راهنمای کامل خرید در بلک‌ فرایدی دیجی‌کالا؛ بهترین تجربه با بهترین قیمت

راهنمای کامل خرید در بلک‌ فرایدی دیجی‌کالا؛ بهترین تجربه با بهترین قیمت

بلک فرایدی (black friday) یا جمعه‌ی سیاه یکی از جذا‌بترین روزها در سراسر دنیاست. تقریبا تمام فروشگاه‌ها محصولات خود را با تخفیف‌های باورنکردنی می‌فروشند و مردم برای استفاده از این تخفیف‌ها صف می‌کشند. البته مراجعه‌ی حضور به فروشگاه‌ در بلک فرایدی کمی سخت است. کلنجار رفتن با عده‌ی زیادی از مردم، گم شدن در جمعیت، تلاش برای به دست آوردن کالاها قبل از دیگران و تحمل استرس و فشار این مسابقه می‌تواند آزاردهنده باشد. بهترین راه برای استفاده از تخفیف‌های این روز خرید آنلاین است. بهتربن راه برای داشتن یک تجربه‌ی خوب، خرید در بلک فرایدی دیجی‌کالا است.

اما ممکن است با خودتان فکر کنید خرید آنلاین با تخفیف‌های زیاد کار سختی است و همیشه یک نفر زودتر از شما تمام کالاهای خوب را خریداری کرده است. درست است، افرادی هستند که همیشه یک قدم از شما جلوتر هستند و زودتر کالاهای پرتخفیف را می‌خرند. البته این کار آنطورها هم که فکر می‌کنید سخت نیست،‌ فقط باید چند ترفند برای خرید آنلاین را بدانید و یاد بگیرید با ابزارهای دیجی‌کالا چطور کار کنید تا بهترین‌ها را به موقع شکار کنید.

در این مطلب از دیجی‌کالا مگ قرار است تمام ترفندها برای تجربه‌ی یک خرید عالی در بلک فرایدی دیجی‌کالا را به شما یاد بدهیم تا امسال دست پر این روزهای پر تخفیف را بگذرانید.

آمادگی‌های لازم پیش از خرید در بلک فرایدی دیجی‌کالا

بلک فرایدی 1402

برای اینکه تجربه‌ی خرید خوبی داشته باشید، علاوه بر اینکه باید بلافاصله پس از شروع تخفیف کار را شروع کنید، باید از قبل برای خرید آماده باشید. در این بخش درباره‌ی آمادگی‌های پیش از خرید با شما صحبت می‌کنیم.

۱. بودجه‌ی خود را تعیین کنید

همین الان یک قلم و کاغذ بردارید و لیستی از اقلام مورد نیازتان که در حالت عادی نمی‌توانید بخرید، بنویسید. این اقلام همان کالاهایی هستند که شما برای خریدشان باید پس‌انداز کنید و به راحتی نمی‌توانید هر زمانی که خواستید تهیه کنید. وقتی لیست نهایی شد، نام هر کدام را در دیجی‌کالا جست‌وجو کنید و حدود قیمتی که دارد را جلوی نام کالا بنویسید.

حالا با جمع کردن این اعداد می‌توانید ببینید حدودا به چقدر بودجه برای خرید تمام آن‌ها نیاز دارید. اگر به نظرتان هزینه خیلی بیشتر از پس‌انداز است می‌توانید لیست را اولویت‌بندی کنید. سپس میزان بودجه‌ای که می‌توانید اختصاص دهید را هم کنار لیست یادداشت کنید. در بلک فرایدی از بالا لیست شروع به اضافه کردن کالاها به سبد خریدتان کنید و این کار را تا زمان رسیدن به سقف بودجه ادامه دهید.

