سامسونگ شایعه ساخت گوشی تاشو اقتصادی را تکذیب کرد

سامسونگ شایعه ساخت گوشی تاشو اقتصادی را تکذیب کرد

چند روز قبل شایعه‌ای در مورد احتمال ساخت گوشی تاشو اقتصادی توسط سامسونگ منتشر شد که این شایعه سروصدای زیادی به راه انداخت. در این میان، یکی از افشاگران مدعی شد که گوشی تاشو موردنظر با قیمتی در حدود ۴۰۰ تا ۵۰۰ دلار راهی بازار می‌شود.

حالا سخنگوی شرکت سامسونگ رسما اعلام نکرده که چنین شایعه‌ای هیچ پایه و اساسی ندارد. روی هم رفته ساخت گوشی تاشو با قیمت حدودا ۵۰۰ دلاری، به احتمال زیاد یک کار غیرممکن است زیرا نمایشگرهای تاشو همچنان قیمت بسیار بالایی دارند و قیمت آن‌ها به طور چشمگیری کاهش نیافته است.

از سوی دیگر، باید خاطرنشان کنیم در بازار گوشی‌های پرچم‌دار، اپل در حال تصاحب بخشی از سهم بازار سامسونگ است ولی گوشی‌های تاشو با وجود قیمت بالا، موفق شده‌اند توجه بخشی از کاربران را جلب کنند. این دسته از کاربران با خرید این نوع گوشی‌های گران‌قیمت، احساس خاص بودن پیدا می‌کنند و حتی اگر سامسونگ قادر به ساخت گوشی تاشو ارزان‌قیمت باشد، با این کار حس خاص بودن این دسته از کاربران را از بین می‌برد.

گوشی تاشو سامسونگ

در طرف مقابل، شرکت‌های چینی در زمینه‌ی ساخت گوشی‌های تاشو روز‌به‌روز بهتر می‌شوند و شرکت‌هایی مانند آنر، وان‌پلاس و شیائومی موفق شده‌اند مدل‌های تاشو بسیار جذابی را راهی بازار کنند. به طور مشخص باید به وان‌پلاس اوپن اشاره کنیم که از نظر مشخصات، طراحی، عملکرد و کیفیت ساخت، یک گوشی تاشو فوق‌العاده محسوب می‌شود.

بنابراین با وجود اینکه سامسونگ نمی‌خواهد یا نمی‌تواند وارد بازار گوشی‌های تاشو اقتصادی شود، باید ببینیم طی یک یا دو سال آینده، آیا شرکت‌های چینی می‌توانند یک گوشی تاشو اقتصادی را راهی بازار کنند یا نه.

منبع: Android Police