید چرا راه دور بروید؟! می توانید خودتان برایش کیک تولد درست کرده و روی کیک را به سلیقه او تزیین کنید، درست کردن کاپ کیک، پای یا دسرهای خوشمزه نیز ایده دیگری برای سورپرایز کردن بهترین دوست تان در چنین روز فرخنده ای است.

اگر همکار هستید …

8. داخل ماشین تولد بگیرید!

بسیاری از همکاران صمیمی تنها در محیط کار می توانند تولد بهترین دوست شان را تبریک بگویند اما محیط های اینچنینی معمولا برای مراسم خاصی مانند تولد زیادی رسمی به نظر می رسد!

سورپرایز تولد دوست
سورپرایز تولد دوست

پیشنهاد ما این است که در روز تولد دوست تان موقتا سوئیچ ماشینش را پنهانی برداشته و داخل آن را با بادکنک و وسایل تزیینی مخصوص تولد پر کنید، بی شک روبرو شدن با یک ماشین پر از بادکنک و پیام های محبت آمیز تولد بعد از یک روز خسته کننده کاری حس خارق العاده ای به او خواهد بخشید.

9. به سراغ کمدش بروید

اگر در محیط کار یا باشگاه و غیره هر یک کمد شخصی خودش را دارد برای چند ساعت کلید آن را برداشته و کمد شخصی اش را تزیین کنید، می توانید از بادکنک، کاغذ کادو، کارت های تبریک تولد و غیره برای این کار استفاده کرده و روز تولد او را به خاص ترین روز زندگی اش تبدیل کنید.

سورپرایز روز تولد در محیط کار
سورپرایز روز تولد در محیط کار

سایر ایده ها …

10. کادوهای کوچک تر کار خودش را خواهد کرد

به جای خرید یک هدیه بزرگ می توانید چند کادوی کوچک تر تهیه کرده و روی هر یک از آن ها ساعت خاصی را درج کنید.

قشنگ تر می شود اگر ساعت شروع باز کردن را با توجه به عدد سن دوست تان انتخاب کنید، مثلا اگر 31 ساله شده ساعت شروع باز کردن کادوها را 9:31 صبح بگذارید. با این کار در خاص ترین روز زندگی اش در ساعت های مختلف و بارها از شما یاد خواهد کرد.

11. کلیپ ویدئویی بی نظیر است

اگر کارتان با دوربین و ویرایش فیلم خوب است یک کلیپ دیدنی مخصوص روز تولد برایش درست کنید، برای این کار از افراد خانواده، دوستان صمیمی و کسانی که رابطه نزدیکی با او دارند کمک گرفته و پیام تبریک آن ها را داخل کلیپ بگنجانید، بخصوص عزیزانی که از نظر مسافت در شهر یا کشور دیگری هستند و نمی توانند در جشن تولد او شرکت کنند.

12. به جاده بزنید

اگر مطمئن هستید دوستتان در روز تولدش برنامه خاصی ندارد یکی از بهترین کارهایی که می توانید بکنید برنامه ریزی یک گشت و گذار یک روزه است، با سایر دوستان هماهنگ کرده،به او پیامی بفرستید و بگویید که جایی بیرون از منزل برای کاری منتظرش هستید، هنگام ملاقات او با صحبت درباره سفر یک روزه هیجان انگیزی که ترتیب داده اید او را سورپرایز کنید!

مسافرت پیش بینی نشده برای افرادی که اهل گشت و گذار هستند هیجان انگیزترین هدیه ای است که می توانید در روز تولد دوست تان به او هدیه کنید.

13. نقاشی چهره هدیه دهید

هدیه ای غافلگیر کننده و خاص برای بهترین دوست تان در بهترین روز زندگی اش!

یکی از عکس های موردعلاقه او را به یک طراح حرفه ای داده تا تصویر او را نقاشی کند. شک نکنید این تصویر به عنوان یادگاری از دوست خوبش روی دیوار اتاقش نصب خواهد شد.

14. بلیط مسافرت بخرید

آیا علاقه زیادی به مسافرت به شهر خاصی دارد اما تاکنون شرایطش پیش نیامده؟ اگر از روزهای فراغت او اطمینان دارید می توانید با خرید بلیط، این مسافرت جانانه را با او هدیه کنید و چه بهتر که خودتان نیز بتوانید در این مسافرت او را همراهی کرده و لحظه های خاطره انگیزی با هم خلق کنید.

15. تبریک تولد دوست در مدرسه

جشن تولد در مدرسه چیزی است که برای هرکسی غیر منتظره خواهد بود!

اگر مصمم هستید در مدرسه و در کنار همکلاسی های دیگر برای دوست صمیمی تان تولد بگیرید پیشنهاد ما این است که با کمک همکلاسی ها کیک تولد تهیه کرده، روی تخته سیاه شعر یا متن زیبایی بنویسید و با کمک وسایل تزیینی و برف شادی کلاس را آماده یک مراسم جشن تولد به یادماندنی کنید و با یک دوربین کوچک آماده شکار لحظه ورود دوست تان به کلاس باشید.

اگرچه این کار به هماهنگی با معلم، همکلاسی ها و احتمالا کسب اجازه از مدیر مدرسه نیاز دارد اما نتیجه کار بسیار عالی خواهد بود و از طرفی هزینه مراسم به صورت اشتراکی بین همه تقسیم خواهد شد!

16. تولد دوست در اینستاگرام

برای تبریک تولد دوستان اینستاگرامی می توانید از استوری و پست استفاده کرده و با متن های شیک و زیبا آن ها را سورپرایز کنید.

همچنین می توانید عکس های مشترک تان – اگر در دنیای واقعی نیز با هم در تماس هستید – را به صورت کلیپی زیبا و خاطره انگیز میکس کرده و به عنوان پست تولد آپلود کنید.

از شبکه های اجتماعی همچون اینستاگرام می توانید برای به اشتراک گذاشتن خاطره تولد و صحنه سورپرایز شدن دوست تان در هر یک از ایده های بالا نیز استفاده بهره برده و فیلم یا تصویر آن لحظه را به عنوان خاطره ای شیرین در شبکه های اجتماعی ثبت کنید.

در ادامه بخوانید : تبریک تولد خاص برای دوست صمیمی

منبع: lifebuzz – birthdayinspire