زندگی نامه افراد موفقی که بارها شکست خوردند!

زندگی نامه افراد موفقی که بارها شکست خوردند!

تفاوت بین افراد موفق و شکست خورده در این است که افراد موفق بر عکس افراد شکست خورده با شکست هایشان زندگی می کنند و از آن ها درس می گیرند.

همه ی انسان ها دوست دارند که در زندگی موفق شوند و تحسین و توجه دیگران را به دست آورند. موفقیت زمان می برد و به تلاش و صبر نیاز دارد، در این راه شکست هم هست و باید بدانید که واکنش افراد نسبت به آن سرنوشت را رقم می زند.

در ادامه همراه کوکا باشید تا با مشهور ترین افراد موفق شکست خورده و داستان شکست این افراد بیشتر آشنا شوید؛

1. توماس ادیسون

شاید شما هم شنیده باشید که می گویند توماس ادیسون استاد آزمون و خطا بود، او درباره اختراع لامپ گفته که من فقط 10000 راه پیدا کردم که به درستی کار نمی کردند.

شکست های او به همین جا ختم نمی شود، در کودکی همه فکر می کردند که ادیسون کودن است و معلم ها به مادرش گفته بودند که در زندگی نمی تواند موفقیتی کسب کند چون در کلاس درس حواس پرت است. اما حالا ما می دانیم که او بزرگترین مخترع تاریخ است.

2. الویس پریسلی

شکست در زندگی بزرگان : الویس پریسلی
شکست در زندگی بزرگان : الویس پریسلی

لازم نیست از طرفداران الویس پریسلی باشید تا به آهنگ هایش گوش دهید اما بد نیست بدانید که اولین آهنگ او هیچ موفقیتی به دست نیاورد.

الویس می خواست به یک گروه موسیقی بپیوندد اما آن ها به او گفتند که تو نمی توانی به خوبی آواز بخوانی و مدتی قبل از محبوبیت جهانی دوستانش گفته بودند که تو هیچوقت به جایی نمیرسی و بهتر است که راننده کامیون شوی.

3. مایکل جردن

افراد موفق شکست خورده : مایکل جردن
افراد موفق شکست خورده : مایکل جردن

شاید فکر کردن به این موضوع هم دشوار باشد اما بد نیست بدانید که مایکل جردن که به عنوان یکی از بزرگترین بازیکنان تاریخ بسکتبال شناخته می شود یک بار از تیم بسکتبال مدرسه کنار گذاشته شد.

او گفته که من بیش از 9000 شوت و 300 بازی را از دست داده ام، در 26 مورد پاس گل را از دست داده ام. من بارها و بارها در زندگی ام شکست خوردم و به همین دلیل الان فرد موفقی هستم.

4. ونسان ونگوگ

افراد موفق شکست خورده : ونسان ونگوگ
افراد موفق شکست خورده : ونسان ونگوگ

نقاشی های ونسان ونگوگ امروزه با قیمت های گزافی به فروش می رسند، چهار نقاشی او بیش از 100 میلیون دلار فروخته شده اند.

اما جالب است بدانید هنگامی که زنده بود کارهایش مورد انتقاد قرار می گرفت و به دلیل سرخوردگی بسیاری از نقاشی هایش را سوزاند و نابود کرد، اما پس از مرگ کار هایش مورد توجه قرار گرفتند و موفقیت های مالی زیادی را برای او به ارمغان آوردند.

5. استیون کینگ

افراد موفق شکست خورده : استیون کینگ
افراد موفق شکست خورده : استیون کینگ

استیون کینگ زمانی که اولین مجموعه داستان های خود با نام کری را منتشر کرد به عنوان یک معلم در روستای مین، آمریکا مشغول به کار بود.

اما جالب اینکه کینگ بیش از 30 بار داستان کری را برای ناشران ارسال کرد اما هر بار جواب رد شنید و سرانجام  در 31 امین مرتبه ارسال که به اصرار همسرش صورت گرفته بود موفق شد.

6. فرد آستر

زندگینامه افراد موفق شکست خورده : فرد آستر
زندگینامه افراد موفق شکست خورده : فرد آستر

زمانی که اولین بار فرد آستر بر صحنه نمایش حاضر شد، مدیر اجرایی RKO گفته بود که او نمی تواند به خوبی آواز بخواند، نمی تواند خوب بازی کند، طاس است و رقص خوبی هم ندارد.

