روش‌های تناسب اندام برای افراد لاغر

روش‌های تناسب اندام برای افراد لاغر

چگونه از لاغری به تناسب اندام برسیم؟

برخی افراد تصور می‌کنند لاغر بودن به معنی تناسب اندام است. در حالی که این یک تصور کاملاً اشتباه است. منظور از تناسب اندام، این است که تمامی اندام‌ها سایز و اندازه متعادلی داشته باشند. لاغری بیش از حد نه تنها بر زیبایی اندام شما تاثیرگذار است، بلکه سلامت بدن را تحت تاثیر قرار می‌دهد. تغذیه مناسب به حفظ سلامتی بدن کمک می‌کند. می‌توانید با استفاده از یک رژیم غذایی مناسب، سلامت قلب و عروق یا قدرت ماهیچه‌ها را افزایش دهید. در نتیجه انرژی بیشتری برای انجام تمرینات ورزشی و رسیدن به تناسب اندام خواهید داشت.

برای اینکه به تناسب اندام برسید، باید از یک رژیم غذایی سالم و برنامه تمرینات ورزشی مناسب استفاده کنید. این برنامه‌های غذایی و ورزشی، در مجموعه فیت کلاب به علاقه‌مندان عرضه می‌شوند.  این برنامه‌ها کاملاً با شرایط زندگی شما سازگاری داشته و به شکل کاملاً تخصصی تعیین می‌شوند. می‌توانید از متخصصان تغذیه و مربیان این مجموعه، مشاوره تخصصی دریافت کنید. اگر اندام لاغری دارید و قصد دارید به تناسب اندام برسید، پیشنهاد می‌کنیم این مطلب را تا انتها مطالعه کنید.

علت لاغری شدید چیست؟

عوامل مختلفی بر لاغری شدید بدن تاثیرگذار هستند. افراد زیادی تمایل دارند حجم توده‌های عضلانی خود را افزایش دهند و به تناسب اندام برسند. برخی از دلایل رایج که باعث لاغری شدید فرد می‌شوند، شامل ژنتیک، غذا نخوردن به اندازه کافی، سبک زندگی فعال و مشکلات ذهنی یا برخی مشکلات جسمانی هستند.

همچنین مصرف مواد مخدر و مواردی مانند این نیز ممکن است بر لاغری شدید فرد تاثیرگذار باشند. برخی از افراد لاغر، سوخت و ساز و متابولیسم بدنی بالایی دارند. این دسته از افراد، می‌توانند حجم زیادی از مواد غذایی را مصرف کنند. زیرا در هر صورت اضافه وزن چندانی نخواهند داشت.

غذای سالم

راهکارهای مناسب برای رسیدن به تناسب اندام از لاغری

یکی از مهم‌ترین سوالاتی که برای بسیاری از افراد ایجاد می‌شود، این است که چگونه به تناسب اندام برسیم؟ قصد دارید اندام لاغر خود را تغییر داده و حجم توده‌های عضلانی را افزایش دهید، باید به برخی راهکارهای مهم توجه داشته باشید. در ادامه این راهکارها را برای شما بیان می‌کنیم:

  •  چربی های سالم بیشتری مصرف کنید

یکی از مهم‌ترین راهکارهای تناسب اندام با ورزش و تغذیه، این است که تا می‌توانید چربی مصرف کنید! البته منظور از چربی، چربی‌های ناسالم و اشباع شده نیست. بلکه بهتر است به سراغ چربی‌های سالم بروید و از مصرف مواد غذایی مضر خودداری کنید. برخلاف آنچه که تصور می‌شود، همه چربی‌ها برای بدن مضر نیستند. بلکه برخی از چربی‌های سالم می‌توانند التهابات را کاهش داده و بر حفظ سلامتی بدن موثر باشند.

