راهنمای استایل با رنگ نارنجی؛ یک انتخاب عالی برای فصل پاییز

راهنمای استایل با رنگ نارنجی؛ یک انتخاب عالی برای فصل پاییز

به نقل از دیجیکالا:

رنگ نارنجی یکی از رنگ‌های ثانویه است که از ترکیب دو رنگ قرمز و زرد به دست می‌آید و جزو رنگ‌های گرم طبقه‌بندی می‌شود. این رنگ زیبا با توجه به رنگ برگ‌ها در پاییز و همچنین میوه‌های پاییزی به عنوان یکی از نمادهای فصل پاییز شناخته می‌شود. رنگ نارنجی علاوه بر این نماد شور و شوق، شیفتگی، شادی و خلاقیت است. این رنگ جذاب یکی از بهترین انتخاب‌ها برای استایل پاییزی محسوب می‌شود چرا که علاوه بر این که تداعی‌کننده برگ‌ها و میوه‌های پاییزی است با گرما و شادابی‌اش روزهای سرد پاییزی را شاد و دلچسب می‌کند.

در این مقاله ابتدا بهترین رنگ‌هایی که در یک استایل جذاب پاییزه با رنگ نارنجی ست می‌شوند را معرفی خواهیم کرد و پس از آن ۴ ست پیشنهادی جذاب با رنگ نارنجی را برایتان ارائه می‌دهیم؛ با ما همراه باشید.

استایل با ترکیب نارنجی و سفید

استایل با ترکیب نارنجی و سفید

گرمای رنگ نارنجی در کنار لطافت رنگ سفید چند برابر خواهد شد. اگر می‌خواهید گرما و شادابی رنگ نارنجی در استایلتان نمود بیشتری داشته باشد رنگ سفید را در کنار نارنجی به استایل‌تان اضافه کنید. می‌توانید کت نارنجی رنگتان را با شلوار یا دامن سفید بپوشید یا کت سفید را با یک شلوار نارنجی خوش‌رنگ و جذاب ست کنید. این ترکیب هم در پاییز و هم در زمستان ترکیب رنگی مناسب و جذابی خواهد بود.

ترکیب رنگی نارنجی و زرد

ترکیب رنگی نارنجی و زرد

در چرخه‌ی رنگ‌ها، زرد در کنار نارنجی قرار دارد و در واقع رنگ نارنجی از ترکیب دو رنگ زرد و قرمز به دست می‌آید؛ بنابراین زرد هم یکی از رنگ‌هایی است که در کنار نارنجی جلوه‌ای دلنشین می‌آفریند. انواع رنگ زرد را می‌توانید در کنار رنگ نارنجی استایل کنید. طیف‌های گرم‌تر رنگ زرد مانند زرد آفتابی و زرد خردلی در کنار رنگ نارنجی جذاب‌ترند.

استایل با رنگ نارنجی و گروه رنگی کرم و قهوه‌ای

استایل با رنگ نارنجی و گروه رنگی کرم و قهوه‌ای

و اما می‌رسیم به یکی از بهترین ترکیب رنگ‌های پاییزی که شاید کلاسیک‌ترین ترکیب رنگی برای فصل پاییز محسوب شود، ترکیب رنگی نارنجی با خانواده‌ی رنگ‌های قهوه‌ای و کرم. این ترکیب که کاملا یادآور طبیعت در فصل پاییز است یکی از بهترین ترکیب‌های رنگی برای استایل پاییزه مردانه و زنانه است. گرمای رنگ نارنجی می‌تواند رنگ‌های خنثی کرم و قهوه‌ای را به زیبایی متعادل کند. یکی از بهترین استایل‌های پاییزی این است که ترنچ کت کلاسیک کرم رنگ‌تان را بر تن کنید و یک آیتم نارنجی مانند شلوار یا پلیور را به استایل‌تان اضافه کنید و بدرخشید.

استایل با ترکیب رنگ نارنجی و سبز

ترکیب رنگ نارنجی و سبز

ترکیب رنگ نارنجی با سبز هم می‌تواند بسیار جذاب و دلفریب باشد. انواع رنگ سبز را می‌توانید با نارنجی ست کنید؛ از سبز یشمی گرفته تا طیف‌های سبز سیر و سبز زیتونی. در کنار طیف‌های نسبتا سرد رنگ سبز رنگ گرم و شاد نارنجی درخششی به خصوص و زیبا خواهد داشت.