با وجود این آستر به تلاش خود ادامه داد و در حال حاضر به عنوان یکی از برترین بازیگران، خوانندگان و رقاص های نسل خود شناخته می شود.

7. آبراهام لینکلن

افراد موفق که شکست خوردند : آبراهام لینکلن
افراد موفق که شکست خوردند : آبراهام لینکلن

آبراهام لینکلن در جوانی به عنوان کاپیتان در جنگ شاهین سیاه خدمت می کرد. پس از آن در سال 1855 برای حضور در مجلس سنای آمریکا نامزد شد و یک سال پس از آن به حزب جدید جمهوری خواه پیوست.

وی توانست با وجود شکست از فریمونت نامزد این حزب در رقابت‌ های انتخاباتی سال 1856، در سمت معاون باقی بماند و محبوبیت فراوانی در میان افکار عمومی آمریکا به دست آورد. سرانجام در سال 1860 برای ریاست جمهوری نامزد شد و توانست در انتخابات به پیروزی برسد.

8. جی کی روولینگ

زندگینامه افراد موفق شکست خورده : جی کی رولینگ
زندگینامه افراد موفق شکست خورده : جی کی رولینگ

جی کی رولینگ نویسنده ثروتمند مجموعه داستان های هری پاتر، مثال خوبی است برای اینکه بدانید هر فردی در هر شرایطی می تواند به موفقیت برسد. قبل از موفقیت او یک مادر مطلقه افسرده و بیکار بود که زندگی بسیار سختی داشت، درس می خواند و همزمان در اوقات فراغت خود نویسندگی هم می کرد.

در سال 1995، 12 ناشر هری پاتر را رد کردند اما یک سال بعد یک انتشاراتی کوچک چاپ این اثر را قبول کرد. در سال 1997 و 1998 این کتاب چندین جایزه در بخش کتاب کودکان به خود اختصاص داد و باعث شهرت و موفقیت جی کی رولینگ شد.

9. آلبرت اینشتین

افراد موفق شکست خورده : آلبرت انیشتین
افراد موفق شکست خورده : آلبرت انیشتین

امروزه هر جا صحبت از نابغه به میان آید نام آلبرت انیشتین در ذهن ها شکل می گیرد اما باید بدانید که این نابغه زندگی راحتی نداشته؛ او در کودکی به خوبی نمی توانست صحبت کند و حتی تصور می شد که کند ذهن است.

در جوانی می خواست که به دانشگاه پلی تکنیک زوریخ برود اما نتوانست نتایج خوبی به دست آورد با این وجود یک بار دیگر شانس خود را امتحان کرد و سرانجام توانست به دانشگاه زوریخ وارد شود.

چند سال بعد او PHD گرفت و به عنوان نظریه پرداز برجسته ای شناخته شد و سرانجام توانست جایزه نوبل فیزیک را دریافت کند.

10. جیم کری

افراد موفق شکست خورده : جیم کری
افراد موفق شکست خورده : جیم کری

همه ما می دانیم که جیم کری یکی از بهترین و پر درآمدترین کمدین های تاریخ سینمای جهان است. اما شاید جالب باشد بدانید که او در یک خانواده کم درآمد بزرگ شده است، به دلیل فقر خانواده جیم در سن 15 سالگی ترک تحصیل کرد تا کار کند.

در اولین حضور بر روی صحنه نمایش از کار اخراج شد اما ناامید نشد و به تلاش خود ادامه داد تا سرانجام توانست به دنیای بازیگری وارد شود.

کری در مصاحبه ای با اپرا وینفری، در مورد چگونگی استفاده از قانون جاذبه گفته که او پس از شروع بازیگری یک چک 10 میلیون دلاری را در کیف پول خود نگه می داشت تا اینکه برای بازی در فیلم احمق و احمق تر همین مقدار پول را دریافت کرد.

11. کتی پری

افراد موفق شکست خورده : کتی پری
افراد موفق شکست خورده : کتی پری

در سال 2001، کتی پری اولین آلبوم خود را با همکاری رد هیل رکوردز منتشر کرد که از نظر تجاری ناموفق بود. پس از فروش تنها 200 نسخه از آلبوم، شرکت ضبط او را اخراج کرد.

در سال 2004 او قراردادی را با کلمبیا رکوردز امضا کرد و قرار شد که پری با گروهی به نام ماتریکس همکاری داشته باشد اما زمانی که بیش از 80 درصد این پروژه انجام شده بود از کار کنار گذاشته شد.