۲. قیمت‌ها را قبل از بلک فرایدی بررسی کنید

ممکن است فکر کنید بررسی قیمت‌ها قبل از شروع تخفیف‌ها کار بیهوده‌ای است و وقتی می‌توانید قیمت تخفیف خورده را چک کنید چرا الان وقت صرف کنید. اما حقیقت این است که با این کار می‌توانید با اطمینان بیشتری کالا را در لیست اولویت‌بندی شده‌تان قرار دهید. حتی با انجام این کار ممکن است بتوانید بلافاصله بعد از شروع تخفیف‌ها کالا را بخرید چون انتخابتان تا حد زیادی نهایی شده است.

۳. در ساعت‌های اولیه‌ی بلک فرایدی دیجی‌کالا خرید کنید

خرید در ساعات اولیه‌ی تخفیف به شما امکان انتخاب بین کالاهای بیشتری را می‌دهد. با گذشت چند ساعت از شروع تخفیف‌ها موجودی خیلی از کالاها تمام می‌شود و ممکن است نتوانید کالاهای نوشته شده در لیست‌تان را تهیه کنید.

۴. برای دیر تحویل گرفتن کالاها آماده باشید

بلک فرایدی 2023

در بلک فرایدی فقط شما نیستید که خرید می‌کنید و عده‌ی زیادی از مردم در حال خرید کردن هستند و تعداد سفارش‌ها چندین برابر حالت عادی باشد. پس طبیعی است که فرآیند تامین، بسته‌بندی و ارسال بیشتر از روزهای عادی طول بکشد. پس برای این تاخیر آماده باشید.

۵. از قابلیت مقایسه استفاده کنید

اگر قصد خرید کالای خاص و مهمی را دارید حتما قبل از نهایی کردن خرید از قابلیت مقایسه‌ی کالاهای مشابه در فروشگاه دیجی‌‌کالا استفاده کنید. این کار ممکن است کمی زمانبر باشد اما شما مطمئن خواهید بود که بهترین خرید را داشته‌اید. در بخش بعدی روش استفاده از این قابلیت در دیجی‌کالا را به شما آموزش می‌دهیم.

استفاده از ابزارهای کمکی برای خرید در بلک فرایدی دیجی‌کالا

بلک فرایدی ترکیه

برای اینکه خرید خوبی داشته باشید و مطمئن باشید که دقیقا همان کالای مورد نیازتان را خریده‌اید، باید از ابزارهای کمکی و فیلترهای دیجی‌کالا کمک بگیرید. این ابزارها مثل یک دستیار خرید هوشمند تمام آنچه در دیجی‌کالا وجود دارد را بررسی و به شما در انتخاب بهترین گزینه کمک می‌کنند.

دسته‌بندی کالاها

منوی اصلی سایت دیجی‌کالا دسته‌بندی تمام کالاها را به شما نشان می‌دهد. از این طریق می‌توانید به راحتی به صفحه‌ای منتقل شوید که تمام کالاهای مورد نظر شما را یک‌جا دارد.

نوار جست‌وجو

اگر دقیقا نمی‌دانید کالای شما در کدام دسته‌بندی قرار دارد، نام آن را در نوار جست‌وجوی بالای سایت بنویسید و روی علامت ذره‌بین یا کلید اینتر کیبوردتان بزنید. تمام کالاهایی که عبارت مورد نظر شما در نام آن قرار دارد برایتان نمایش داده می‌شود. همچنان هوش مصنوعی دیجی‌کالا به شما لیستی از نام‌های نزدیک، مشابه و مرتبط با آن کالا را پیشنهاد می‌دهد تا بتوانید دامنه‌ی جست‌وجوی خود را گسترش دهید.

فیلترهای بالای لیست

راهنمای استفاده از فیلترهای قیمتی دیجیکالا

همانطور که در عکس می‌بینید، فیلترهایی در بالای لیست محصولات قرار دارند که می‌توانند به شما در انتخاب اولیه‌ی کالای مورد نظرتان کمک کنند.

