سامانه پر بارش جدید از کدام سمت وارد کشور می شود؟

سامانه پر بارش جدید از کدام سمت وارد کشور می شود؟

ادامه بارش‌ها همچنان در جنوب کشور رخ می‌دهد و در حالی که دوشنبه (۲۳ بهمن) استان‌های بوشهر، هرمزگان، کرمان، سیستان و بلوچستان، جزایر خلیج فارس، تنگه هرمز و دریای عمان شاهد بارش بودند، امروز سه‌شنبه (۲۴ بهمن) بارش‌های جنوب کشور به شرق استان هرمزگان و دریای عمان محدود می‌شود.

به گزارش همشهری آنلاین کارشناس سازمان هواشناسی کشور با اعلام این خبر به همشهری گفت: «بارش‌ها به شکل رگبار همراه با وزش باد شدید موقتی و رعد و برق است. سامانه بارشی جدید فردا چهارشنبه (۲۵ بهمن) وارد کشور می‌شود.»
کبری رفیعی افزود: «در سایر مناطق کشور تا روز چهارشنبه (۲۵ بهمن) به جز مناطق جنوبی کشور پدیده خاصی را نداریم و جو آرام است.»
کارشناس هواشناسی کشور ادامه داد: «از اواخر وقت چهارشنبه (۲۵ بهمن) سامانه بارشی وارد می‌شود که در ابتدا مناطق غربی کشور را در برمی‌گیرد. روز پنجشنبه (۲۶ بهمن) فعالیت این سامانه بارشی تقویت می‌شود. در مناطقی از جنوب غرب و استان‌های واقع در دامنه زاگرس مرکزی و البرز مرکزی نیز تحت تاثیر این سامانه قرار می‌گیرند.»
رفیعی درباره پیش‌بینی روز جمعه (۲۷ بهمن) خاطرنشان کرد: «برای روز جمعه انتظار داریم علاوه بر نیمه غربی کشور، کل کشور، سواحل دریای خزر و در شرق کشور هم بارش داشته باشیم.»
سه‌شنبه (۲۴ بهمن) دریای عمان و تنگه هرمز مواج پیش‌بینی می‌شود.
تهران در حالی که دوشنبه (۲۳ بهمن) بیشینه دمای ۱۷ درجه سانتی‌گراد را تجربه کرد، امروز سه‌شنبه (۲۴ بهمن) بیشینه دمای ۱۸ درجه سانتی‌گراد را دارد. کمینه دما نیز ۷ درجه سانتی‌گراد است. پایتخت از نظر شرایط جوی در برخی از ساعات غبار محلی دارد و وزش باد به شکل ملایم است.

بیشتر بخوانید:
ادامه بارندگی در این ۵ استان | سامانه بارشی جدید می آید