با وجود همه ی این شکست ها کتی پری در سال 2006 با یک شرکت موسیقی جدید به نام Capitol Music قرارداد همکاری امضا کرد و اولین آهن خود به نام “من یک دختر را بوسیدم” را منتشر کرد که موفقیت های تجاری زیادی برای او به همراه داشت.

12. اپرا وینفری

افراد موفق شکست خورده : اپرا وینفری
افراد موفق شکست خورده : اپرا وینفری

اپرا دوران کودکی بسیار سختی داشته است، او دختر یک مادر تنها بود و از سن 9 سالگی توسط عمو، پسرعمو و یک دوست خانوادگی مورد آزار جنسی قرار گرفت. در سن 14 سالگی باردار شد اما پسرش بعد از زایمان فوت کرد.

در سن 14 سالگی به  تنسی آمد تا با پدرش زندگی کند. او درس خواند و توانست در رشته ی ارتباطات از دانشگاه ایالتی تنسی فارغ التحصیل شود.

پس از مدتی به استخدام بخش اخبار یک ایستگاه تلویزیونی محلی در آمد اما تهیه کننده او را اخراج کرد چون معتقد بود که ظاهر خوبی برای این کار ندارد. بعد ها با یک ایستگاه تلویزیونی دیگر در بالتیمور همکاری کرد و به عنوان مجری برنامه “مردم صحبت می کنند” انتخاب شد.

در سال 1983، وینفری به شیکاگو منتقل شد تا برای اجرای یک برنامه با ایستگاه رادیویی AM Chicago همکاری کند، این برنامه در عرض چند ماه به موفقیت زیادی دست یافت و به این ترتیب اپرا برنامه تلویزیونی موفق “نمایش اپرا وینفری” را شروع کرد که باعث شهرت و محبوبیت بیشتر او شد.

13. هنری فورد

افراد موفق که شکست خوردند : هنری فورد
افراد موفق که شکست خوردند : هنری فورد

بسیاری از مردم هنری فورد را برای شرکت فورد موتور، یکی از موفق ترین شرکت های خودروسازی در تمام دوران ها می شناسند. فورد در سال 1899، در سن 36 سالگی اولین شرکت خودروسازی خود به نام کمپانی خودروسازی دیترویت را با شراکت ویلیام مورفی، تاسیس کرد که ورشکسته شد.

در سال 1901 کمپانی هنری فورد را تاسیس کرد که نتوانست موفقیتی کسب کند و در نهایت مجبور شد از آنجا بیرون بیاید و این کمپانی به نام کادیلاک تغییر نام پیدا کرد.

در سال 1903 او در سومین تلاش خود شرکت فورد موتور را راه اندازی کرد که توانست موفقیت های زیادی را برای او به همراه داشته باشد، فورد با تولید ماشین های فورد مدل T توانست انقلاب بزرگی را در صنعت خودرو سازی به وجود آورد.

14. سرهنگ ساندرز

افراد موفق که شکست خوردند : سرهنگ ساندرز
افراد موفق که شکست خوردند : سرهنگ ساندرز

سرهنگ ساندرز بنیانگذار مرغ سوخاری کنتاکی (KFC) بود اما داستان موفقیت او بسیار جالب است؛ او تا سن 62 سالگی دستور تهیه مرغ سوخاری خود را برای بیش از 1،009 رستوران فرستاد اما کسی ایده او را قبول نکرد و همه او را دیوانه خطاب می کردند.

با این حال، او دست از تلاش برنداشت و در سال 1952 شرکت موفق شد KFC را تاسیس کند که موفقیت های زیادی را برای او به همراه داشت.

15. سر جیمز دایسون

افراد موفق که شکست خوردند : حیمز دایسون
افراد موفق که شکست خوردند : حیمز دایسون

امروزه جارو برقی های بدون کیسه دایسون در سراسر جهان شناخته شده هستند؛ زمانی که دایسون 30 ساله بود ایده این نوع جارو برقی در ذهن او شکل گرفت اما او پس از 5126 بار شکست سرانجام در سن 36 سالگی توانست ایده خود را عملی کند و انقلابی را در ساخت جاروبرقی به وجود آورد.

ثروت سر جیمز دایسون بیش از 3 میلیارد پوند برآورد شده است.

در ادامه بخوانید : عادت های روزانه افراد موفق

منابع : wanderlustworker – developgoodhabits