دستگاه کارتن سازی چیست و از چه بخش‌هایی تشکیل شده است؟

دستگاه کارتن سازی چیست و از چه بخش‌هایی تشکیل شده است؟

در صنعت کارتن سازی معمولا از دستگاه‌های مختلفی برای تهیه و تولید انواع کارتن‌ها استفاده می‌شود. کاربرد انواع این دستگاه‌ها به این شکل است که کارتن‌ها به ترتیب از هر یک این دستگاه عبور داده می‌شوند تا در نهایت مطابق طرح دلخواه، کارتن تولید شود. در این مقاله قصد داریم به طور مختصر هر کدام از این دستگاه،ها را تشریح کنیم.

دستگاه منگنه کارتن

از این دستگاه برای ساخت و طراحی جعبه‌های بزرگی که قابلیت چسب زدن ندارند، استفاده می،شود. در واقع با این ابزار می‌توان ورق‌های آماده شده را به یکدیگر منگنه زد و جعبه نهایی را طراحی کرد.

دستگاه چاک زن

دستگاه چاک زن
برای برش دادن و جدا کردن در طول و عرض جعبه از این دستگاه استفاده می‌کنیم تا با ابزار مخصوص، برش را انجام دهد. این دستگاه (چاک زن) با تیغ‌های فولادی این عمل را برای ما انجام می‌دهد.

دستگاه تسمه کش

دستگاه تسمه کش
برای بسته‌بندی نهایی کارتن‌ها از دستگاه تسمه‌کش استفاده می‌شود که سرعت بسیار بالایی دارد و که این دستگاه بسته‌بندی کارتن را برای ما تسریع می‌کند.

دستگاه چاپ فلکسو

دستگاه چاپ فلکسو
برای اینکه بتوانیم انواع چاپ رنگی یا ساده را روی جعبه‌ها با سرعت بسیار بالا انجام دهیم، همواره به دستگاه‌های پرقدرتی نیاز داریم که این کار را در تیراژ بالا برای ما انجام دهند. دستگاه چاپ فلکسو با قابلیت چاپ یک الی چهار رنگ می‌تواند در هر ساعت تعداد بسیار زیادی کارتن چاپ کند.

دستگاه خط کش برای برش

یکی از مهم ترین دستگاه‌ها در تولید کارتن، دستگاه خط کش است که با 6 تیغ برش‌زنی فرایند خط انداختن جعبه ها را با سرعت بالا انجام می‌دهد.

دستگاه لمینت کارتن

دستگاه لمینت کارتن
دستگاه لمینت فرایند چسباندن اجزاء مختلف جعبه را انجام می‌دهد و یکی از موثرترین دستگاه‌ها در افزایش زیبایی و ظرافت ساخت جعبه‌ها است.

دستگاه دایکات

دستگاه دایکات
فرایند قالب دهی جعبه ها برعهده دستگاه دایکات است و از جمله دستگاه‌های مهم و حساس در صنعت کارتن سازی و راه اندازی خطوط تولید کارتن سازی محسوب می‌شود. این دستگاه در سه نوع روتاری، فکی و پینگ پنگی وجود دارد.
دایکات روتاری
دایکات فکی
دایکات پینگ پنگی

دستگاه لب چسب

این دستگاه از چند بخش مختلف تشکیل شده است که شامل: غلطک، تسمه و قرقره شده که در چسباندن بخش‌های مختلف کارتن و جعبه کاربرد دارد.

تماس با ما

 

 

 

.