البته مصرف بیش از حد چربی‌های سالم، به هیچ وجه توصیه نمی‌شود. بهتر است در کنار چربی، سایر گروه‌های غذایی را نیز مصرف کنید. چربی‌های سالم در بسیاری از مواد غذایی مثل آووکادو، روغن نارگیل فندق و مواردی مانند این یافت می‌شوند. نکته مهمی که باید به آن توجه داشته باشید، این است که باید زمان مصرف چربی‌های سالم را به صبح منتقل کنید.

در این حالت، زمان بیشتری برای تجزیه سلول‌های چربی اضافی بدن و کالری سوزی خواهید داشت. البته زمان دقیق مصرف گروه‌های غذایی مختلف، توسط متخصصان تغذیه تعیین می‌شود.

ورزش کردن

  • ورزش های قدرتی انجام دهید

یکی دیگر از راهکارها این است که ورزش‌های قدرتی انجام دهید. این ورزش‌ها می‌توانند بر رشد سلول‌های عضلانی تاثیرگذار باشند. تمرینات قدرتی، شامل حرکات بدنسازی هستند که به مرور زمان بر افزایش حجم توده‌های عضلانی تاثیر می‌گذارند. این تمرینات برای افرادی مناسب هستند که جثه کوچکی دارند.

همچنین افراد چاق می‌توانند با کمک تمرینات قدرتی، به تناسب اندام برسند. سوال مهمی که در این میان ایجاد می‌شود، این است که آیا انجام دادن حرکات ورزشی به تنهایی برای رسیدن به تناسب اندام کافی است؟ در پاسخ باید بگوییم خیر، بهتر است در کنار انجام تمرینات بدنسازی، از یک رژیم غذایی سالم استفاده کنید. برخی افراد از رژیم‌های خاص مثل رژیم کتوژنیک، برای حفظ سلامتی کمک می‌گیرند. انتخاب نوع رژیم غذایی، اهمیت بسیار زیادی دارد. بنابراین بهتر است حتماً با یک متخصص تغذیه مشورت کنید.

  • مکمل های سرشار از کالری مصرف کنید

از دیگر روش‌های رسیدن به تناسب اندام در افراد لاغر، این است که مکمل‌های سرشار از کالری مصرف کنید. البته توجه داشته باشید که مکمل‌ها به هیچ وجه نباید بدون برنامه مصرف شوند. علاوه بر این، مصرف مکمل بدون انجام دادن تمرینات ورزشی تاثیری بر افزایش حجم توده‌های عضلانی نخواهد داشت. مکمل‌هایی که در بازار به فروش می‌رسند، انواع مختلفی دارند.
به عنوان مثال برخی مکمل‌ها حاوی هورمون هستند که گزینه چندان مناسبی برای شما نخواهند بود. زیرا نتایج موقت دارند و نمی‌توانند در دراز مدت بر تناسب اندام تاثیرگذار باشند. برخی دیگر مکمل‌های ورزشی هستند که شامل پروتئین وی، کربوهیدرات و مواردی مانند این می‌باشند.

بررسی کلی

افراد لاغر معمولاً به دنبال روش‌هایی برای رسیدن به تناسب اندام هستند. همانطور که افراد چاق می‌توانند با استفاده از ورزش و برنامه غذایی به تناسب اندام برسند، افراد لاغر نیز قادر به انجام این کار خواهند بود. راهکارهای مختلفی برای رسیدن به تناسب اندام وجود دارد. به عنوان مثال، می‌توانید میزان مصرف مواد غذایی سرشار از کالری را افزایش دهید. مناسب‌ترین مواد غذایی برای بهبود تناسب، مواد غذایی حاوی پروتئین هستند.

نکته مهم دیگری که باید توجه داشته باشید، این است که به شکل خودسرانه برای انتخاب برنامه ورزشی یا برنامه رژیم غذایی اقدام نکنید. می‌توانید با مربیان و متخصصان مجموعه فیت کلاب مشورت کرده و یک برنامه منحصر به فرد و اختصاصی دریافت کنید. کارشناسان این مجموعه، تا زمان رسیدن به تناسب اندام با شما همراه خواهند بود.