راهنمای خرید کمک فنر

راهنمای خرید کمک فنر

قصد خرید کمک فنر دارید؟ این راهنمای خرید کمک فنر را تا انتها دنبال کنید تا با نکات کلیدی برای انتخاب یک کمک فنر مناسب برای ماشین خود آشنا شوید. اگر زمان تعویض کمک فنر تان رسیده یا متوجه خرابی کمک فنر خودرو شده اید ، می توانید به محصولات کمک فنر ساچ در فروشگاه اینترنتی لوازم یدکی رادیس کار سر بزنید و بهترین کمک فنر ها را مشاهده و برای خرید انتخاب کنید. برای اطلاعات تکمیلی و جزئیات بیشتر در انتخاب کمک فنر ماشین، می توانید با کارشناسان رادیس کار در ارتباط باشید.

عملکرد صحیح سیستم تعلیق در هر خودرو باعث راحتی سرنشینان و تعادل آن می‌شود. یکی از اجزا مهم در سیستم تعلیق هر خودرو، کمک فنر آن است که نقش بسیار پررنگی در کنترل ارتعاشات حاصل از حرکت خواهد داشت. در راهنمای خرید کمک فنر بررسی می‌کنیم که این قطعه چند نوع مختلف دارد و هر یک از آن‌ها را باید برای چه خودروهایی به کاربرد که بهترین عملکرد را داشته باشند.

به‌طورکلی کمک‌فنر قطعه‌ای است که در کنار فنر اصلی نصب می‌شود و نقش آن کنترل باز و بسته‌شدن فنر خواهد بود. فنر ارتعاشات وارد شده از سمت لاستیک‌ها را جذب می‌کند و به‌تناسب آن‌ها آن‌قدر بالا و پایین می‌رود که بتواند ارتعاش را جذب کند. این موضوع اما باعث تکان‌های شدید در کابین خودرو خواهد شد، گس به قطعه‌ای نیاز است که حرکت‌های فنر را کنترل کند.

کمک‌فنر خودرو هنگام عبور از دست‌اندازها و چاله‌ها، همراه فنر اصلی به‌سرعت جمع می‌شود، اما برای باز شدن سازوکار متفاوتی دارد. در واقع این قطعه از باز شدن سریع فنر جلوگیری می‌کند و همین کار به نظر کوچک، کابین را از تکان‌های شدید دورنگه می‌دارد.

حالا که با کارکرد کم فنر و نقش آن آشنا شدید، بهتر است به سراغ راهنمای خرید کمک فنر خودرو برویم که اهمیت زیادی دارد.

انواع کمک‌فنر

انواع کمک‌فنر

راهنمای خرید کمک فنر بنز یا خودروهای دیگر باید باتوجه‌به نوع خودرو باشد و در این پروسه مشخصات فنی کمک‌فنر هم در نظر گرفته شود. به همین منظور در ادامه مطلب به معرفی انواع کمک‌فنر خواهیم پرداخت.

 

1. کمک‌فنر هیدرولیکی

در این نوع، پیستونی وجود دارد که با روغن پر شده است و سیلندری در آن حرکت خواهد کرد. هنگام واردشدن ضربه، سیلندر باعث فشرده شدن روغن و خروج آن از پیستون می‌شود. هر چه سوراخ‌های پیستون برای خروج روغن کوچک‌تر و کم‌تر باشند، خروج روغن با سرعت کم‌تری انجام می‌شود و در نتیجه ارتعاشات بیش‌تر جذب خواهند شد. در نقطه مقابل، هر چه این سوراخ‌ها بزرگ‌تر و پرتعدادتر باشند، خروج روغن با سرعت بیش‌تری انجام می‌شود و جذب ارتعاشات کم‌تر صورت خواهد گرفت.

به‌طورکلی کمک‌فنرهای هیدرولیکی این روزها برای انواع خودروها قابل‌استفاده خواهند بود. دلیل این موضوع هم سازوکار ساده اما پربازده آن‌ها است.

2. کمک‌فنر تلسکوپی

در ادامه راهنمای خرید کمک‌فنر خودرو به نوع خاصی از آن‌ها می‌رسیم که کاربرد گسترده‌ای دارند. نوع تلسکوپی در واقع هنگامی که به آن ارتعاشی وارد می‌شود، به‌سرعت بسته خواهد شد، اما برای باز شدن مقاومت زیادی دارد. در واقع هنگام باز شدن، روغن موجود در کمک‌فنر باید از سوراخ‌های کوچک‌تری عبور کند و همین موضوع باعث می‌شود که ارتعاشات به‌سرعت جذب شوند.

3. کمک‌فنر هیدرواستاتیکی

روغن به‌عنوان سیالی که درون پیستون کمک‌فنر وجود دارد، تحت‌فشار بسیار زیادی خواهد بود. ممکن است در اثر رفت‌وآمد مداوم، این روغن کف کند که باعث کاهش بازدهی آن خواهد شد. برای پیشگیری از این موضوع گاز نیتروژن درون این پیستون تزریق می‌کنند. البته نباید این گاز با روغن ترکیب شود و برای این منظور نیتروژن را در کیسه‌ای محبوس می‌کنند تا صرفاً از کف کردن روغن جلوگیری شود.

4. کمک‌فنر بادی

سازوکار این کمک‌فنر بادی با انواع دیگر کاملاً تفاوت دارد. در این نوع از روغن برای جذب ارتعاشات استفاده نمی‌شود، بلکه هوای فشرده‌ای به کار می‌رود که از طریق یک کمپرسور تأمین خواهد شد. این هوای فشرده در محفظه‌ای آب‌بندی شده قرار می‌گیرد.