ترکیب رنگ نارنجی و انواع رنگ آبی

ترکیب رنگ نارنجی و انواع رنگ آبی

در چرخه رنگ‌ها رنگ نارنجی و آبی روبروی یکدیگر قرار داشته و مکمل یکدیگرند. همانند رنگ سبز، رنگ سرد آبی هم در کنار رنگ گرم نارنجی ترکیبی چشم‌نواز را خلق می‌کند. به خصوص جین‌های آبی در کنار نارنجی ترکیبی بسیار جذاب می‌سازند و در فصل پاییز کت‌های پاییزه جین می‌توانند در کنار رنگ نارنجی ترکیب‌های شاد و دلفریب را خلق کنند. شما انواع رنگ آبی را می‌توانید به زیبایی با انواع طیف‌های نارنجی ست کنید؛ از رنگ‌های روشن آبی مانند آبی آسمانی و آبی پاستلی گرفته تا آبی‌های تیره‌تر مانند آبی کاربنی و حتی سرمه‌ای.

استایل با ترکیب رنگ نارنجی و زرشکی

ترکیب رنگ نارنجی و زرشکی

زرشکی هم یکی از آن رنگ‌هایی است که همانند رنگ قهوه ای در ترکیب با نارنجی یک ترکیب زیبای پاییزی خلق می‌کند. این ترکیب یک ترکیب گرم خواهد بود که برای روزهای سرد و دلگیر پاییزی یک ست جذاب و دلنشین پدید می‌آورد.

استایل با رنگ نارنجی و مشکی

استایل با رنگ نارنجی و مشکی

مشکی به تمام رنگ‌ها می‌آید اما رنگ نارنجی به خصوص طیف‌های بولدتر نارنجی در کنار رنگ مشکی درخششی ویژه دارند. به خصوص اگر در انتخاب رنگ کمی محافظه‌کار هستید می‌توانید با انتخاب آیتم‌های مشکی رنگ در کنار رنگ نارنجی استایلتان را متعادل کنید. این ترکیب هم در پاییز و هم در زمستان ترکیب رنگی مناسب و جذابی خواهد بود.

ترکیب نارنجی و انواع رنگ طوسی

ترکیب نارنجی و رنگ طوسی

انواع طیف‌های رنگ طوسی و همچنین خاکستری به دلیل این که رنگ‌هایی خنثی محسوب می‌شوند به هر رنگی می‌آیند اما به طور خاص ترکیب این طیف رنگی با رنگ‌های گرم و شاد ترکیبی متعادل و چشم‌نواز را خلق می‌کنند. آیتم‌های پاییزی طوسی و خاکستری‌تان را از کت و شلوار گرفته تا انواع بافتنی می توانید با رنگ نارنجی ست کنید و استایل‌هایی کلاسیک و شیک برای خودتان بسازید.

استایل مونوکروم با رنگ نارنجی

استایل مونوکروم با رنگ نارنجی

در این استایل همه‌ی آیتم‌ها از یک گروه رنگی هستند؛ بنابراین اگر لباس‌هایتان سرتاپا متعلق به یک گروه رنگ است، در اصل شما آیتم‌های خود را با استایل مونوکروم انتخاب کرده‌اید. اما در نظر داشته باشید که استایل مونوکروم به معنای محدودیت در رنگ نیست، بلکه شما می‌توانید در این استایل از تناژها، سایه‌ها و درجات مختلف یک رنگ اصلی استفاده کنید. صورتی هم یکی از رنگ‌های جذاب برای ساختن استایل مونوکروم است و با توجه به تنوع سایه‌ها و تناژ‌های نارنجی ساخت یک استایل جذاب مونوکروم برایتان چندان دشوار نخواهد بود. نارنجی هلویی، نارنجی روشن، نارنجی پررنگ، نارنجی سوخته، نارنجی نئون و… انواع سایه های رنگ نارنجی هستند.

۴ ست پیشنهادی زنانه جذاب پاییزی با رنگ نارنجی

در این بخش از مطلب ۴ ست جذاب و دوست‌داشتنی پاییزی با استفاده از انواع تناژهای رنگ نارنجی را برایتان ارائه کرده‌ایم. از آیتم‌های موجود در این ست‌ها و همچنین نحوه‌ی چیدمان آیتم‌ها و رنگ‌ها با یکدیگر می‌توانید برای ساخت استایل‌های جذاب و دلچسب پاییزی ایده بگیرید.

