رفرش‌ریت نمایشگر مدل‌های استاندارد آیفون ۱۶ بیشتر نمی‌شود

رفرش‌ریت نمایشگر مدل‌های استاندارد آیفون ۱۶ بیشتر نمی‌شود

با وجود اینکه ماه‌ها تا معرفی سری آیفون ۱۶ فاصله داریم، ولی مطابق معمول تا آن زمان هزاران شایعه در مورد این گوشی‌ها منتشر خواهد شد. حالا جدیدترین شایعه، در مورد ویژگی‌های نمایشگرهای سری آیفون ۱۶ است.

طبق گزارش‌های منتشر شده، آیفون ۱۶ پرو و پرو مکس از نمایشگرهای نسبتا بزرگ‌تری بهره می‌برند و اندازه‌ی نمایشگر این دو گوشی به ۶.۲۷ و ۶.۸۶ اینچ می‌رسد. هر دو نمایشگر مانند نسل قبلی مبتنی بر پنل LTPO با رفرش‌ریت ۱۲۰ هرتز هستند. این یعنی در کل قرار نیست در این زمینه با تغییر قابل توجهی روبرو شویم.

در مورد نمایشگر مدل‌های استاندارد هم با اندازه‌ی ۶.۱۲ و ۶.۶۹ اینچ روبرو می‌شویم که متاسفانه همچنان ۶۰ هرتزی خواهند بود. در دورانی که بسیاری از گوشی‌های اقتصادی رفرش‌ریت ۱۲۰ هرتز ارائه می‌دهند، اپل تصمیم گرفته در این زمینه مدل‌های استاندارد را ارتقا ندهد تا همچنان نسبت به مدل‌های پرو با تمایز محسوسی روبرو شویم. البته راس یانگ که یکی از افشاگران مشهور حوزه تکنولوژی محسوب می‌شود، گفته که اپل در سال ۲۰۲۵ رفرش‌ریت ۱۲۰ هرتز را برای مدل‌های استاندارد عملی خواهد کرد.

مانند سری آیفون ۱۵، طبیعتا تمام مدل‌های آیفون ۱۶ هم با حفره‌ی نمایشگر راهی بازار می‌شوند. در هر صورت مدیران اپل ظاهرا بر این باور هستند که عدم تغییر رفرش‌ریت نمایشگر مدل‌های استاندارد منجر به کاهش فروش آن‌ها نمی‌شود و بنابراین تصمیم گرفته‌اند یک سال دیگر هم این مشخصه قدیمی را برای این دو گوشی مورد استفاده قرار دهند.

منبع: GSMArena