5. کمک‌فنر اهرمی

سازوکار این نوع کمک‌فنر شباهت زیادی به نحوه عملکرد کمک‌فنر تلسکوپی دارد، اما تفاوت اینجاست که نیروی از طریق یک اهرم به سیلندر وارد می‌شود. در نهایت هنگام بسته‌شدن، روغن از سوراخ‌هایی درشت عبور می‌کند که زمان کمی نیاز خواهد داشت و برای باز شدن این روغن باید از سوراخ‌های کوچک‌تری عبور کند که باعث افت سرعت آن می‌شوند.

6. کمک‌فنر قابل تنظیم

آخرین مورد در راهنمای خرید کمک فنر خودرو، نوع تنظیم شونده خواهد بود. این کمک‌فنر دارای سنسورهایی است که شرایط حرکت خودرو مانند سرعت، شتاب و ضربات وارده را در لحظه پردازش می‌کنند. در ادامه این سنسورها، مجراهای عبور روغن را باتوجه‌به شرایط بزرگ یا کوچک می‌کنند. از این طریق میزان سختی یا نرمی کمک‌فنر در هنگام عبور از چاله‌ها یا دست‌اندازها ممکن است متفاوت باشد.

چرا باید در مورد برند سازنده کمک‌فنر خودرو بدانیم؟

چرا باید در مورد برند سازنده کمک‌فنر خودرو بدانیم؟

راهنمای خرید کمک فنر خودرو به شما نشان می‌دهد که باید از چه نوع کمک‌فنری برای چه نوع خودروهایی استفاده شود. البته بخشی از این موضوع هم به بودجه و سلیقه شخصی مالک خودرو بستگی دارد؛ چرا که می‌تواند با درنظرگرفتن هزینه بالاتر، کمک‌فنرهای قابل تنظیم را تهیه کند. در حین خرید، موضوع بسیار مهمی هم وجود دارد که باید حتماً به آن توجه کنید. برند سازنده همان چیزی است که می‌توانید یک محصول را تا حد زیادی از طریق آن، بررسی کنید.

محصولات برندهایی مانند محصولات لمفوردر Lemforder یا Sachs می‌توانند انتخاب‌های خوبی برای خودروهای بنز، بی ام و یا بسیار از خودروهای دیگر باشند. از طرفی برند سازنده یک کمک‌فنر تأثیر زیادی روی کیفیت، عملکرد و در نهایت قیمت آن خواهد داشت. پس بهتر است بعد از انتخاب کردن کمک‌فنر باتوجه‌به ویژگی‌های آن و نوع خودرو، در نهایت برند سازنده محصول را هم بررسی کنید.

نکات مهم برای خرید کمک‌فنر خودرو

علاوه بر شناسایی انواع کمک‌فنر و برند آن موضوعات دیگری هم هستند که در زمان راهنمای خرید کمک فنر بی ام و، کمک فنر بنز یا هر خودرو دیگری به آن‌ها اشاره شده است. در ادامه چند مورد از آن‌ها را بررسی خواهیم کرد.

  • توجه داشته باشید که کمک‌فنر خریداری شده، تعمیری نباشد. متأسفانه میزان کلاهبرداری در این زمینه بسیار زیاد است و باید پیش از قطعی کردن خرید، به طور کامل از لحاظ ظاهری کمک‌فنر را بررسی کنید.
  • هنگام خرید، برای اطمینان از سالم بودن کمک‌فنر، تست فشار روی آن انجام دهید. کمک‌فنر را روی زمین قرار دهید و روی آن فشار وارد کنید. محصولی که کیفیت خوبی دارد به‌راحتی جمع نخواهد شد.
  • حتماً توجه داشته باشید که کمک‌فنر دارای گارانتی شرکتی و معتبر باشد و از خرید محصولات با برندهای ناشناخته خودداری کنید.
  • قیمت کمک‌فنر تا حد زیادی می‌تواند بیانگر کیفیت آن باشد. پس به سراغ محصولاتی که بی‌دلیل ارزان هستند، نروید!
  • کمک‌فنر باید هنگام خرید بدون هیچ‌گونه ترک، خراشیدگی یا نشتی روغن باشد.

خرید کمک فنر اصلی از رادیس کار

کمک فنر اصلی خودرو را از کجا بخریم؟

دغدغه و چالش رانندگان این روزها، تهیه لوازم‌یدکی با قیمت مناسب و کیفیت خوب است. خوشبختانه با کمک فروشگاه اینترنتی کمک‌فنر رادیس کار می‌توانید برای خودروهای بنز یا بی ام و انواع کمک‌فنر را تهیه کنید. پروسه خرید در این روگاه بسیار ساده است و باتوجه‌به اینترنتی بودن آن، هیچ نیازی به مراجعه حضوری نیست. برای خرید محصولات رادیس کار، تنها کافی است در وب‌سایت این فروشگاه ثبت‌نام کرده و به سراغ انتخاب محصول مورد نظرتان بروید.

دقت کنید که این را با درنظرگرفتن راهنمای خرید کمک فنر خودرو انجام دهید تا بتوانید بهترین کمک‌فنر را باتوجه‌به خودرو خود انتخاب کنید. پس از ثبت سفارش، رادیس کار در کوتاه‌ترین فاصله زمانی محصول موردنظر را درب خانه به شما تحویل خواهد داد.