  • مرتبط‌ترین: اگر نام کالا را در نوار جست‌‌وجو زده‌اید و به لیست کالاها رسیده‌اید، این فیلتر به شما کمک می‌کند مرتبط‌ترین کالا با عبارت جست‌وجو شده را ببینید. مثلا اگر کلمه‌ی خمیر دندان را جست‌وجو کنید علاوه بر خمیر دندان، هر کالایی که در نام آن کلمات خمیر و دندان وجود دارد را به شما نمایش می‌دهد. با زدن روی این فیلتر، فقط تمام خمیردندان‌های موجود در نتیجه‌ی جست‌وجو به شما نمایش داده می‌شود.
  • پربازدیدترین: این فیلتر کالاها را بر اساس میزان بازدیدشان به شما نمایش می‌دهد. مثلا در بین تمام گیتارهای این بخش، گیتار فلامنکو الحمرا بیشترین تعداد مشاهده از طرف کاربران را داشته است.
  • جدیدترین: با زدن روی این فیلتر می‌توانید آخرین کالاهایی که به لیست محصول مورد نظرتان اضافه شده و جزو جدیدترین مدل‌های بازار است را ببینید.
  • پرفروش‌ترین: این فیلتر کالاها را بر اساس میزان فروش‌شان مرتب می‌کند. عواملی مثل قیمت، کیفیت و روش استفاده از کالا می‌تواند باعث فروش بیشتر شده باشد. فروش بیشتر هم یعنی رضایت تعداد بیشتری از خریداران دیجی‌کالا. پس می‌توان گفت انتخاب کالا بر اساس این فیلتر می‌تواند روش نسبتا مطمئنی باشد چون تعداد زیادی از افراد آن‌ها را خریده و در حال استفاده هستند.
  • ارزان‌ترین – گران‌ترین: این دو فیلتر کالاها را بر اساس قیمت‌شان به شما نشان می‌دهد. با انتخاب فیلتر ارزان‌ترین، کالاها از کمترین قیمت به بیشترین قیمت به شما نمایش داده می‌شوند. فیلتر گران‌ترین هم دقیقا برعکس ارزان‌ترین کار می‌کند و ابتدا گران‌ترین کالاها در آن دسته را به شما نمایش می‌دهد.
  • سریع‌ترین ارسال: این فیلتر به شما کمک می‌کند لیستی از کالاهای با ارسال سریع را ببینید. بعضی از کالاها به دلایل مختلف ارسال سریع‌تری نسبت به دیگر کالاها دارند یا در بعضی از شهرها همان روز ارسال می‌شوند. پس اگر برای دریافت کالا عجله دارید می‌توانید از این کالا استفاده کنید.
  • پیشنهاد خریداران: خریداران بعد از دریافت کالا، و در زمان ثبت نظر، می‌توانند خرید کالای مورد نظرشان را به دیگران پیشنهاد دهند. این پیشنهاد زمانی ثبت می‌شود که خریدار کاملا از کالای دریافتی رضایت داشته باشد. پس برای اینکه ببینید کدام کالاها جزو محبوب‌ترین‌های خریداران بوده‌اند می‌توانید از این فیلتر استفاده کنید.
  • منتخب: کالاهای موجود در این لیست توسط تیم کنترل کیفی دیجی‌کالا و بر اساس شناسه‌های مختلف کیفتی و قیمتی انتخاب شده‌اند. اگر به دنبال خرید کالایی هستید که از هر نظر تایید شده باشد، از این فیلتر استفاده کنید.

امتیاز هر کالا

بلک فرایدی کانادا

خریداران بر اساس میزان رضایتی که نسبت به کالای دریافتی دارند به هر محصول امتیاز می‌دهند. هرچه این امتیاز بالاتر باشد، یعنی رضایت از آن کالا بالاتر بوده است.