۱. ست پاییزی زنانه شیک با ترنچ کت نارنجی

ست با ترنچ کت نارنجی
در این ست جذاب و پاییزی زنانه یک ترنچ کت شیک به رنگ نارنجی انتخاب اصلی ماست. ترنچ‌کت‌ آیتمی محبوب و ماندگار در دنیای مد است که در پاییز، زمستان و اوایل بهار بسیار کاربردی‌ است و انواع مختلف استایل‌ را می‌توان با آن ساخت. از آنجایی که ترکیب رنگ نارنجی با گروه رنگی کرم و قهوه‌ای یکی از کلاسیک‌ترین ترکیب رنگ‌ها در استایل پاییزه است باقی آیتم‌های ست را بر همین اساس انتخاب کرده‌ایم؛ یک دامن بلند کرم، یک شومیز کرم روشن، یک کیف کرم و بژ و یک بوت بلند قهوه‌ای ست پاییزه ما را تکمیل می‌کنند.

استفاده از شال‌گردن‌ها در فصل پاییز علاوه بر این که برایتان کاربردی خواهد بود استایل پاییزی‌تان را هم جذاب‌تر می‌کنند به خصوص شال‌گردن‌های طرح‌دار و خوش‌رنگ. در این ست پاییزه جذاب هم یک شال گردن رنگارنگ و زیبا انتخاب کرده‌ایم که در کنار پالت رنگی انتخابی‌ ست پاییزه پیشنهادی‌مان را به زیبایی تکمیل خواهد کرد.

۲. ست پاییزی جذاب زنانه با جلیقه پافر و پلیور نارنجی

ست پاییزی زنانه با جلیقه پافر و پلیور نارنجی

در این ست جذاب به سراغ پالت رنگی مشکی و نارنجی رفته‌ایم و یک جلیقه‌ی پافر نارنجی رنگ را با یک پلیور طرح‌دار نارنجی و مشکی ترکیب کرده‌ایم. دیگر آیتم‌های انتخابی ما در این استایل پاییزی با رنگ نارنجی یک جفت بوت مشکی چرمی، شلوار بگی ذغالی و یک کوله‌پشتی مشکی چرمی هستند.

۳. ست جذاب زنانه با مانتوی کتی نارنجی و ترکیب رنگ سفید و طوسی

ترکیب رنگ سفید و طوسی و نارنجی

پالت رنگی سفید خاکستری و نارنجی هم یکی از انتخاب‌های جذاب برای استایل پاییزه است. در این ست جذاب زنانه به سراغ یک مانتوی کتی شیک به رنگ نارنجی رفته‌ایم و آن را با یک بلوز یقه اسکی سفید، یک شلوار جذب جین خاکستری، یک کیف دوشی نارنجی و یک جفت کفش کتانی سفید و نارنجی ست کرده‌ایم.

۴. استایل پاییزی اسپرت و جذاب زنانه با ترکیب رنگ نارنجی و جین آبی

ترکیب رنگ نارنجی و جین آبی

کت های جین یکی از بهترین انتخاب‌ها برای فصل پاییز هستند و  برای ترکیب با کت جین هم آیتم‌هایی که رنگ‌های بولد و گرم دارند فوق‌العاده‌اند؛ بر همین اساس یک شومیز نارنجی خوش‌رنگ را در این ست زیبا با یک کت جین پاییزه آبی رنگ و یک شلوار جین مام استایل به رنگ آبی روشن ست کرده‌ایم. از آنجایی که زرد به زیبایی هم با نارنجی و هم با آبی ست می‌شود انتخاب ما برای این ست پاییزه یک کیف چرمی زرد رنگ است که با یک جفت کفش کتانی نارنجی تکمیل خواهد شد.

و در آخر

نارنجی نماد فصل پاییز است؛ رنگی گرم و شاد که میوه ها و برگهای پاییزی را تداعی می‌کند. اگر شما هم می‌خواهید رنگ نارنجی را به استایلتان اضافه کنید گزینه‌های زیادی برای ساختن یک استایل شاد و پرطراوت پاییزی در اختیار دارید که در این مطلب به آن پرداختیم؛ از معرفی رنگ‌هایی که به خوبی با نارنجی مچ می‌شوند تا ارائه چندین ست جذاب و دلنشین با رنگ نارنجی. امیدواریم مطالب ارائه شده در این مطلب برایتان کاربردی و مفید بوده باشد.

منابع: stylecaster