فیلترهای منوی سمت راست

در منوی سمت راست فیلترهای مختلفی وجود دارد که با استفاده از آن‌ها می‌توانید مواردی مثل برند، رنگ، نوع و ویژگی‌های مختلف کالا را انتخاب کنید تا نتیجه‌ی جست‌وجو محدودتر و نزدیک‌تر به کالای مورد نظر شما باشد. استفاده از این فیلترها می‌تواند انتخاب را برایتان راحت‌تر کند.

مشخصات محصول

تامین کننده‌ی کالا در این بخش تمام مشخصات مهم محصول، مثل اندازه و جنس و رنگ، را می‌نویسد. با مطالعه‌ی این بخش می‌توانید از تطابق کالای انتخابی و نیازهایتان مطمئن شوید.

کامنت‌ها

خریداران بعد از دریافت محصول نظر خود را درباره‌ی آن در بخش کامنت‌ها می‌نویسند. قبل از نهایی کردن خرید حتما قسمت کامنت‌ها را بررسی کنید تا بتوانید با تجربه‌ی خریداران بعد از دریافت محصول آشنا شوید. گاهی بعضی از کالاها نقاط ضعفی دارند که در توضیحات مربوط به محصول اصلا به آن اشاره نشده است. پس بهتر است حتما بخش کامنت‌های کالای مورد نظرتان را با حوصله بخوانید.

ابزار مقایسه‌ی کالا

آموزش کار با ابزار مقایسه‌ی کالا در فروشگاه دیجی‌کالا

وقتی صفحه‌ی محصول را باز می‌کنید، در سمت راست عکس کالا یک منوی عمودی می‌بینید. یک گزینه مانده به پایان منو، گزینه‌ی مقایسه‌ی کالا است. با زدن روی آن صفحه‌ی زیر برایتان باز می‌شود.

 صفحه مقایسه محصول دیجی کالا

اینجا می‌توانید کالاهای دیگری که از همین دسته هستند و می‌خواهید یکی از آن‌ها را بخرید، اضافه کنید. دیجی‌کالا همه‌ی آن‌ها را برای شما مقایسه می‌کند تا کار انتخاب برایتان آسان‌تر شود.

روش مقایسه‌ی چند کالا در دیجی کالا

مقایسه‌ی محصولات توسط دیجی‌کالا

تصاویر خریداران

اگر در صفحه‌ی کالا روی عکس آن بزنید می‌توانید عکس‌های رسمی آن را مشاهده کنید. اگر تمایل دارید عکس غیر کاتالوگی محصول را ببینید محصول را هم ببینید می‌توانید از قسمت بالای بخش عکس‌ها، روی گزینه‌ی «تصاویر خریداران» بزنید تا بتوانید عکس‌هایی که خریداران از محصول ثبت کرده‌اند را ببینید.

بخش عکس محصول

عکس‌های کاتالوگ محصول در بخش عکس محصولات، ثبت شده توسط فروشنده

عکس‌های محصول ثبت شده توسط خریداران

عکس‌های غیر کاتالوگی محصول، ثبت شده توسط خریدار

آخرین نکته برای خرید در بلک فرایدی دیجی‌کالا

بلک فرایدی در آلمان

مهم‌ترین موضوع در زمان خرید آنلاین در بلک فرایدی، آرامش و حوصله است. با اقدام برای خرید در ساعات اولیه‌ی شروع تخفیفات و انتخاب کالاها با صبر و حوصله می‌توانید مطمئن باشید که بهترین کالا را انتخاب کرده‌اید. عجله و خرید بدون بررسی می‌تواند باعث انتخاب کالاهایی شود که آنچنان نیاز شما را برطرف نمی‌کنند یا اصلا مورد نیاز شما نیستند. در نتیجه شما فقط بخشی از پس‌انداز خود را خرج کرده‌اید، بدون اینکه واقعا نیازتان برطرف شده باشد. پس با آرامش، تمام کارهایی که برای آمادگی خرید در بلک فرایدی لازم است را انجام دهید و منتظر شروع تخفیف‌های طوفانی دیجی‌کالا باشید.